Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Program og resultater US Open tennis 2023

Lignende saker

Terminliste og resultater fra US Open som spilles fra 28. august til 10. september 2023.

Publisert 10. august 2023 i Tennis

US Open 2023

Sesongens siste Grand Slam

Dato

28. august – 10. september

Sted

Flushing Meadow, New York, New Jersey – USA

På TV

Turneringen sendes på Max/Eurosport/Discovery+.

Tennis på TV

Underlag

Hard Court

Norske deltakere

Casper Ruud
Ulrikke Eikeli

Alle spillere

Trekning

Casper Ruuds kamper

Første runde (64-delsfinale):
Mandag 28. august: Casper Ruud – Emilio Nava 7-6, 3-6, 6-4, 7-6

Andre runde (32-delsfinale):
Onsdag 30. august, kl 23.00: Casper Ruud – Zhizhen Zhang 4-6, 7-5, 2-6, 6-0, 2-6

Ulrikke Eikelis kamper

Første runde (32-delsfinale):
Onsdag 31. august: Ulrikke Eikeli/Ingrid Neel – Chan/Olmos 5-7, 1-6

Resultater

Resultater alle kamper

Liveresultater

Terminliste ATP Touren

Turneringens hjemmeside

Værmelding

Om US Open

US Open er den fjerde og siste av de årlige Grand Slam-turneringene. US Open avholdes i august/september og består av fem turneringer: herre- og damesingle, herre- og damedouble, samt mixed double. Siden 1978 er turneringen blitt arrangert utendørs på deco-underlag på USTA National Tennis Center i Flushing Meadows i QueensNew York.

Turneringen ble arrangert for første gang i august 1881, og ble arrangert i Newport Casino, Newport, Rhode Island (kun herresingle). Mesterskapet var kjent som U.S. National Singles Championship for herrer.

I 1900 ble det avholdt mesterskap for herredouble for første gang. I 1887 ble mesterskapet for første gang arrangert for damesingle, og for damedouble i 1889.

Mesterskapet ble åpent fra 1968, da alle de fem mesterskapene ble samlet til US Open. I 1968 ble turneringen åpnet for profesjonelle spillere. Dette året deltok 96 menn og 63 kvinner, og den totale premiesummen var 100 000 dollar. Nå er prispengene på 19 600 000 dollar.

