Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

Resultater Il Lombardia 2022

Lignende saker

Det siste av årets sykkelmonumenter arrangeres på lørdag. Il Lombardia 2022 fra Bergamo til Como står på programmet.

Publisert 8. oktober 2022 i Sykkel

Il Lombardia 2022, også kjent som «race of the falling leaves», er sesongen siste av sykkelsportens fem monumenter. De fire andre er Milano-San Remo, Flander Rundt, Paris-Roubaix og Liege-Bastogne-Liege. Rittet endrer stadig på løypeprofilen, men går alltid i nærheten av Comosjøen. Et fast innslag er passeringen av Madonna del Ghisallo og sykkelkapellet her holder syklistenes skytsengel til. Det er også et museum med mange sykkelklenodier.

Il Lombardia er det siste store rittet på sykkelkalenderen.

Rittet sendes direkte på Max, Eurosport og Eurosport Player

Sykkel på TV

Løype Il Lombardia 2022:

Siste 10 km.

Startliste Il Lombardia 2022:

Liveoppdateringer

Resultater Il Lombardia 2022:

Tidligere vinnere av Il Lombardia:

År Kategori Lenke Vinner Andreplass Tredjeplass
2021 1.UWT Resultat  POGACAR Tadej  MASNADA Fausto  YATES Adam
2020 1.UWT Resultat  FUGLSANG Jakob  BENNETT George  VLASOV Aleksandr
2019 1.UWT Resultat  MOLLEMA Bauke  VALVERDE Alejandro  BERNAL Egan
2018 1.UWT Resultat  PINOT Thibaut  NIBALI Vincenzo  TEUNS Dylan
2017 1.UWT Resultat  NIBALI Vincenzo  ALAPHILIPPE Julian  MOSCON Gianni
2016 1.UWT Resultat  CHAVES Esteban  ROSA Diego  URAN Rigoberto
2015 1.UWT Resultat  NIBALI Vincenzo  MORENO Daniel  PINOT Thibaut
2014 1.UWT Resultat  MARTIN Daniel  VALVERDE Alejandro  COSTA Rui
2013 1.UWT Resultat  RODRÍGUEZ Joaquim  VALVERDE Alejandro  MAJKA Rafal
2012 1.UWT Resultat  RODRÍGUEZ Joaquim  SÁNCHEZ Samuel  URAN Rigoberto
2011 1.UWT Resultat  ZAUGG Oliver  MARTIN Daniel  RODRÍGUEZ Joaquim
2010 1.HIS1 Resultat  GILBERT Philippe  SCARPONI Michele  LASTRAS Pablo
2009 1.HIS1 Resultat  GILBERT Philippe  SÁNCHEZ Samuel  KOLOBNEV Alexandr
2008 1.XPT1 Resultat  CUNEGO Damiano  BRAJKOVIC Janez  URAN Rigoberto
2007 1.PT1 Resultat  CUNEGO Damiano  RICCÒ Riccardo  SÁNCHEZ Samuel
2006 1.PT1 Resultat  BETTINI Paolo  SÁNCHEZ Samuel  WEGMANN Fabian
2005 1.PT1 Resultat  BETTINI Paolo  SIMONI Gilberto  SCHLECK Fränk
2004 CDM Resultat  CUNEGO Damiano  BOOGERD Michael  BASSO Ivan
2003 CDM Resultat  BARTOLI Michele  LOPEBOSELLI Angelo  FRIGO Dario
2002 CDM Resultat  BARTOLI Michele  REBELLIN Davide  CAMENZIND Oscar
2001 CDM Resultat  DI LUCA Danilo  FIGUERAS Giuliano  BOOGERD Michael
2000 CDM Resultat  RUMSAS Raimondas  CASAGRANDE Francesco  AXELSSON Niklas
1999 CDM Resultat  CELESTINO Mirko  DI LUCA Danilo  MAZZOLENI Eddy
1998 CDM Resultat  CAMENZIND Oscar  BOOGERD Michael  PUTTINI Felice
1997 CDM Resultat  JALABERT Laurent  LANFRANCHI Paolo  CASAGRANDE Francesco
1996 CDM Resultat  TAFI Andrea  JEKER Fabian  MERCKX Axel
1995 CDM Resultat  FARESIN Gianni  NARDELLO Daniele  BARTOLI Michele
1994 CDM Resultat  BOBRIK Vladislav  CHIAPPUCCI Claudio  RICHARD Pascal
