Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Uttak regionslag langrenn 2023-2024

Lignende saker

Regionslagene i langrenn er tilknyttet Norges Skiforbund og har Elon som hovedsponsor. Lagene er dannet for å gi et godt sportslig opplegg for de beste løperne i hver region som ikke er på landslag eller rekruttlag.

Publisert 12. mai 2023 i Langrenn

Her er alle regionslagene før 2023-2024 sesongen:

Team Elon Vest

Kvinner:
Tuva Lislevand – Oddersjaa SSK
Karoline Simpson-Larsen – IL Vargar

Inn: Karoline Simpson-Larsen
Ut: Mari Folkvord

Menn:
Daniel Dukstad – Voss IL
Mathias Holbæk – Vindbjart IL
Jon Rolf Skamo Hope – Hyen IL
Gaute Kvåle – Røldal IL
Thomas Linnebo Mollestad – Oddersjaa SSK
Sondre Ramse – Otra IL
Aron Åkre Rysstad – Valle IL
Vebjørn Turtveit – Voss IL
Sivert Wiig – Gjesdal IL

Inn: Mahias Holbæk, Jon Rolf Skamo Hope, Thomas Linnebo Mollestad
Ut: Gjøran Tefre

Team Elon Innlandet

Kvinner:
Johanne H Harviken, Strandbygda Il
Mari Nordlunde, Follebu Skiklubb
Hedda Bakkemo, Gjøvik Skiklubb
Tiril Liverud Knudsen, Konnerud Il
Marte Mikkelsplass, Bromma Il
Anna Heggen, Svea Skilag

Inn: Marte Mikkelsplass, Anna Heggen
Ut: Tuva Bakkemo

Menn:
Bjarte Bjertnæs, Jevnaker If
Ansgard Evensen, Vind Il
Mats Opsal, Mjøsski
Jørgen Schjølberg, Tynset

Inn: Mats Opsal, Jørgen Schjølberg
Ut: Eirik Sverdrup Augdal, Jonas Vika

Team Elon Nord-Norge

Kvinner:
Anna Svendsen, Tromsø Skiklubb, Langrenn
Synne Arnesen , Tromsø Skiklubb, Langrenn
Ingrid Andrea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn IF
Ingeborg Anberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag

Inn: Anna Svendsen, Synne Arnesen, Ingeborg Anberg Stenersen
Ut: Silje Theodorsen, Julie Waltenberg

Menn:
Preben Horven, Bossmo og Ytteren IL
Finn Hågen Krogh, Tverrelvdalen IL
Johann Lien Nordeng, Alsvåg IL

Inn: Johann Lien Nordeng
Ut: Daniel Stock, Mikkel Arntsen

Team Elon Midt-Norge

Kvinner:
Tale Bruheim Breding, Henning SL
Berit Mogstad, Strindheim IL
Hanne Wilberg Rofstad, Byåsen IL

Inn: Tale Bruheim Breding
Ut: Katrine Harsem

Menn:
Martin Julian Buvarp, Byåsen IL
Magnus Haabrekke, Byåsen IL
Jan Thomas Jenssen, Hommelvik Ski
Even Solem Michelsen, Byåsen IL
Vegard Sivertsgård, Tydal IL
Håkon Skaanes, Strindheim IL
Karsten Andre Vestad, Molde og Omegn IF

Inn: Martin Julian Buvarp, Magnus Haabrekke, Even Solem Michelsen, Vegard Sivertsgård
Ut: Geir Kristian Hoås, Kristoffer Berset, Sindre Grønflaten, Ole Jørgen Bruvoll

Team Elon Oslofjord

Kvinner 
Tuva Anine Brusveen-Jensen – Lyn Ski
Nora Doksrød – Runar IL
Julie Bjervig Drivenes – Lommedalens IF
Nora Falster – IL Heming
Nora Sanness – Kjelsås IL

Inn: Nora Falster, Nora Doksrød, Tuva Anine Brusveen-Jensen
Ut: Amalie Håkonsen Ous, Sigird Leseth Føyen, Martine Engebretsen

Menn – Team ELON Oslofjord:
Harald Astrup Arnesen – IL Heming
Henrik Dønnestad – Gulset IF
Matz William Jenssen – Njård
Amund August Korsæth – Trøsken IL
Simen Myhre – IL Heming
Edvard Sandvik – Kjelsås IL
David Thorvik – Kjelsås IL

Inn: Amund Korsæth, Matz William Jenssen

Kilde: Norges Skiforbund

Langrennslandslaget 2023-24

Rekruttlandslaget 2023-24

Resultater NM/NC/WC/VM langrenn 2022-23

regionslag langrenn regionslag langrenn regionslag langrenn regionslag langrenn
Alle resultater