Tidligere vinnere US Open

Menn

År Vinner Tapende finalist Resultat[1]
1881 Richard Sears W. E. Glyn 6-0, 6-3, 6-2
1882 Richard Sears Clarence Clark 6-1, 6-4, 6-0
1883 Richard Sears James Dwight 6-2, 6-0, 9-7
1884 Richard Sears H. A. Taylor 6-0, 1-6, 6-0, 6-2
1885 Richard Sears G. M. Brinley 6-3, 4-6, 6-0, 6-3
1886 Richard Sears R. L. Beeckman 4-6, 6-1, 6-3, 6-4
1887 Richard Sears Henry Slocum 6-1, 6-3, 6-2
1888 Henry Slocum H. A. Taylor 6-4, 6-1, 6-0
1889 Henry Slocum Q. A. Shaw 6-3, 6-1, 4-6, 6-2
1890 Oliver Campbell Henry Slocum 6-2, 4-6, 6-3, 6-1
1891 Oliver Campbell C. Hobart 2-6, 7-5, 7-9, 6-1, 6-2
1892 Oliver Campbell Fred Hovey 7-5, 3-6, 6-3, 7-5
1893 Robert Wrenn Fred Hovey 6-4, 3-6, 6-4, 6-4
1894 Robert Wrenn M. F. Goodbody 6-8, 6-1, 6-4, 6-4
1895 Fred Hovey Robert Wrenn 6-3, 6-2, 6-4
1896 Robert Wrenn Fred Hovey 7-5, 3-6, 6-0, 1-6, 6-1
1897 Robert Wrenn Wilberforce Eaves 4-6, 8-6, 6-3, 2-6, 6-2
1898 Malcolm Whitman Dwight Davis 3-6, 6-2, 6-2, 6-1
1899 Malcolm Whitman J. P. Paret 6-1, 6-2, 3-6, 7-5
1900 Malcolm Whitman William Larned 6-4, 1-6, 6-2, 6-2
1901 William Larned Beals Wright 6-2, 6-8, 6-4, 6-4
1902 William Larned Reginald Doherty 4-6, 6-2, 6-4, 8-6
1903 Lawrence Doherty William Larned 6-0, 6-3, 10-8
1904 Holcombe Ward William Clothier 10-8, 6-4, 9-7
1905 Beals Wright Holcombe Ward 6-2, 6-1, 11-9
1906 William Clothier Beals Wright 6-3, 6-0, 6-4
1907 William Larned Robert LeRoy 6-2, 6-2, 6-4
1908 William Larned Beals Wright 6-1, 6-2, 8-6
1909 William Larned William Clothier 6-1, 6-2, 5-7, 1-6, 6-1
1910 William Larned T. C. Bundy 6-1, 5-7, 6-0, 6-8, 6-1
1911 William Larned Maurice McLoughlin 6-4, 6-4, 6-2
1912 Maurice McLoughlin W. F. Johnson 3-6, 2-6, 6-2, 6-4, 6-2
1913 Maurice McLoughlin Norris Williams 6-4, 5-7, 6-3, 6-1
1914 Richard Norris Williams Maurice McLoughlin 6-3, 8-6, 10-8
1915 Bill Johnston Maurice McLoughlin 1-6, 6-0, 7-5, 10-8
1916 Richard Norris Williams Bill Johnston 4-6, 6-4, 0-6, 6-2, 6-4
1917 Lindley Murray N. W. Niles 5-7, 8-6, 6-3, 6-3
1918 Lindley Murray Bill Tilden 6-3, 6-1, 7-5
1919 Bill Johnston Bill Tilden 6-4, 6-4, 6-3
1920 Bill Tilden Bill Johnston 6-1, 1-6, 7-5, 5-7, 6-3
1921 Bill Tilden Bill Johnston 6-1, 6-3, 6-1
1922 Bill Tilden Bill Johnston 4-6, 3-6, 6-2, 6-3, 6-4
1923 Bill Tilden Bill Johnston 6-4, 6-1, 6-4
1924 Bill Tilden Bill Johnston 6-1, 9-7, 6-2
1925 Bill Tilden Bill Johnston 4-6, 11-9, 6-3, 4-6, 6-3
1926 René Lacoste Jean Borotra 6-4, 6-0, 6-4
1927 René Lacoste Bill Tilden 11-9, 6-3, 11-9
1928 Henri Cochet Frank Hunter 4-6, 6-4, 3-6, 7-5, 6-3
1929 Bill Tilden Frank Hunter 3-6, 6-3, 4-6, 6-2, 6-4
1930 John Doeg Frank Shields 10-8, 1-6, 6-4, 16-14