1993 CDM Resultat  RICHARD Pascal  FURLAN Giorgio  SCIANDRI Maximilian
1992 CDM Resultat  ROMINGER Tony  CHIAPPUCCI Claudio  CASSANI Davide
1991 CDM Resultat  KELLY Sean  GAYANT Martial  BALLERINI Franco
1990 CDM Resultat  DELION Gilles  RICHARD Pascal  MOTTET Charly
1989 CDM Resultat  ROMINGER Tony  DELION Gilles  ROOSEN Luc
1988 CDM Resultat  MOTTET Charly  BUGNO Gianni  LEJARRETA Marino
1987 SPP Resultat  ARGENTIN Moreno  VAN LANCKER Eric  MADIOT Marc
1986 SPP Resultat  BARONCHELLI Gianbattista  KELLY Sean  ANDERSON Phil
1985 SPP Resultat  KELLY Sean  VAN DER POEL Adrie  MOTTET Charly
1984 SPP Resultat  HINAULT Bernard  PEETERS Ludo  VAN VLIET Teun
1983 SPP Resultat  KELLY Sean  LEMOND Greg  VAN DER POEL Adrie
1982 SPP Resultat  SARONNI Giuseppe  JULES Pascal  MOSER Francesco
1981 SPP Resultat  KUIPER Hennie  ARGENTIN Moreno  CHINETTI Alfredo
1980 SPP Resultat  DE WOLF Alfons  CHINETTI Alfredo  PEETERS Ludo
1979 SPP Resultat  HINAULT Bernard  CONTINI Silvano  BATTAGLIN Giovanni
1978 SPP Resultat  MOSER Francesco  JOHANSSON Bernt  HINAULT Bernard
1977 SPP Resultat  BARONCHELLI Gianbattista  VANDENBROUCKE Jean-Luc  BITOSSI Franco
1976 SPP Resultat  DE VLAEMINCK Roger  THÉVENET Bernard  PANIZZA Wladimiro
1975 SPP Resultat  MOSER Francesco  PAOLINI Enrico  CHINETTI Alfredo
1974 SPP Resultat  DE VLAEMINCK Roger  MERCKX Eddy  CONTI Costantino
1973 SPP Resultat  GIMONDI Felice  DE VLAEMINCK Roger  VAN SPRINGEL Herman
1972 SPP Resultat  MERCKX Eddy  GUIMARD Cyrille  GIMONDI Felice
1971 SPP Resultat  MERCKX Eddy  BITOSSI Franco  VERBEECK Frans
1970 SPP Resultat  BITOSSI Franco  GIMONDI Felice  MOTTA Gianni
1969 SPP Resultat  MONSÉRÉ Jean-Pierre  VAN SPRINGEL Herman  BITOSSI Franco
1968 SPP Resultat  VAN SPRINGEL Herman  BITOSSI Franco  MERCKX Eddy
1967 SPP Resultat  BITOSSI Franco  GIMONDI Felice  POULIDOR Raymond
1966 SPP Resultat  GIMONDI Felice  MERCKX Eddy  POULIDOR Raymond
1965 SPP Resultat  SIMPSON Tom  KARSTENS Gerben  STABLINSKI Jean
1964 SPP Resultat  MOTTA Gianni  PREZIOSI Carmine  HOEVENAERS Joseph
1963 SPP Resultat  DE ROO Jo  DURANTE Adriano  DANCELLI Michele
1962 SPP Resultat  DE ROO Jo  TRAPE Livio  CERATO Alcide
1961 SPP Resultat  TACCONE Vito  MASSIGNAN Imerio  FONTONA Renzo
1960 SPP Resultat  DAEMS Emile  RONCHINI Diego  FONTANA Marino
1959 SPP Resultat  VAN LOOY Rik  VANNITSEN Willy  POBLET Miguel
1958 CDC Resultat  DEFILIPPIS Nino  POBLET Miguel  VAN AERDE Michel
1957 CDC Resultat  RONCHINI Diego  MONTI Bruno  CESTARI Aurelio
1956 CDC Resultat  DARRIGADE André  COPPI Fausto  MAGNI Fiorenzo
1955 CDC Resultat  MAULE Cleto  DE BRUYNE Alfred  CONTERNO Angelo
1954 CDC Resultat  COPPI Fausto  MAGNI Fiorenzo  ROSSI Mino De
1953 CDC Resultat  LANDI Bruno  CERAMI Pino  MOLINÉRIS Pierre
1952 CDC Resultat  MINARDI Giuseppe  DEFILIPPIS Nino  PADOVAN Arrigo
1951 CDC Resultat  BOBET Louison  MINARDI Giuseppe  COPPI Fausto
