Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Il Lombardia 2023

Lignende saker

Startliste og resultater for Il Lombardia som arrangeres 7. oktober 2023.

Publisert 7. oktober 2023 i Sykkel

Il Lombardia 2023

Endagsritt (1.UWT)

Race of the Fallen leaves, sesongens siste monument
Tidligere Giro di Lombardia

117. utgave

Dato

7. oktober

Sted

Como til Bergamo – Italia

Startliste

Hjemmeside

På TV

Rittet sendes direkte på Eurosport.

Sykkel på TV

Liveoppdateringer

Resultater

Væmelding

Om Il Lombardia

Il Lombardia er et italiensk sykkelritt, basert i regionen Lombardia. Det er et av de fem monumentene i sykkelsporten, og har tradisjonelt vært det siste store klassikerrittet på den europeiske sykkelkalenderen. I 2012 ble rittet flyttet til slutten av september og markerer ikke lenger slutten på sykkelsesongen.

Den første utgaven var i 1905, og ble kalt Milan-Milan. I 1907 ble rittet kalt Giro di Lombardia som det beholdt fram til 2011 da arrangøren valgte å justere navnet. Gjennom historien har ruten endret flere ganger, men Comosjøen og Madonna del Ghisallo-stigningen er alltid med. MilanoSesto San GiovanniBergamoVareseMonza og Cuneo har vært start- eller målby. Fra 2004 til 2006 startet rittet i Mendrisio i Sveits.

