Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Resultater Challenge Mallorca 2023

Lignende saker

Etappeprofiler og resultater fra Challenge Mallorca 25.-28. januar 2023,

Publisert 26. januar 2023 i Sykkel

Challenge Mallorca 2023

Serie med fire endagsritt på Mallorca

Dato

22. – 29. januar 2023

Sted

Mallorca – Spania

På TV

Rittene kan sees på Eurosport 1 og Eurosport Norge

Sykkel på TV

Resultater

25 . januar – Trofeo Calvia

Resultater

26. januar – Trofeo Alcudia – Port d’Alcudia

Resultater

27. januar – Trofeo Andratx

Resultater

28. januar – Trofeo Serra de Transmuntana

Resultater

29. januar – Trofeo Palma

Resultater

Værmelding

Tidligere vinnere av rittene i Challenge Mallorca

Year Trofeo Palma de Mallorca Trofeo Alcúdia Trofeo Calvià Trofeo Manacor Trofeo Sóller
1992  Kenneth Weltz (DEN)  Alfonso Gutiérrez (ESP)  Neil Stephens (AUS)  Alfonso Gutiérrez (ESP)  Juan Carlos González (ESP)
1993  Asiat Saitov (RUS)  Alfonso Gutiérrez (ESP)  Federico Echave (ESP)  Laurent Jalabert (FRA)  Laurent Jalabert (FRA)
1994  Joan Llaneras (ESP)  Asier Guenetxea (ESP)  Alfonso Gutiérrez (ESP)  José Ramón Uriarte (ESP)  Ángel Edo (ESP)
1995  Adriano Baffi (ITA)  Jeroen Blijlevens (NED)  Beat Zberg (SUI)  Samuele Schiavina (ITA)  Laurent Jalabert (FRA)
1996  Jeroen Blijlevens (NED)  Goder De Leeuw (NED)  Francisco Cabello (ESP)  Federico Colonna (ITA)  Francisco Cabello (ESP)
1997  Erik Zabel (GER)  Peter Van Petegem (BEL)  Tom Steels (BEL)  Hendrik Van Dijck (BEL)  Laurent Jalabert (FRA)
1998  Erik Zabel (GER)  Jeremy Hunt (GBR)  Tom Steels (BEL)  Elio Aggiano (ITA)  Tom Steels (BEL)
1999  Jeroen Blijlevens (NED)  Claus Michael Møller (DEN)  Francisco Cabello (ESP)  Mario Cipollini (ITA)  Mario Cipollini (ITA)
2000  Óscar Freire (ESP)  Robbie McEwen (AUS)  Elio Aggiano (ITA)  Paolo Bettini (ITA)  Francisco Cabello (ESP)
2001  Erik Zabel (GER)  Michael Boogerd (NED)  Robbie McEwen (AUS)  Erik Zabel (GER)  Mathew Hayman (AUS)
2002  Isaac Gálvez (ESP)  Igor Flores (ESP)  Erik Dekker (NED)  Óscar Freire (ESP)  Óscar Freire (ESP)
2003  Isaac Gálvez (ESP)  Allan Davis (AUS)  Remmert Wielinga (NED)  Isaac Gálvez (ESP)  Alexandre Usov (BLR)
2004  Allan Davis (AUS)  Óscar Freire (ESP)  Unai Etxebarria (VEN)  Allan Davis (AUS)  Alejandro Valverde (ESP)
2005  Óscar Freire (ESP)  Óscar Freire (ESP)  Antonio Colom (ESP)  Alejandro Valverde (ESP)  Alejandro Valverde (ESP)
Year Trofeo Palma de Mallorca Trofeo Cala Millor Trofeo Calvià Trofeo Pollença Trofeo Sóller
2006  Isaac Gálvez (ESP)  Isaac Gálvez (ESP)  David Kopp (GER)  David Bernabeu (ESP)  Paolo Bettini (ITA)
2007  Óscar Freire (ESP)  Vicente Reynès (ESP)  Unai Etxebarria (VEN)  Thomas Dekker (NED)  Antonio Colom (ESP)
2008  Philippe Gilbert (BEL)  Graeme Brown (AUS)  Gert Steegmans (BEL)  José Joaquín Rojas (ESP)  Philippe Gilbert (BEL)
Year Trofeo Palma de Mallorca Trofeo Cala Millor Trofeo Calvià Trofeo Pollença Trofeo Inca