1931 Ellsworth Vines George Lott 7-9, 6-3, 9-7, 7-5
1932 Ellsworth Vines Henri Cochet 6-4, 6-4, 6-4
1933 Fred Perry Jack Crawford 6-3, 11-13 4-6, 6-0, 6-1
1934 Fred Perry Wilmer Allison 6-4, 6-3, 1-6, 8-6
1935 Wilmer Allison Sidney Wood 6-2, 6-2, 6-3
1936 Fred Perry Don Budge 2-6, 6-2, 8-6, 1-6, 10-8
1937 Don Budge Gottfried von Cramm 6-1, 7-9, 6-1, 3-6, 6-1
1938 Don Budge Gene Mako 6-3, 6-8, 6-2, 6-1
1939 Bobby Riggs Welby van Horn 6-4, 6-2, 6-4
1940 Donald McNeil Bobby Riggs 4-6, 6-8, 6-3, 6-3, 7-5
1941 Bobby Riggs Frank Kovacs 5-7, 6-1, 6-3, 6-3
1942 Ted Schroeder Frank Parker 8-6, 7-5, 3-6, 4-6, 6-2
1943 Joe Hunt Jack Kramer 6-3, 6-8, 10-8, 6-0
1944 Frank Parker Bill Talbert 6-4, 3-6, 6-3, 6-3
1945 Frank Parker Bill Talbert 14-12 6-1, 6-2
1946 Jack Kramer Tom Brown 9-7, 6-3, 6-0
1947 Jack Kramer Frank Parker 4-6, 2-6, 6-1, 6-0, 6-3
1948 Pancho Gonzales Eric Sturgess 6-2, 6-3, 14-12
1949 Pancho Gonzales Ted Schroeder 16-18 2-6, 6-1, 6-2, 6-4
1950 Art Larsen Herbert Flam 6-3, 4-6, 5-7, 6-4, 6-3
1951 Frank Sedgman Vic Seixas 6-4, 6-1, 6-1
1952 Frank Sedgman Gardnar Mulloy 6-1, 6-2, 6-3
1953 Tony Trabert Vic Seixas 6-3, 6-2, 6-3
1954 Vic Seixas Rex Hartwig 3-6, 6-2, 6-4, 6-4
1955 Tony Trabert Ken Rosewall 9-7, 6-3, 6-3
1956 Ken Rosewall Lew Hoad 4-6, 6-2, 6-3, 6-3
1957 Malcolm Anderson Ashley Cooper 10-8, 7-5, 6-4
1958 Ashley Cooper Malcolm Anderson 6-2, 3-6, 4-6, 10-8, 8-6
1959 Neale Fraser Alex Olmedo 6-3, 5-7, 6-2, 6-4
1960 Neale Fraser Rod Laver 6-4, 6-4, 9-7
1961 Roy Emerson Rod Laver 7-5, 6-3, 6-2
1962 Rod Laver Roy Emerson 6-2, 6-4, 5-7, 6-4
1963 Rafael Osuna Frank Froehling 7-5, 6-4, 6-2
1964 Roy Emerson Fred Stolle 6-4, 6-2, 6-4
1965 Manuel Santana Cliff Drysdale 6-2, 7-9, 7-5, 6-1
1966 Fred Stolle John Newcombe 4-6, 12-10 6-3, 6-4
1967 John Newcombe Clark Graebner 6-4, 6-4, 8-6
1968 Arthur Ashe1 Tom Okker 14-12 5-7, 6-3, 3-6, 6-3
1968 Arthur Ashe2 Bob Lutz 4-6, 6-3, 8-10 6-0, 6-4
1969 Rod Laver1 Tony Roche 7-9, 6-1, 6-2, 6-2
1969 Stan Smith2 Bob Lutz 9-7, 6-3, 6-1
1970 Ken Rosewall Tony Roche 2-6, 6-4, 7-6, 6-3
1971 Stan Smith Jan Kodeš 3-6, 6-3, 6-2, 7-6
1972 Ilie Năstase Arthur Ashe 3-6, 6-3, 6-7, 6-4, 6-3
1973 John Newcombe Jan Kodeš 6-4, 1-6, 4-6, 6-2, 6-2
1974 Jimmy Connors Ken Rosewall 6-1, 6-0, 6-1
1975 Manuel Orantes Jimmy Connors 6-4, 6-3, 6-3
1976 Jimmy Connors Björn Borg 6-4, 3-6, 7-6, 6-4
1977 Guillermo Vilas Jimmy Connors 2-6, 6-3, 7-5, 6-0
1978 Jimmy Connors Björn Borg 6-4, 6-2, 6-2
1979 John McEnroe Vitas Gerulaitis 7-5, 6-3, 6-3
1980 John McEnroe Björn Borg 7-6, 6-1, 6-7, 5-7, 6-4
1981 John McEnroe Björn Borg 4-6, 6-2, 6-4, 6-3
1982 Jimmy Connors Ivan Lendl 6-3, 6-2, 4-6, 6-4
1983 Jimmy Connors Ivan Lendl 6-3, 6-7, 7-5, 6-0
