Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Pays de la Loire Tour 2024

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater for Pays de la Loire Tour som arrangeres fra 2. til 5. april 2024.

Publisert 5. april 2024 i Sykkel

Pays de la Loire Tour 2024

Etapperitt over fire etapper (2.1)

Dato

2. – 5. april

Kart

På TV

Sykkel på TV

Startliste

Hjemmeside

Resultater

2. april, etappe 1: Fontenay-le-Comte-Saint-Jean-de-Monts

Liveoppdatering

3. april, etappe 2: Châteaubriant-Saumur

Liveoppdatering

4. april, etappe 3: Segré-en-Anjou Bleu-Château-Gontier-sur-Mayenne

Liveoppdatering

5. april, etappe 4: Marolles-les-Braults-Le Mans

Liveoppdatering

Tidligere vinnere

År Vinner Andreplass Tredjeplass
1953 FRA Jacky Hays FRA Roland Danguillaume FRA Jean Danguillaume
1954 FRA Bernard Fournières FRA Roger Provost FRA Albert Rayer
1955 FRA Guy Bernard FRA Christian Futol FRA Robert Verdenal
1956 FRA Jean Danguillaume FRA Yves Fayon FRA J. Poulain
1957 FRA Raymond Guérin FRA Georges Dubois FRA Michel Le Bris
1958 FRA Jean Danguillaume FRA Henri Perly FRA Jean Jeugnet
1959 FRA Jean Danguillaume FRA Bachteel FRA Jacques Simon
1960 FRA André Foucher FRA René Fagault FRA Jean-Yves Trolez
1961 FRA Jean Jeugnet FRA Jean Claude Sevin FRA Bellon
1962 ESP Domingo Ferrer FRA Yves Gougault FRA Pierre Matignon
1963 FRA Claude Juin FRA Michel Bechet FRA Jean Cosseron
1964 FRA Jean Cosseron FRA Yves Gougault FRA Daniel Heck
1965 ESP José Manuel López ESP José Suria ESP Mariano Díaz
1966 FRA Pierre Matignon FRA Serge Bolley FRA Jean-Louis Jagueneau
1967 FRA Guy Grimbert FRA Fernand Maurice FRA Gérard Swertvaeger
1968 FRA Guy Grimbert FRA Jacques Botherel FRA Yves Ravaleu
1969 POL Ryszard Szurkowski FRA Patrice Testier NED Tino Tabak
1970 FRA Claude le Chatellier POL Ryszard Szurkowski POL Zbigniew Górski
1971 URS Vladislav Nelyubin BEL Rony Christiaens POL Krzysztof Stec
1972 FRA Régis Ovion FRA Claude Aigueparses FRA Marcel Duchemin
1973 URS Nikolay Gorelov POL Ryszard Szurkowski FRA Joël Hauvieux
1974 URS Ivan Skosirev FRA Alain Meunier URS Aavo Pikkuus
1975 FRA Bernard Hinault POL Jan Brzeźny FRA Jean-Claude Misac
1976 FRA Bernard Hinault FRA Yves Hézard FRA Yvon Bertin
1977 URS Aavo Pikkuus GER Gregor Braun POL Jan Brzeźny
1978 GDR Bernd Drogan FRA Yvon Bertin FRA Mariano Martínez
1979 FRA Christian Muselet TCH Michal Klasa URS Aavo Pikkuus
1980 USA Greg LeMond TCH Ladislav Ferebauer POL Jan Jankiewicz
1981 URS Yuri Barinov URS Ivan Mitchenko URS Sjakhit Zagretdinov
1982 URS Ivan Mitchenko TCH Milan Jurčo URS Anatoly Yarkin
1983 FRA Pascal Jules FRA Claude Moreau FRA Jérôme Simon
1984 FRA Claude Moreau BEL Yvan Lamote FRA Régis Clère
1985 FRA Pascal Jules FRA Ronan Pensec URS Wiktor Demidenko
1986 FRA Didier Garcia SUI Daniel Wyder NED John Talen
1987 URS Piotr Ugrumov FRA Pascal Lance SUI Kurt Steinmann
1988 FRA Thierry Marie URS Vjatsjeslav Jekimov FRA Jean-Claude Colotti
1989 FRA Thierry Laurent URS Vjatsjeslav Jekimov FRA Gilbert Duclos-Lassalle
1990 URS Dimitri Zhdanov BEL Michel Vermote FRA Thierry Marie
1991 FRA Bruno Cornillet FRA Armand de Las Cuevas FRA Jean-Philippe Dojwa
1992 FRA Jean-François Bernard FRA Philippe Bouvatier FRA Robert Forest
1993 FRA Jean-François Bernard FRA Laurent Bezault FRA Thierry Dupuy
1994 FRA Stéphane Heulot FRA Laurent Brochard BEL Erwin Thijs
1995 FRA Thierry Marie AUS Patrick Jonker FRA Pascal Lance
1996 ITA Adriano Baffi ESP Mariano Rojas FRA Stéphane Heulot
1997 ESP Melchor Mauri FRA Pascal Lino SUI Tony Rominger
1998 ESP Melchor Mauri BEL Marc Streel EST Jaan Kirsipuu
1999 NOR Steffen Kjærgaard FRA Gilles Maignan GER Jens Voigt
2000 ESP David Cañada GER Jens Voigt FRA Laurent Brochard
2001 GBR David Millar FRA Anthony Morin FRA Franck Bouyer
2002 FRA Didier Rous AUS Bradley McGee LTU Artūras Kasputis
2003 FRA Carlos Da Cruz RUS Aleksej Sivakov FRA Laurent Brochard
2004 SWE Thomas Löfkvist FRA Franck Bouyer GER Ronny Scholz
2005 FRA Sylvain Chavanel GER Markus Fothen UKR Volodymyr Bileka
2006 GER Stefan Schumacher UKR Serhij Hontsjar DEN Brian Vandborg
2007 GER Andreas Klöden FRA Nicolas Vogondy UKR Volodymyr Duma
2008 FRA Thomas Voeckler USA Christian Vande Velde ITA Tiziano Dall’Antonia
2009 FRA David Le Lay ITA Enrico Rossi FRA Benoît Vaugrenard
2010 ESP Luis León Sánchez POR Tiago Machado FRA Julien Simon
2011 FRA Anthony Roux FRA Blel Kadri GBR David Millar
2012 AUS Luke Durbridge ITA Manuele Boaro POR Nélson Oliveira
2013 FRA Pierre Rolland CZE Jan Bárta SWE Tobias Ludvigsson
2014 LTU Ramūnas Navardauskas AUS Rohan Dennis FRA Julien Simon
2015 LTU Ramūnas Navardauskas ITA Manuele Boaro ITA Adriano Malori
2016 FRA Marc Fournier FRA Jérôme Coppel ESP Juan José Lobato
2017 FRA Lilian Calmejane FRA Arthur Vichot ESP Jonathan Castroviejo
2018 FRA Guillaume Martin BEL Xandro Meurisse FRA Justin Jules
2019 FRA Alexis Gougeard FRA Quentin Pacher NED Oscar Riesebeek
2020 avlyst
2021 avlyst
2022 NED Olav Kooij FRA Benoît Cosnefroy BEL Xandro Meurisse
Alle resultater