Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Resultater Brussels Classic 2024

Lignende saker

Startliste, rittprofil og resultater fra Brussels Classic søndag 2. juni 2024.

Publisert 2. juni 2024 i Sykkel

Brussels Classic 2024

Endagsritt (1.1)

Dato

2. juni

Sted

Brussel – Belgia

På TV

Sykkel på TV

Liveoppdateringer

Startliste

Resultater

Hjemmeside

Opptak av rittet

Værmelding

Tidligere vinnere

Year Country Rider Team
↓ «Paris–Brussels» ↓
1893  Belgium André Henry
1894–
1905
No race
1906  France Albert Dupont
1907  France Gustave Garrigou Peugeot–Wolber
1908  France Lucien Petit-Breton Peugeot–Wolber
1909  Luxembourg François Faber Alcyon–Dunlop
1910  France Maurice Brocco Legnano
1911  France Octave Lapize La Française–Diamant
1912  France Octave Lapize La Française–Diamant
1913  France Octave Lapize La Française–Diamant
1914  Belgium Louis Mottiat Alcyon-Soly
1915–
1918
No race
1919  Belgium Alexis Michiels La Sportive
1920  France Henri Pélissier La Sportive
1921  France Robert Reboul individual
1922  Belgium Félix Sellier Alcyon–Dunlop
1923  Belgium Félix Sellier Alcyon–Dunlop
1924  Belgium Félix Sellier Alcyon–Dunlop
1925  Belgium Gerard Debaets individual
1926  Belgium Denis Verschueren Ravat–Wonder–Dunlop
1927  Luxembourg Nicolas Frantz Alcyon–Dunlop
1928  Belgium Georges Ronsse Automoto
1929  Belgium Pé Verhaegen J.B. Louvet–Hutchinson
1930  Belgium Ernest Mottard Cycles Bovy
1931  Belgium Jean Aerts Alcyon–Dunlop
1932  Belgium Julien Vervaecke Labor
1933  France Albert Barthélémy F. Pélissier–Mercier–Hutchinson
1934  Belgium Frans Bonduel Dilecta–Wolber
1935  Belgium Edgard De Caluwé Dilecta–Wolber
1936  Belgium Éloi Meulenberg Alcyon–Dunlop
1937  Belgium Albert Beckaert Alcyon–Dunlop
1938  Belgium Marcel Kint Mercier–Hutchinson
1939  Belgium Frans Bonduel Dilecta–Wolber
1940–
1945
No race
1946  Belgium Briek Schotte Alcyon–Dunlop
1947  Belgium Ernest Sterckx Alcyon–Dunlop
1948  Belgium Lode Poels Garin–Wolber
1949  France Maurice Diot Mercier–A. Magne
1950  Belgium Rik Van Steenbergen Mercier–Hutchinson
1951  France Jean Guéguen Mercier–Hutchinson
1952  Belgium Briek Schotte Alcyon–Dunlop
1953  Italy Loretto Petrucci Bianchi–Pirelli
1954  Belgium Marcel Hendrickx Peugeot–Dunlop
1955  Belgium Marcel Hendrickx Elvé–Peugeot
1956  Belgium Rik Van Looy Faema–Van Hauwaert
1957  Belgium Leon Vandaele Faema–Guerra
1958  Belgium Rik Van Looy Faema–Guerra
1959  Belgium Frans Schoubben Peugeot–BP–Dunlop
1960  France Pierre Everaert Rapha–Gitane–Dunlop
1961  Belgium Pino Cerami Peugeot–BP–Dunlop
1962  Belgium Jozef Wouters Solo–Van Steenbergen
1963  France Jean Stablinski Saint-Raphaël–Gitane
1964  Belgium Georges Van Coningsloo Peugeot-BP-Englebert
1965  Belgium Edward Sels Solo–Superia
1966  Italy Felice Gimondi Salvarani
1967–
1972
No race
1973  Belgium Eddy Merckx Molteni
1974  Belgium Marc Demeyer Carpenter–Flandria
1975  Belgium Freddy Maertens Carpenter–Flandria
1976  Italy Felice Gimondi Bianchi–Campagnolo
1977  Belgium Ludo Peeters IJsboerke–Colnago
1978  Netherlands Jan Raas TI–Raleigh–McGregor
1979  Belgium Ludo Peeters IJsboerke–Warncke Eis
1980  Italy Pierino Gavazzi Magniflex–Olmo
1981  Belgium Roger De Vlaeminck Daf Trucks–Côte d’Or
1982  Netherlands Jacques Hanegraaf TI–Raleigh–Campagnolo
1983  Sweden Tommy Prim Bianchi–Piaggio
1984  Belgium Eric Vanderaerden Panasonic
1985  Netherlands Adri van der Poel Kwantum–Decosol–Yoko
1986  Italy Guido Bontempi Carrera Jeans–Vagabond
1987  Belgium Wim Arras PDM–Ultima–Concorde
1988  West Germany Rolf Gölz Superconfex–Yoko–Opel–Colnago
1989  Netherlands Jelle Nijdam Superconfex–Yoko–Opel–Colnago
1990  Italy Franco Ballerini Del Tongo–Rex
1991  Denmark Brian Holm Histor–Sigma
1992  Denmark Rolf Sørensen Ariostea
1993  France Francis Moreau GAN
1994  Denmark Rolf Sørensen GB–MG Maglificio
1995  Belgium Frank Vandenbroucke Mapei–GB–Latexco
1996  Italy Andrea Tafi Mapei–GB
1997  Italy Alessandro Bertolini MG Maglificio–Technogym
1998  Italy Stefano Zanini Mapei–Bricobi
1999  Latvia Romāns Vainšteins Vini Caldirola
2000  Netherlands Max van Heeswijk Mapei–Quick-Step
2001  France Emmanuel Magnien Française des Jeux
2002  Australia Robbie McEwen Lotto–Adecco
2003  Luxembourg Kim Kirchen Fassa Bortolo
2004  Belgium Nick Nuyens Quick-Step–Davitamon
2005  Australia Robbie McEwen Davitamon–Lotto
2006  Australia Robbie McEwen Davitamon–Lotto
2007  Australia Robbie McEwen Predictor–Lotto
2008  Australia Robbie McEwen Silence–Lotto
2009  Australia Matthew Goss Team Saxo Bank
2010  Spain Francisco Ventoso Carmiooro NGC
2011  Russia Denis Galimzyanov Team Katusha
2012  Belgium Tom Boonen Omega Pharma–Quick-Step
↓ «Brussels Cycling Classic» ↓
2013  Germany André Greipel Lotto–Belisol
2014  Germany André Greipel Lotto–Belisol
2015  Netherlands Dylan Groenewegen Team Roompot
2016  Belgium Tom Boonen Etixx–Quick-Step
2017  France Arnaud Démare FDJ
2018  Germany Pascal Ackermann Bora–Hansgrohe
2019  Australia Caleb Ewan Lotto–Soudal
2020  Belgium Tim Merlier Alpecin–Fenix
2021  Belgium Remco Evenepoel Deceuninck–Quick-Step
2022  Netherlands Taco van der Hoorn Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux
2023  France Arnaud Démare Groupama–FDJ
Alle resultater