1984 John McEnroe Ivan Lendl 6-3, 6-4, 6-1
1985 Ivan Lendl John McEnroe 7-6, 6-3, 6-4
1986 Ivan Lendl Miloslav Mečíř 6-4, 6-2, 6-0
1987 Ivan Lendl Mats Wilander 6-7, 6-0, 7-6, 6-4
1988 Mats Wilander Ivan Lendl 6-4, 4-6, 6-3, 5-7, 6-4
1989 Boris Becker Ivan Lendl 7-6, 1-6, 6-3, 7-6
1990 Pete Sampras Andre Agassi 6-4, 6-3, 6-2
1991 Stefan Edberg Jim Courier 6-2, 6-4, 6-0
1992 Stefan Edberg Pete Sampras 3-6, 6-4, 7-6, 6-2
1993 Pete Sampras Cédric Pioline 6-4, 6-4, 6-3
1994 Andre Agassi Michael Stich 6-1, 7-6, 7-5
1995 Pete Sampras Andre Agassi 6-4, 6-3, 4-6, 7-5
1996 Pete Sampras Michael Chang 6-1, 6-4, 7-6
1997 Patrick Rafter Greg Rusedski 6-3, 6-2, 4-6, 7-5
1998 Patrick Rafter Mark Philippoussis 6-3, 3-6, 6-2, 6-0
1999 Andre Agassi Todd Martin 6-4, 6-7(5), 6-7(2), 6-3, 6-2
2000 Russlands flagg Marat Safin USAs flagg Pete Sampras 6-4, 6-3, 6-3
2001 Australias flaggLleyton Hewitt USAs flagg Pete Sampras 7-6(4), 6-1, 6-1
2002 USAs flagg Pete Sampras USAs flagg Andre Agassi 6-3, 6-4, 5-7, 6-4
2003 USAs flagg Andy Roddick Spanias flagg Juan Carlos Ferrero 6-3, 7-6(2), 6-3
2004 Sveits’ flagg Roger Federer Australias flagg Lleyton Hewitt 6-0, 7-6(3), 6-0
2005 Sveits’ flagg Roger Federer USAs flagg Andre Agassi 6-3, 2-6, 7-6(1), 6-1
2006 Sveits’ flagg Roger Federer USAs flagg Andy Roddick 6-2, 4-6, 7-5, 6-1
2007 Sveits’ flagg Roger Federer Serbias flagg Novak Đoković 7-6, 7-6, 6-4
2008 Sveits’ flagg Roger Federer Storbritannias flagg Andy Murray 6-2, 7-5, 6-2
2009 Argentinas flagg Juan Martín del Potro Sveits’ flagg Roger Federer 3-6, 7-6, 4-6, 7-6, 6-2
2010 Spanias flagg Rafael Nadal Serbias flagg Novak Đoković 6-4, 5-7, 6-4, 6-2
2011 Serbias flagg Novak Đoković Spanias flagg Rafael Nadal 7–6 7–5 2–6 3–6 6–2
2012 Storbritannias flagg Andy Murray Serbias flagg Novak Đoković 7–6 7–5 2–6 3–6 6–2
2013 Spanias flagg Rafael Nadal Serbias flagg Novak Đoković 6-2, 3-6, 6-4, 6-1
2014 Kroatias flagg Marin Čilić Japans flagg Kei Nishikori 6-3, 6-3, 6-3
2015 Serbias flagg Novak Đoković Sveits’ flagg Roger Federer 6–4 5–7 6–4 6–4
2016 Sveits’ flagg Stan Wawrinka Serbias flagg Novak Djokovic 6–7(1–7), 6–4, 7–5, 6–3
2017 Spanias flagg Rafael Nadal Sør-Afrikas flagg Kevin Anderson 6–3, 6–3, 6–4
2018 Serbias flagg Novak Djokovic Argentinas flagg Juan Martín del Potro 6–3, 7–6(7–4), 6–3
2019 Spanias flagg Rafael Nadal Russlands flagg Daniil Medvedev 7–5, 6–3, 5–7, 4–6, 6–4
2020 Østerrikes flagg Dominic Thiem Tysklands flagg Alexander Zverev 2–6, 4–6, 6–4, 6–3, 7–6(8–6)
2021 Russlands flagg Daniil Medvedev Serbias flagg Novak Djokovic 6–4, 6–4, 6–4
2022 Spanias flagg Carlos Alcaraz Norges flagg Casper Ruud 6–4, 2–6, 7–6(7–1), 6–3