Tidligere vinnere Il Lombardia

År Vinner Andreplass Tredjeplass
1905 ITA Giovanni Gerbi ITA Giovanni Rossignoli ITA Luigi Ganna
1906 ITA Cesare Brambilla ITA Carlo Galetti ITA Luigi Ganna
1907 FRA Gustave Garrigou ITA Ernesto Azzini ITA Luigi Ganna
1908 LUX François Faber ITA Luigi Ganna ITA Giovanni Gerbi
1909 ITA Giovanni Cuniolo FRA Omer Beaugendre FRA Louis Trousselier
1910 ITA Giovanni Micheletto ITA Luigi Ganna ITA Luigi Bailo
1911 FRA Henri Pélissier ITA Giovanni Micheletto BEL Cyrille van Hauwaert
1912 ITA Carlo Oriani ITA Enrico Verde FRA Maurice Brocco
1913 FRA Henri Pélissier FRA Maurice Brocco FRA Marcel Godivier
1914 ITA Lauro Bordin ITA Giuseppe Azzini ITA Pierino Piacco
1915 ITA Gaetano Belloni ITA Paride Ferrari ITA Gaetano Caravaglia
1916 ITA Leopoldo Torricelli ITA Camillo Bertarelli ITA Alfredo Sivocci
1917 BEL Philippe Thys FRA Henri Pélissier ITA Leopoldo Torricelli
1918 ITA Gaetano Belloni ITA Alfredo Sivocci ITA Carlo Galetti
1919 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni SUI Heiri Suter
1920 FRA Henri Pélissier ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni
1921 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Federico Gay
1922 ITA Costante Girardengo ITA Giuseppe Azzini ITA Bartolomeo Aimo
1923 ITA Giovanni Brunero ITA Pietro Linari ITA Federico Gay
1924 ITA Giovanni Brunero ITA Costante Girardengo ITA Pietro Linari
1925 ITA Alfredo Binda ITA Battista Giuntelli ITA Ermanno Vallazza
1926 ITA Alfredo Binda ITA Antonio Negrini ITA Ermanno Vallazza
1927 ITA Alfredo Binda ITA Alfonso Piccin ITA Antonio Negrini
1928 ITA Gaetano Belloni ITA Allegro Grandi ITA Pietro Fossati
1929 ITA Pietro Fossati ITA Adriano Zanaga ITA Raffaele di Paco
1930 ITA Michele Mara ITA Alfredo Binda ITA Learco Guerra
1931 ITA Alfredo Binda ITA Michele Mara ITA Giovanni Firpo
1932 ITA Antonio Negrini ITA Domenico Piemontesi ITA Remo Bertoni
1933 ITA Domenico Piemontesi ITA Luigi Barral ITA Pietro Rimoldi
1934 ITA Learco Guerra ITA Mario Cipriani ITA Domenico Piemontesi
1935 ITA Enrico Mollo ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali
1936 ITA Gino Bartali ITA Diego Marabelli ITA Luigi Barral
1937 ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali ITA Aimone Landi
1938 ITA Cino Cinelli ITA Gino Bartali ITA Osvaldo Bailo
1939 ITA Gino Bartali ITA Adolfo Leoni ITA Salvatore Crippa
1940 ITA Gino Bartali ITA Osvaldo Bailo ITA Cino Cinelli
1941 ITA Mario Ricci ITA Cino Cinelli ITA Severino Canavesi
1942 ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali ITA Quirino Toccacelli
1945 ITA Mario Ricci ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali
1946 ITA Fausto Coppi ITA Luigi Casola ITA Michele Motta
1947 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Italo De Zan
1948 ITA Fausto Coppi ITA Adolfo Leoni SUI Fritz Schär
1949 ITA Fausto Coppi SUI Ferdinand Kübler ITA Nedo Logli
1950 ITA Renzo Soldani ITA Antonio Bevilacqua ITA Fausto Coppi
1951 FRA Louison Bobet ITA Giuseppe Minardi ITA Fausto Coppi
1952 ITA Giuseppe Minardi ITA Nino Defilippis ITA Arigo Padovan
1953 ITA Bruno Landi ITA Pino Cerami FRA Pierre Molinéris
1954 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ITA Mino De Rossi
1955 ITA Cleto Maule BEL Fred De Bruyne ITA Angelo Conterno
1956 FRA André Darrigade ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni
1957 ITA Diego Ronchini ITA Bruno Monti ITA Aurelio Cestari
1958 ITA Nino Defilippis ESP Miguel Poblet BEL Michel Van Aerde
1959 BEL Rik Van Looy BEL Willy Vannitsen ESP Miguel Poblet
1960 BEL Emile Daems ITA Diego Ronchini ITA Marino Fontana
1961 ITA Vito Taccone ITA Imerio Massignan ITA Renzo Fontona
1962 NED Jo de Roo ITA Livio Trapè ITA Alcide Cerato
1963 NED Jo de Roo ITA Adriano Durante ITA Michele Dancelli
