Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Indian Wells 2024 ATP1000

Lignende saker

Terminliste og resultater fra Indian Wells som spilles fra 6. - 17. mars 2024.

Publisert 14. mars 2024 i Tennis

Indian Wells Open 2024

BNP Paribas Open

Dato

6. – 17. mars

Sted

Indian Wells, California – USA

På TV

Turneringen sendes på Eurosport.

Tennis på TV

Underlag

Hard Court

Norske spillere

Casper Ruud

Ruuds kamper:

32-delsfinale: Casper Ruud – Lukas Klein 6-4, 7-6
16-delsfinale: Casper Ruud – Arthur Fils 6-2, 6-4

Onsdag 13. mars, kl 19.00
8-delsfinale: Casper Ruud – Gael Monfils 3-6, 7-6, 6-4

Torsdag 14. mars, kl 20.30
Kvartfinale: Casper Ruud – Tommy Paul 2-6, 6-1, 3-6

Toppseedede spillere

Trekning

Resultater alle kamper

Liveresultater fra pågående kamper

Program

Terminliste ATP Touren

Hjemmeside for turneringen

Om Indian Wells

The Indian Wells Masters, also known as the Indian Wells Open and BNP Paribas Open, is an annual tennis tournament usually held in early- and mid-March at the Indian Wells Tennis Garden in Indian Wells, California, United States. The owner is Larry Ellison, executive chairman and co-founder of Oracle. The tournament director is former world No. 2 player Tommy Haas. The tournament is a Masters 1000 event on the men’s tour and is a WTA 1000 event on the women’s tour.

The tournament is played on hardcourt and is the best-attended tennis tournament outside the four Grand Slam tournaments, it is often called the «fifth Grand Slam». It has the second-largest permanent tennis stadium in the world, behind New York City’s Arthur Ashe Stadium.

Værmelding

Tidligere vinnere av Indian Wells

Regjerende mestere: Carlos Alcaraz og Elena Rybakina

Menn

Year Champion Runner-up Score
1974 Australia John Newcombe United States Arthur Ashe 6–3, 7–6
1975 Australia John Alexander Romania Ilie Năstase 7–5, 6–2
1976 United States Jimmy Connors United States Roscoe Tanner 6–4, 6–4
1977 United States Brian Gottfried Argentina Guillermo Vilas 2–6, 6–1, 6–3
1978 United States Roscoe Tanner Mexico Raúl Ramírez 6–1, 7–6(7–5)
1979 United States Roscoe Tanner (2) United States Brian Gottfried 6–4, 6–2
1980 Final not held due to rain (tournament cancelled at the semifinal stage)
1981 United States Jimmy Connors (2) Czechoslovakia Ivan Lendl 6–3, 7–6(7–5)
1982 France Yannick Noah Czechoslovakia Ivan Lendl 3–6, 6–2, 7–5 [17]
1983 Spain José Higueras United States Eliot Teltscher 6–4, 6–2
1984 United States Jimmy Connors (3) France Yannick Noah 6–2, 6–7(7–9), 6–3
1985 United States Larry Stefanki United States David Pate 6–1, 6–4, 3–6, 6–3
1986 Sweden Joakim Nyström France Yannick Noah 6–1, 6–3, 6–2
1987 West Germany Boris Becker Sweden Stefan Edberg 6–4, 6–4, 7–5
1988 West Germany Boris Becker (2) Spain Emilio Sánchez 7–5, 6–4, 2–6, 6–4
1989 Czechoslovakia Miloslav Mečíř France Yannick Noah 3–6, 2–6, 6–1, 6–2, 6–3
1990 Sweden Stefan Edberg United States Andre Agassi 6–4, 5–7, 7–6(7–1), 7–6(8–6)
1991 United States Jim Courier France Guy Forget 4–6, 6–3, 4–6, 6–3, 7–6(7–4)
1992 United States Michael Chang Commonwealth of Independent States Andrei Chesnokov 6–3, 6–4, 7–5
1993 United States Jim Courier (2) South Africa Wayne Ferreira 6–3, 6–3, 6–1
1994 United States Pete Sampras Czech Republic Petr Korda 4–6, 6–3, 3–6, 6–3, 6–2
1995 United States Pete Sampras (2) United States Andre Agassi 7–5, 6–3, 7–5
1996 United States Michael Chang (2) Netherlands Paul Haarhuis 7–5, 6–1, 6–1
1997 United States Michael Chang (3) Czech Republic Bohdan Ulihrach 4–6, 6–3, 6–4, 6–3
1998 Chile Marcelo Ríos United Kingdom Greg Rusedski 6–3, 6–7(15–17), 7–6(7–4), 6–4
1999 Australia Mark Philippoussis Spain Carlos Moyà 5–7, 6–4, 6–4, 4–6, 6–2
2000 Spain Àlex Corretja Sweden Thomas Enqvist 6–4, 6–4, 6–3
2001 United States Andre Agassi United States Pete Sampras 7–6(7–5), 7–5, 6–1
2002 Australia Lleyton Hewitt United Kingdom Tim Henman 6–1, 6–2
2003 Australia Lleyton Hewitt (2) Brazil Gustavo Kuerten 6–1, 6–1
2004 Switzerland Roger Federer United Kingdom Tim Henman 6–3, 6–3
2005 Switzerland Roger Federer (2) Australia Lleyton Hewitt 6–2, 6–4, 6–4
2006 Switzerland Roger Federer (3) United States James Blake 7–5, 6–3, 6–0
2007 Spain Rafael Nadal Serbia Novak Djokovic 6–2, 7–5
2008 Serbia Novak Djokovic United States Mardy Fish 6–2, 5–7, 6–3
2009 Spain Rafael Nadal (2) United Kingdom Andy Murray 6–1, 6–2
2010 Croatia Ivan Ljubičić United States Andy Roddick 7–6(7–3), 7–6(7–5)
2011 Serbia Novak Djokovic (2) Spain Rafael Nadal 4–6, 6–3, 6–2
2012 Switzerland Roger Federer (4) United States John Isner 7–6(9–7), 6–3
2013 Spain Rafael Nadal (3) Argentina Juan Martín del Potro 4–6, 6–3, 6–4
2014 Serbia Novak Djokovic (3) Switzerland Roger Federer 3–6, 6–3, 7–6(7–3)
2015 Serbia Novak Djokovic (4) Switzerland Roger Federer 6–3, 6–7(5–7), 6–2
2016 Serbia Novak Djokovic (5) Canada Milos Raonic 6–2, 6–0
2017 Switzerland Roger Federer (5) Switzerland Stan Wawrinka 6–4, 7–5
2018 Argentina Juan Martín del Potro Switzerland Roger Federer 6–4, 6–7(8–10), 7–6(7–2)
2019 Austria Dominic Thiem Switzerland Roger Federer 3–6, 6–3, 7–5
2020 Not held (due to COVID-19 pandemic)[18][19]
2021 United Kingdom Cameron Norrie Georgia (country) Nikoloz Basilashvili 3–6, 6–4, 6–1
2022 United States Taylor Fritz Spain Rafael Nadal 6–3, 7–6(7–5)