Kvinner

År Vinner Tapende finalist Resultat[1]
1887 Ellen Hansell L. Knight 6-1, 6-0
1888 Bertha Townsend Ellen Hansell 6-3, 6-5
1889 Bertha Townsend L. D. Voorhees 7-5, 6-2
1890 Ellen Roosevelt Bertha Townsend 6-2, 6-2
1891 Mabel Cahill Ellen Roosevelt 6-4, 6-1, 4-6, 6-3
1892 Mabel Cahill Elisabeth Moore 5-7, 6-3, 6-4, 4-6, 6-2
1893 Aline Terry A. L. Schultz 6-1, 6-3
1894 Helen Helwig Aline Terry 7-5, 3-6, 6-0, 3-6, 6-3
1895 Juliette Atkinson Helen Helwig 6-4, 6-2, 6-1
1896 Elisabeth Moore Juliette Atkinson 6-4, 4-6, 6-2, 6-2
1897 Juliette Atkinson Elisabeth Moore 6-3, 6-3, 4-6, 3-6, 6-3
1898 Juliette Atkinson Marion Jones 6-3, 5-7, 6-4, 2-6, 7-5
1899 Marion Jones M. Banks 6-1, 6-1, 7-5
1900 Myrtle McAteer E. Parker 6-2, 6-2, 6-0
1901 Elisabeth Moore Myrtle McAteer 6-4, 3-6, 7-5, 2-6, 6-2
1902 Marion Jones Elisabeth Moore 6-1, 1-0 RET
1903 Elisabeth Moore Marion Jones 7-5, 8-6
1904 May Sutton Elisabeth Moore 6-1, 6-2
1905 Elisabeth Moore Helen Homans 6-4, 5-7, 6-1
1906 Helen Homans Maud Bargar-Wallach 6-4, 6-3
1907 Evelyn Sears C. Neely 6-3, 6-2
1908 Maud Bargar-Wallach Evelyn Sears 6-3, 1-6, 6-3
1909 Hazel Hotchkiss Maud Bargar-Wallach 6-0, 6-1
1910 Hazel Hotchkiss L. Hammond 6-4, 6-2
1911 Hazel Hotchkiss F. Sutton 8-10, 6-1, 9-7
1912 Mary Browne Evelyn Sears 6-4, 6-2
1913 Mary Browne D. Green 6-2, 7-5
1914 Mary Browne M. Wagner 6-2, 1-6, 6-1
1915 Molla Bjurstedt Hazel Hotchkiss Wightman 4-6, 6-2, 6-0
1916 Molla Bjurstedt L. H. Raymond 6-0, 6-1
1917 Molla Bjurstedt M. Vanderhoef 4-6, 6-0, 6-2
1918 Molla Bjurstedt E. E. Goss 6-4, 6-3
1919 Hazel Hotchkiss Wightman M. Zinderstein 6-1, 6-2
1920 Molla Bjurstedt Mallory M. Zinderstein 6-3, 6-1
1921 Molla Bjurstedt Mallory Mary Browne 4-6, 6-4, 6-2
1922 Molla Bjurstedt Mallory Helen Wills 6-3, 6-1
1923 Helen Wills Molla Bjurstedt Mallory 6-2, 6-1
1924 Helen Wills Molla Bjurstedt Mallory 6-1, 6-3
1925 Helen Wills Kitty McKane 3-6, 6-0, 6-2
1926 Molla Bjurstedt Mallory E. Ryan 4-6, 6-4, 9-7
1927 Helen Wills Betty Nuthall 6-1, 6-4
1928 Helen Wills Helen Hull Jacobs 6-2, 6-1
1929 Helen Wills P. H. Watson 6-4, 6-2
1930 Betty Nuthall L. A. Harper 6-1, 6-4
1931 Helen Wills Moody F. Whittingstall 6-4, 6-1
1932 Helen Hull Jacobs C. A. Babcock 6-2, 6-2
1933 Helen Hull Jacobs Helen Wills Moody 8-6, 3-6, 3-0 RET
1934 Helen Hull Jacobs S. Palfrey 6-1, 6-4
1935 Helen Hull Jacobs S. P. Fabyan 6-2, 6-4
1936 Alice Marble Helen Hull Jacobs 4-6, 6-3, 6-2
1937 Anita Lizana J. Jedrzejowska 6-4, 6-2