1950 CDC Resultat  SOLDANI Renzo  BEVILACQUA Antonio  COPPI Fausto
1949 CDC Resultat  COPPI Fausto  KÜBLER Ferdinand  LOGLI Nedo
1948 CDC Resultat  COPPI Fausto  LEONI Adolfo  SCHÄR Fritz
1947 1.HC Resultat  COPPI Fausto  BARTALI Gino  DE ZAN Italo
1946 1.HC Resultat  COPPI Fausto  CASOLA Luigi  MOTTA Michele
1945 1.HC Resultat  RICCI Mario  BINI Aldo  BARTALI Gino
1942 1.HC Resultat  BINI Aldo  BARTALI Gino  TOCCACELLI Quirino
1941 1.HC Resultat  RICCI Mario  CINELLI Cino  CANAVESI Severino
1940 1.HC Resultat  BARTALI Gino  BAILO Osvaldo  CINELLI Cino
1939 1.HC Resultat  BARTALI Gino  LEONI Adolfo  CRIPPA Salvatore
1938 1.HC Resultat  CINELLI Cino  BARTALI Gino  BAILO Osvaldo
1937 1.HC Resultat  BINI Aldo  BARTALI Gino  LANDI Aimone
1936 1.HC Resultat  BARTALI Gino  MARABELLI Diego  BARRAL Luigi
1935 1.HC Resultat  MOLLO Enrico  BINI Aldo  BARTALI Gino
1934 1.HC Resultat  GUERRA Learco  CIPRIANI Mario  PIEMONTESI Domenico
1933 1.HC Resultat  PIEMONTESI Domenico  BARRAL Luigi  RIMOLDI Pietro
1932 1.HC Resultat  NEGRINI Antonio  PIEMONTESI Domenico  BERTONI Remo
1931 1.HC Resultat  BINDA Alfredo  MARA Michele  FIRPO Giovanni
1930 1.HC Resultat  MARA Michele  BINDA Alfredo  GUERRA Learco
1929 1.HC Resultat  FOSSATI Pietro  ZANAGA Adriano  DI PACO Raffaele
1928 1.HC Resultat  BELLONI Gaetano  GRANDI Allegro  FOSSATI Pietro
1927 1.HC Resultat  BINDA Alfredo  PICCIN Alfonso  NEGRINI Antonio
1926 1.HC Resultat  BINDA Alfredo  NEGRINI Antonio  VALLAZZA Ermanno
1925 1.HC Resultat  BINDA Alfredo  GIUNTELLI Marco  VALLAZZA Ermanno
1924 1.HC Resultat  BRUNERO Giovanni  GIRARDENGO Costante  LINARI Pietro
1923 1.HC Resultat  BRUNERO Giovanni  LINARI Pietro  GAY Federico
1922 1.HC Resultat  GIRARDENGO Costante  AZZINI Giuseppe  AIMO Bartolomeo
1921 1.HC Resultat  GIRARDENGO Costante  BELLONI Gaetano  GAY Federico
1920 1.HC Resultat  PÉLISSIER Henri  BRUNERO Giovanni  BELLONI Gaetano
1919 1.HC Resultat  GIRARDENGO Costante  BELLONI Gaetano  SUTER Heiri
1918 1.HC Resultat  BELLONI Gaetano  SIVOCCI Alfredo  GALETTI Carlo
1917 1.HC Resultat  THYS Philippe  PÉLISSIER Henri  TORRICELLI Leopoldo
1916 1.HC Resultat  TORRICELLI Leopoldo  BERTARELLI Camillo  SIVOCCI Alfredo
1915 1.HC Resultat  BELLONI Gaetano  FERRARI Paride  CARAVAGLIA Gaetano
1914 1.HC Resultat  BORDIN Lauro  AZZINI Giuseppe  PIACCO Pierino
1913 1.HC Resultat  PÉLISSIER Henri  BROCCO Maurice  GODIVIER Marcel
1912 1.HC Resultat  ORIANI Carlo  VERDE Enrico  BROCCO Maurice
1911 1.HC Resultat  PÉLISSIER Henri  MICHELETTO Giovanni  VAN HAUWAERT Cyrille
1910 1.HC Resultat  MICHELETTO Giovanni  GANNA Luigi  BAILO Luigi
1909 1.HC Resultat  CUNIOLO Giovanni  BEAUGENDRE Omer  TROUSSELIER Louis
1908 1.HC Resultat  FABER Francois  GANNA Luigi  GERBI Giovanni
1907 1.HC Resultat  GARRIGOU Gustave  AZZINI Ernesto  GANNA Luigi
1906 1.HC Resultat  BRAMBILLA Cesare  GALETTI Carlo  GANNA Luigi
1905 1.HC Resultat  GERBI Giovanni  ROSSIGNOLI Giovanni  GANNA Luigi

 

Alle resultater