Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Rundbane menn VM terrengsykkel 2023 Glasgow

Lignende saker

Startliste, liveoppdateringer og resultater fra rundbane menn VM terrengsykkel 2023.

Publisert 12. august 2023 i Sykkel

Rundbane menn VM terrengsykkel 2023

Dato

12. august

Sted

Glentress Forest – Skottland

På TV

TV2 Sport 2 sender direkte.

Sykkel på TV

Startliste

Resultater

Liveresultater

Resultater alle øvelser under Sykkel VM 2023

Løypekart

Værmelding

Tidligere vinnere rundbane menn VM terrengsykkel

Championships Gold Silver Bronze
1990 Durango
details
 Ned Overend (USA)  Thomas Frischknecht (SUI)  Tim Gould (GBR)
1991 Ciocco
details
 John Tomac (USA)  Thomas Frischknecht (SUI)  Ned Overend (USA)
1992 Bromont
details
 Henrik Djernis (DEN)  Thomas Frischknecht (SUI)  David Baker (GBR)
1993 Métabief
details
 Henrik Djernis (DEN)  Marcel Gerritsen (NED)  Jan Erik Østergaard (DEN)
1994 Vail
details
 Henrik Djernis (DEN)  Tinker Juarez (USA)  Bart Brentjens (NED)
1995 Kirchzarten
details
 Bart Brentjens (NED)  Miguel Martinez (FRA)  Jan Erik Østergaard (DEN)
1996 Cairns
details
 Thomas Frischknecht (SUI)  Rune Høydahl (NOR)  Hubert Pallhuber (ITA)
1997 Château-d’Œx
details
 Hubert Pallhuber (ITA)  Henrik Djernis (DEN)  Luca Bramati (ITA)
1998 Mont Sainte-Anne
details
 Christophe Dupouey (FRA)  Jerome Chiotti (FRA)  Filip Meirhaeghe (BEL)
1999 Åre
details
 Michael Rasmussen (DEN)  Miguel Martinez (FRA)  Filip Meirhaeghe (BEL)
2000 Sierra Nevada
details
 Miguel Martinez (FRA)  Roland Green (CAN)  Bart Brentjens (NED)
2001 Vail
details
 Roland Green (CAN)  Thomas Frischknecht (SUI)  Christoph Sauser (SUI)
2002 Kaprun
details
 Roland Green (CAN)  Filip Meirhaeghe (BEL)  Thomas Frischknecht (SUI)
2003 Lugano
details
 Filip Meirhaeghe (BEL)  Ryder Hesjedal (CAN)  Roel Paulissen (BEL)
2004 Les Gets
details
 Julien Absalon (FRA)  Cédric Ravanel (FRA)  Thomas Frischknecht (SUI)
2005 Livigno
details
 Julien Absalon (FRA)  Christoph Sauser (SUI)  José Antonio Hermida (ESP)
2006 Rotorua
details
 Julien Absalon (FRA)  Christoph Sauser (SUI)  Fredrik Kessiakoff (SWE)
2007 Fort William
details
 Julien Absalon (FRA)  Ralph Näf (SUI)  Florian Vogel (SUI)
2008 Val di Sole
details
 Christoph Sauser (SUI)  Florian Vogel (SUI)  Ralph Näf (SUI)
2009 Canberra
details
 Nino Schurter (SUI)  Julien Absalon (FRA)  Florian Vogel (SUI)
2010 Mont Sainte-Anne
details
 José Antonio Hermida (ESP)  Jaroslav Kulhavý (CZE)  Burry Stander (RSA)
2011 Champery
details
 Jaroslav Kulhavý (CZE)  Nino Schurter (SUI)  Julien Absalon (FRA)
2012 Leogang-Saalfelden
details
 Nino Schurter (SUI)  Lukas Flückiger (SUI)  Mathias Flückiger (SUI)
2013 Pietermaritzburg
details
 Nino Schurter (SUI)  Manuel Fumic (GER)  José Antonio Hermida (ESP)
2014 Lillehammer/Hafjell[1]
details
 Julien Absalon (FRA)  Nino Schurter (SUI)  Marco Aurelio Fontana (ITA)
2015 Vallnord
details
 Nino Schurter (SUI)  Julien Absalon (FRA)  Ondřej Cink (CZE)
2016 Nové Město
details
 Nino Schurter (SUI)  Jaroslav Kulhavý (CZE)  Julien Absalon (FRA)
2017 Cairns
details
 Nino Schurter (SUI)  Jaroslav Kulhavý (CZE)  Thomas Litscher (SUI)
2018 Lenzerheide
details
 Nino Schurter (SUI)  Gerhard Kerschbaumer (ITA)  Mathieu van der Poel (NED)
2019 Mont Sainte-Anne
details
 Nino Schurter (SUI)  Mathias Flückiger (SUI)  Stéphane Tempier (FRA)
2020 Leogang
details
 Jordan Sarrou (FRA)  Mathias Flückiger (SUI)  Titouan Carod (FRA)
2021 Val di Sole
details
 Nino Schurter (SUI)  Mathias Flückiger (SUI)  Victor Koretzky (FRA)
2022 Les Gets
details
 Nino Schurter (SUI)  David Valero (ESP)  Luca Braidot (ITA)

Flere resultater

Alle resultater