1938 Alice Marble Nancye Wynne 6-0, 6-3
1939 Alice Marble Helen Hull Jacobs 6-0, 8-10, 6-4
1940 Alice Marble Helen Hull Jacobs 6-2, 6-3
1941 Sarah Palfrey Cooke Pauline Betz 7-5, 6-2
1942 Pauline Betz Louise Brough 4-6, 6-1, 6-4
1943 Pauline Betz Louise Brough 6-3, 5-7, 6-3
1944 Pauline Betz Margaret Osborne 6-3, 8-6
1945 Sarah Palfrey Cooke Pauline Betz 3-6, 8-6, 6-4
1946 Pauline Betz P. C. Canning 11-9, 6-3
1947 Louise Brough Margaret Osborne 8-6, 4-6, 6-1
1948 Margaret Osborne duPont Louise Brough 4-6, 6-4, 15-13
1949 Margaret Osborne duPont Doris Hart 6-3, 6-1
1950 Margaret Osborne duPont Doris Hart 6-4, 6-3
1951 Maureen Connolly Shirley Fry 6-3, 1-6, 6-4
1952 Maureen Connolly Doris Hart 6-3, 7-5
1953 Maureen Connolly Doris Hart 6-2, 6-4
1954 Doris Hart Louise Brough 6-8, 6-1, 8-6
1955 Doris Hart P. E. Ward 6-4, 6-2
1956 Shirley Fry Althea Gibson 6-3, 6-4
1957 Althea Gibson Louise Brough 6-3, 6-2
1958 Althea Gibson Darlene Hard 3-6, 6-1, 6-2
1959 Maria Bueno Christine Truman 6-1, 6-4
1960 Darlene Hard Maria Bueno 6-4, 10-12, 6-4
1961 Darlene Hard Ann Haydon 6-3, 6-4
1962 Margaret Smith Darlene Hard 9-7, 6-4
1963 Maria Bueno Margaret Smith 7-5, 6-4
1964 Maria Bueno C. Graebner 6-1, 6-0
1965 Margaret Smith Billie Jean Moffitt 8-6, 7-5
1966 Maria Bueno Nancy Richey 6-3, 6-1
1967 Billie Jean King Ann Haydon-Jones 11-9, 6-4
1968 Virginia Wade Billie Jean King 6-4, 6-2 (Open Era Grand Slam)
1968 Margaret Smith Court Maria Bueno 6-2, 6-2 (US National Champs)
1969 Margaret Smith Court Nancy Richey 6-2, 6-2 (Open Era Grand Slam)
1969 Margaret Smith Court Virginia Wade 4-6, 6-3, 6-0 (US National Champs)
1970 Margaret Smith Court Rosie Casals 6-2, 2-6, 6-1
1971 Billie Jean King Rosie Casals 6-4, 7-6
1972 Billie Jean King Kerry Melville 6-3, 7-5
1973 Margaret Smith Court Evonne Goolagong 7-6, 5-7, 6-2
1974 Billie Jean King Evonne Goolagong 3-6, 6-3, 7-5
1975 Chris Evert Evonne Goolagong Cawley 5-7, 6-4, 6-2
1976 Chris Evert Evonne Goolagong Cawley 6-3, 6-0
1977 Chris Evert Wendy Turnbull 7-6, 6-2
1978 Chris Evert Pam Shriver 7-5, 6-4
1979 Tracy Austin Chris Evert 6-4, 6-3
1980 Chris Evert Lloyd Hana Mandlíková 5-7, 6-1, 6-1
1981 Tracy Austin Martina Navrátilová 1-6, 7-6, 7-6
1982 Chris Evert Lloyd Hana Mandlíková 6-3, 6-1
1983 Martina Navrátilová Chris Evert Lloyd 6-1, 6-3
1984 Martina Navrátilová Chris Evert Lloyd 4-6, 6-4, 6-4
1985 Hana Mandlíková Martina Navrátilová 7-6, 1-6, 7-6
1986 Martina Navrátilová Helena Sukova 6-3, 6-2