Kvinner

Year Champion Runner-up Score
1989 Bulgaria Manuela Maleeva Australia Jenny Byrne 6–4, 6–1
1990 United States Martina Navratilova Czechoslovakia Helena Suková 6–2, 5–7, 6–1
1991 United States Martina Navratilova (2) Socialist Federal Republic of Yugoslavia Monica Seles 6–2, 7–6(8–6)
1992 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Monica Seles Spain Conchita Martínez 6–3, 6–1
1993 United States Mary Joe Fernández South Africa Amanda Coetzer 3–6, 6–1, 7–6(8–6)
1994 Germany Steffi Graf South Africa Amanda Coetzer 6–0, 6–4
1995 United States Mary Joe Fernández (2) Belarus Natasha Zvereva 6–4, 6–3
1996 Germany Steffi Graf (2) Spain Conchita Martínez 7–6(7–5), 7–6(7–5)
1997 United States Lindsay Davenport Romania Irina Spîrlea 6–2, 6–1
1998 Switzerland Martina Hingis United States Lindsay Davenport 6–3, 6–4
1999 United States Serena Williams Germany Steffi Graf 6–3, 3–6, 7–5
2000 United States Lindsay Davenport (2) Switzerland Martina Hingis 4–6, 6–4, 6–0
2001 United States Serena Williams (2) Belgium Kim Clijsters 4–6, 6–4, 6–2
2002 Slovakia Daniela Hantuchová Switzerland Martina Hingis 6–3, 6–4
2003 Belgium Kim Clijsters United States Lindsay Davenport 6–4, 7–5
2004 Belgium Justine Henin United States Lindsay Davenport 6–1, 6–4
2005 Belgium Kim Clijsters (2) United States Lindsay Davenport 6–4, 4–6, 6–2
2006 Russia Maria Sharapova Russia Elena Dementieva 6–1, 6–2
2007 Slovakia Daniela Hantuchová (2) Russia Svetlana Kuznetsova 6–3, 6–4
2008 Serbia Ana Ivanovic Russia Svetlana Kuznetsova 6–4, 6–3
2009 Russia Vera Zvonareva Serbia Ana Ivanovic 7–6(7–5), 6–2
2010 Serbia Jelena Janković Denmark Caroline Wozniacki 6–2, 6–4
2011 Denmark Caroline Wozniacki France Marion Bartoli 6–1, 2–6, 6–3
2012 Belarus Victoria Azarenka Russia Maria Sharapova 6–2, 6–3
2013 Russia Maria Sharapova (2) Denmark Caroline Wozniacki 6–2, 6–2
2014 Italy Flavia Pennetta Poland Agnieszka Radwańska 6–2, 6–1
2015 Romania Simona Halep Serbia Jelena Janković 2–6, 7–5, 6–4
2016 Belarus Victoria Azarenka (2) United States Serena Williams 6–4, 6–4
2017 Russia Elena Vesnina Russia Svetlana Kuznetsova 6–7(6–8), 7–5, 6–4
2018 Japan Naomi Osaka Russia Daria Kasatkina 6–3, 6–2
2019 Canada Bianca Andreescu Germany Angelique Kerber 6–4, 3–6, 6–4
2020 Not held (due to COVID-19 pandemic)[18][19]
2021 Spain Paula Badosa Belarus Victoria Azarenka 7–6(7–5), 2–6, 7–6(7–2)
2022 Poland Iga Świątek Greece Maria Sakkari 6–4, 6–1
Alle resultater