1964 ITA Gianni Motta ITA Carmine Preziosi BEL Jos Hoevenaers
1965 GBR Tom Simpson NED Gerben Karstens FRA Jean Stablinski
1966 ITA Felice Gimondi BEL Eddy Merckx FRA Raymond Poulidor
1967 ITA Franco Bitossi ITA Felice Gimondi FRA Raymond Poulidor
1968 BEL Herman Vanspringel ITA Franco Bitossi BEL Eddy Merckx
1969 BEL Jean-Pierre Monseré BEL Herman Vanspringel ITA Franco Bitossi
1970 ITA Franco Bitossi ITA Felice Gimondi ITA Gianni Motta
1971 BEL Eddy Merckx ITA Franco Bitossi BEL Frans Verbeeck
1972 BEL Eddy Merckx FRA Cyrille Guimard ITA Felice Gimondi
1973 ITA Felice Gimondi BEL Roger De Vlaeminck BEL Herman Vanspringel
1974 BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx ITA Constantino Conti
1975 ITA Francesco Moser ITA Enrico Paolini ITA Alfredo Chinetti
1976 BEL Roger De Vlaeminck FRA Bernard Thévenet ITA Wladimiro Panizza
1977 ITA Gianbattista Baronchelli BEL Jean-Luc Vandenbroucke ITA Franco Bitossi
1978 ITA Francesco Moser SWE Bernt Johansson FRA Bernard Hinault
1979 FRA Bernard Hinault ITA Silvano Contini ITA Giovanni Battaglin
1980 BEL Alfons De Wolf ITA Alfredo Chinetti BEL Ludo Peeters
1981 NED Hennie Kuiper ITA Moreno Argentin ITA Alfredo Chinetti
1982 ITA Giuseppe Saronni FRA Pascal Jules ITA Francesco Moser
1983 IRL Seán Kelly USA Greg LeMond NED Adrie van der Poel
1984 FRA Bernard Hinault BEL Ludo Peeters NED Teun van Vliet
1985 IRL Seán Kelly NED Adrie van der Poel FRA Charly Mottet
1986 ITA Gianbattista Baronchelli IRL Seán Kelly AUS Phil Anderson
1987 ITA Moreno Argentin BEL Eric Van Lancker FRA Marc Madiot
1988 FRA Charly Mottet ITA Gianni Bugno ESP Marino Lejarreta
1989 SUI Tony Rominger FRA Gilles Delion BEL Luc Roosen
1990 FRA Gilles Delion SUI Pascal Richard FRA Charly Mottet
1991 IRL Seán Kelly FRA Martial Gayant ITA Franco Ballerini
1992 SUI Tony Rominger ITA Claudio Chiappucci ITA Davide Cassani
1993 SUI Pascal Richard ITA Giorgio Furlan ITA Maximilian Sciandri
1994 RUS Vladislav Bobrik ITA Claudio Chiappucci SUI Pascal Richard
1995 ITA Gianni Faresin ITA Daniele Nardello ITA Michele Bartoli
1996 ITA Andrea Tafi SUI Fabian Jeker BEL Axel Merckx
1997 FRA Laurent Jalabert ITA Paolo Lanfranchi ITA Francesco Casagrande
1998 SUI Oscar Camenzind NED Michael Boogerd SUI Felice Puttini
1999 ITA Mirko Celestino ITA Danilo Di Luca ITA Eddy Mazzoleni
2000 LTU Raimondas Rumšas ITA Francesco Casagrande SWE Nicklas Axelsson
2001 ITA Danilo Di Luca ITA Giuliano Figueras NED Michael Boogerd
2002 ITA Michele Bartoli ITA Davide Rebellin SUI Oscar Camenzind
2003 ITA Michele Bartoli ITA Angelo Lopeboselli ITA Dario Frigo
2004 ITA Damiano Cunego NED Michael Boogerd ITA Ivan Basso
2005 ITA Paolo Bettini ITA Gilberto Simoni LUX Fränk Schleck
2006 ITA Paolo Bettini ESP Samuel Sánchez GER Fabian Wegmann
2007 ITA Damiano Cunego ITA Riccardo Riccò ESP Samuel Sánchez
2008 ITA Damiano Cunego SLO Janez Brajkovič COL Rigoberto Urán
2009 BEL Philippe Gilbert ESP Samuel Sánchez RUS Aleksandr Kolobnev
2010 BEL Philippe Gilbert ITA Michele Scarponi ESP Pablo Lastras
2011 SUI Oliver Zaugg IRL Daniel Martin ESP Joaquim Rodríguez
2012 ESP Joaquim Rodríguez ESP Samuel Sánchez COL Rigoberto Urán
2013 ESP Joaquim Rodríguez ESP Alejandro Valverde POL Rafał Majka
2014 IRL Daniel Martin ESP Alejandro Valverde POR Rui Costa
2015 ITA Vincenzo Nibali ESP Daniel Moreno FRA Thibaut Pinot
2016 COL Esteban Chaves ITA Diego Rosa COL Rigoberto Urán
2017 ITA Vincenzo Nibali FRA Julian Alaphilippe ITA Gianni Moscon
2018 FRA Thibaut Pinot ITA Vincenzo Nibali BEL Dylan Teuns
2019 NED Bauke Mollema ESP Alejandro Valverde COL Egan Bernal
2020 DEN Jakob Fuglsang NZL George Bennett RUS Aleksandr Vlasov
2021 SLO Tadej Pogačar ITA Fausto Masnada GBR Adam Yates
2022 SLO Tadej Pogačar ESP Enric Mas ESP Mikel Landa

Flere resultater

Alle resultater