1987 Martina Navrátilová Steffi Graf 7-6, 6-1
1988 Steffi Graf Gabriela Sabatini 6-3, 3-6, 6-1
1989 Steffi Graf Martina Navrátilová 3-6, 7-5, 6-1
1990 Gabriela Sabatini Steffi Graf 6-2, 7-6
1991 Monica Seles Martina Navrátilová 7-6, 6-1
1992 Monica Seles Arantxa Sánchez Vicario 6-3, 6-3
1993 Steffi Graf Helena Sukova 6-3, 6-3
1994 Arantxa Sánchez Vicario Steffi Graf 1-6, 7-6, 6-4
1995 Tysklands flagg Steffi Graf USAs flagg Monica Seles 7-6, 0-6, 6-3
1996 Tysklands flagg Steffi Graf USAs flagg Monica Seles 7-5, 6-4
1997 Sveits’ flagg Martina Hingis USAs flagg Venus Williams 6-0, 6-4
1998 USAs flagg Lindsay Davenport Sveits’ flagg Martina Hingis 6-3, 7-5
1999 USAs flagg Serena Williams Sveits’ flagg Martina Hingis 6-3, 7-6(4)
2000 USAs flagg Venus Williams USAs flagg Lindsay Davenport 6-4, 7-5
2001 USAs flagg Venus Williams USAs flagg Serena Williams 6-2, 6-4
2002 USAs flagg Serena Williams USAs flagg Venus Williams 6-4, 6-3
2003 Belgias flaggJustine Henin-Hardenne Belgias flagg Kim Clijsters 7-5, 6-1
2004 Russlands flagg Svetlana Kuznetsova Russlands flagg Jelena Dementjeva 6-3, 7-5
2005 Belgias flagg Kim Clijsters Frankrikes flagg Mary Pierce 6-3, 6-1
2006 Russlands flagg Marija Sjarapova Belgias flagg Justine Henin-Hardenne 6-4, 6-4
2007 Belgias flaggJustine Henin Russlands flagg Svetlana Kuznetsova 6-1, 6-3
2008 USAs flagg Serena Williams Serbias flagg Jelena Janković 6-4, 7-5
2009 Belgias flaggKim Clijsters Danmarks flagg Caroline Wozniacki 7-5, 6-3
2010 Belgias flaggKim Clijsters Russlands flagg Vera Zvonarjova 6-2, 6-1
2011 Australias flaggSamantha Stosur USAs flagg Serena Williams 6-2, 6-3
2012 USAs flaggSerena Williams Belarus’ flagg Victoria Azarenka 6-2, 2-6, 7-5
2013 USAs flaggSerena Williams Belarus’ flagg Victoria Azarenka 7-5, 6-7, 6-1
2014 USAs flaggSerena Williams Danmarks flagg Caroline Wozniacki 6-3, 6-3
2015 Italias flaggFlavia Pennetta Italias flagg Roberta Vinci 7-6, 6-2
2016 Tysklands flagg Angelique Kerber Tsjekkias flagg Karolína Plíšková 6–3, 4–6, 6–4
2017 USAs flagg Sloane Stephens USAs flagg Madison Keys 6–3, 6–0
2018 Japans flagg Naomi Osaka USAs flagg Serena Williams 6–2, 6–4
2019 Canadas flagg Bianca Andreescu USAs flagg Serena Williams 6–3, 7–5
2020 Japans flagg Naomi Osaka (2) Belarus’ flagg Viktoryja Azarenka 1–6, 6–3, 6–3
2021 Storbritannias flagg Emma Raducanu Canadas flagg Leylah Fernandez 6–4, 6–3
2022 Polens flagg Iga Świątek Tunisias flagg Ons Jabeur 6–2, 7–6(7-5)

 

Alle resultater