Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Tour of the Alps | Boston Marathon| Alle resultater

Resultater Flyktningerennet 2024

Lignende saker

Startlister og resultater for Flyktningerennet 24. mars 2024.

Publisert 24. mars 2024 i Langrenn

Flyktningerennet 2024

72. utgave

Flyktningloppet

Dato

Søndag 24. mars

Sted

Lierne (Trøndelag) til Gäddede (Sverige)

44 km turrenn klassisk
Start kl 11.00

Startlister

Resultater

Menn, topp 50

1 Nils Dahlsten SWE Team Lager 157 H21S 02:05:16 00:00
2 Marcus JOHANSSON SWE Team Lager 157 H21S 02:05:16 00:00
3 Johannes Eklöf SWE Team Ramudden H21S 02:05:17 00:01
4 Thomas Maloney Westgård IRL Leka H21S 02:05:19 00:03
5 Torleif SYRSTAD NOR Lundamo IL – Ski / Team Lager 157 H21S 02:05:19 00:03
6 Johan TJELLE NOR Lyn Ski / Team Engcon H21S 02:06:00 00:44
7 Ole Jørgen Bruvoll NOR Lierne IL – Ski / Team Engcon H21S 02:07:09 01:53
8 Amund HOEL NOR Åsen IL / Team Engcon H21S 02:07:25 02:09
9 Petter Northug NOR Strindheim IL  – Ski H35S 02:10:00 04:44
10 Max Novak SWE Offerdals SK / Team Aker Dæhlie H21S 02:12:51 07:35
11 Jørgen Ulvang NOR IL Varden Meråker / Team Engcon H21S 02:12:56 07:40
12 Kristian WANVIK NOR Team Stak Karar H35S 02:15:00 09:44
13 Einar Østnor NOR Lierne IL H21S 02:15:12 09:56
14 Jerry Ahrlin SWE Team Engcon H35S 02:15:49 10:33
15 Markus Hallén Johansson SWE Offerdals SK H21S 02:15:53 10:37
16 Erik Melin Söderström SWE Östersunds SK H35S 02:16:38 11:22
17 Patrik TALLBOM SWE Östersunds Sk H21S 02:18:46 13:30
18 Theodor Danielsson SWE Enebybergs IF H21S 02:18:48 13:32
19 Torstein Østnor NOR Lierne IL H21S 02:19:17 14:01
20 Marius Landsem Melhus NOR Henning Skilag H21S 02:19:41 14:25
21 Ebbe Göransson SWE Östersunds SK H21S 02:20:43 15:27
22 Eric Simonsson SWE Landöns IF H35S 02:22:11 16:55
23 Are Fossheim NOR Spillum IL H21S 02:23:04 17:48
24 Trym Rønning NOR Skogn IL H21S 02:23:25 18:09
25 Per Henrik Sundell SWE XC Sthlm Ski Club H35S 02:23:50 18:34
26 Manne BERNHARDSSON SWE Östersunds SK H21S 02:24:11 18:55
27 Martin Stankoviansky SVK KBL Jasna H21S 02:24:59 19:43
28 Fredrik Lie Brørs NOR Beitstad IL H21S 02:26:37 21:21
29 Petter Joakim Heistad NOR Henning Skilag / NTE BIL H35S 02:27:10 21:54
30 Ståle Sirijord NOR Hattfjelldal IL H35S 02:27:27 22:11
31 Vemund Trebostad Viken NOR Spillum IL H21S 02:29:15 23:59
32 Mats Tranås NOR Jøa IL H21S 02:29:47 24:31:00
33 Henry Martin Forfod NOR Malm IL H50S 02:30:50 25:34:00
34 Ola Karlsson SWE Östersunds SK H35S 02:30:59 25:43:00
35 Andreas Håkansson SWE Östersunds SK H21S 02:31:46 26:30:00
36 Rune Veie NOR Team Stak Karar H50S 02:32:31 27:15:00
37 Ulf Bernhardsson SWE Östersunds SK H35S 02:36:57 31:41:00
38 Eskil Følstad NOR Trondhjems Skiklub – Ski H50S 02:37:06 31:50:00
39 Vegar Angelo NOR Oslo H35S 02:37:24 32:08:00
40 Andreas Vannebo NOR Spillum IL H50S 02:37:25 32:09:00
41 Dennis Berglund SWE Gäddede SK H35S 02:37:51 32:35:00
42 Olav Andreas Opdal NOR Overhalla IL H35S 02:40:08 34:52:00
43 Trond Arild Seem Fossan NOR Veidekke Bil H60S 02:40:13 34:57:00
44 Ole Leirvik NOR Spillum IL H50S 02:40:20 35:04:00
45 Tobias Nilsson SWE IF Ski Team Skåne H35S 02:41:10 35:54:00
46 Edvin Källström SWE Sollefteå Skidor IF H21S 02:41:15 35:59:00
47 Oskar Andersson SWE Nyland H21S 02:42:32 37:16:00
48 Harald Lund NOR Rustad IL H35S 02:42:42 37:26:00
49 Leo Lyngstad NOR Sørli IL H60S 02:42:44 37:28:00
50 Isak Oscarsson SWE Östersunds SK H21S 02:43:56 38:40:00