2009  Gert Steegmans (BEL)  Robbie McEwen (AUS)  Gerald Ciolek (GER)  Daniele Bennati (ITA)  Antonio Colom (ESP)
Year Trofeo Palma de Mallorca Trofeo Cala Millor Trofeo Deià Trofeo Magaluf-Palmanova Trofeo Inca
2010  Robbie McEwen (AUS)  Óscar Freire (ESP)  Rui Costa (POR)  André Greipel (GER)  Linus Gerdemann (GER)
2011 No winner[Note 1]  Tyler Farrar (USA)  José Joaquín Rojas (ESP)  Murilo Fischer (BRA)  Ben Hermans (BEL)
Year Trofeo Palma de Mallorca Trofeo Migjorn Trofeo Deià Trofeo Pollença Trofeo Serra de Tramuntana
2012  Andrew Fenn (GBR)  Andrew Fenn (GBR)  Lars Petter Nordhaug (NOR) Not raced[Note 2] Cancelled[Note 3]
Year Trofeo Palma de Mallorca Trofeo Campos Trofeo Deià Trofeo Platja de Muro Trofeo Serra de Tramuntana
2013  Kenny Dehaes (BEL)  Leigh Howard (AUS) Not raced  Leigh Howard (AUS)  Alejandro Valverde (ESP)
Year Trofeo Palma Trofeo Ses Salines Trofeo Deià Trofeo Muro-Port d’Alcúdia Trofeo Serra de Tramuntana
2014  Sacha Modolo (ITA)  Sacha Modolo (ITA) Not raced  Gianni Meersman (BEL)  Michał Kwiatkowski (POL)
Year Trofeo Santanyi-Ses Salines-Campos Trofeo Andratx – Mirador d’Es Colomer Trofeo Serra de Tramuntana Trofeo Playa de Palma Not raced since
2015  Matteo Pelucchi (ITA)  Steve Cummings (GBR)  Alejandro Valverde (ESP)  Matteo Pelucchi (ITA)
Year Trofeo Felanitx-Ses Salines-Campos-Porreres Trofeo Pollenca-Port de Andratx Trofeo Serra de Tramuntana Trofeo Playa de Palma
2016  André Greipel (GER)  Gianluca Brambilla (ITA)  Fabian Cancellara (SUI)  André Greipel (GER)
Year Trofeo Porreres-Felanitx-Ses Salines-Campos Trofeo Andratx – Mirador d’Es Colomer Trofeo Serra de Tramuntana Trofeo Playa de Palma
2017  André Greipel (GER)  Tim Wellens (BEL)  Tim Wellens (BEL)  Daniel McLay (GBR)
Year Trofeo Porreres-Felanitx-Ses Salines-Campos Trofeo Andratx – Mirador d’Es Colomer Trofeo Serra de Tramuntana Trofeo Playa de Palma
2018  John Degenkolb (GER)  Toms Skujiņš (LAT)  Tim Wellens (BEL)  John Degenkolb (GER)
Year Trofeo Ses Salines-Campos-Porreres-Felanitx Trofeo Andratx Lloseta Trofeo de Tramuntana Soller-Deia Trofeo Palma
2019  Jesús Herrada (ESP)  Emanuel Buchmann (GER)  Tim Wellens (BEL)  Marcel Kittel (GER)
Year Trofeo Felanitx-Ses Salines-Campos-Porreres Trofeo Serra de Tramuntana Trofeo Pollença – Port d’Andratx Trofeo de Playa de Palma – Palma
2020  Matteo Moschetti (ITA)  Emanuel Buchmann (GER)  Marc Soler (ESP)  Matteo Moschetti (ITA)
Year Trofeo Calvià Trofeo Serra de Tramuntana Trofeo Andratx – Mirador d’Es Colomer (Puerto Pollença) Trofeo Alcúdia – Port d’Alcúdia
2021  Ryan Gibbons (RSA)  Jesús Herrada (ESP)  Winner Anacona (COL)  André Greipel (GER)
Year Trofeo Calvià Trofeo Alcúdia – Port d’Alcúdia Trofeo Serra de Tramuntana Trofeo Pollença – Port d’Andratx Trofeo Playa de Palma
2022  Brandon McNulty (USA)  Biniam Girmay (ERI)  Tim Wellens (BEL)  Alejandro Valverde (ESP)  Arnaud de Lie (BEL)

Challenge Mallorca Challenge Mallorca Challenge Mallorca Challenge Mallorca Challenge Mallorca Challenge Mallorca

Alle resultater