Kvinner

1 Hedda Bångman SWE Offerdals SK D21S 02:18:52 00:00
2 Masako Ishida JPN Team Ibex D35S 02:20:01 01:09
3 Karolina Hedenström SWE Team Lager 157 D21S 02:22:36 03:44
4 Laila Kveli NOR Lierne IL D35S 02:24:55 06:03
5 Trude Nonstad Fornes NOR Ranheim SK D21S 02:35:11 16:19
6 Victoria Elisa Joakimsdatter Sørgjerd NOR NTNUI D21S 02:35:50 16:58
7 Alba Björnsdotter SWE Funäsdalens IF / Team Ramudden D21S 02:39:46 20:54
8 Camilla Brørs NOR Ntnui/ Team Ntnui Sweco D21S 02:41:22 22:30
9 Hild Sissel Krogstad Vannebo NOR Spillum IL D50S 02:47:09 28:17:00
10 Eline Haugen Kleppa NOR Beitstad IL/ Nmbui Langrenn D21S 02:50:41 31:49:00
11 Berit Skarland Kjøglum NOR IL Hållingen D50S 02:51:25 32:33:00
12 Karen Anna KVEMO NOR Lierne IL – Ski D21S 02:57:19 38:27:00
13 Maren Kjølstad Røflo NOR Inderøy IL – Ski / Inderøy IL D21S 03:05:59 47:07:00
14 Kine Sofie Sandstad Skjeset NOR Frol IL D35S 03:10:16 51:24:00
15 Janniche Stenset NOR Leik Il D50S 03:13:05 54:13:00
16 Karin Backman SWE Stuguns SK D35S 03:20:17 01:01:25
17 Else Laksnes NOR Spillum D60S 03:23:31 01:04:39

Resultater Lilla Flyktningloppet

Livestream

Løperinformasjon

Spurtpremier undervies

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Historikk

Flyktningerennets historie

Flyktningerennet er et renn til minne om de som måtte flykte fra Norge til Sverige i løpet av andre verdenskrig. Rennet har derfor mottoet: «I flyktings spår för frihet og fred».

Det første Flyktningerennet ble arrangert i 1950. Rennet starter i Nordli i Lierne kommune og målgang er i Gäddede i Strömsunds kommune.

Rennet arrangeres i samarbeid mellom Lierne IL og Gäddede SK.

De 13 første årene var det ert rent herre-renn, men i 1964 ble det åpnet for et dame-renn på 15 km på lørdag.

Etter hvert har det blitt flere klasser, og nå er det både mosjons- og familieklasser i tillegg til konkurranseklasser.

I tillegg til mange turløpere, deltar flere norske og svenske eliteløpere hvert år.

Tidligere vinnere av Flyktningerennet

Menn

År Dato Menn
44 km
Klubb
Idrettslag
Vinnertid
i mål
1950 16. april Sveriges flagg Hemming Hemmingsson Östersunds SK 2:10:58
1951 8. april Sveriges flagg Nils Eriksson Ljusdals IF 2:55:06
1952 6. april Norges flagg Magnar Estenstad Idrettslaget Leik 2:16:19
1953 29. mars Sveriges flagg Sigvard Jonsson Rossöns IK 2:57:22
1954 4. april Sveriges flagg Sigvard Jonsson Rossöns IK 3:14:13
1955 3. april Norges flagg Magnar Ingebrigtsli Troll IL 2:21:58
1956 18. mars Sveriges flagg Sigvard Jonsson Rossöns IK 2:11:12
1957 24. mars Sveriges flagg Sigvard Jonsson Rossöns IK 2:07:28
1958 13. april Norges flagg Sverre Stensheim IL Snøhætta 2:34:26
1959 5. april Norges flagg Sverre Stensheim IL Snøhætta 2:10:21
1960 3. april Sveriges flagg Janne Stefansson Sälens IF 2:08:24
1961 19. mars Norges flagg Magnar Lundemo IL Varden 2:04:57
1962 1. april Japans flagg Takashi Matsuhashi Japan 2:33:40
1963 31. mars Norges flagg Sverre Stensheim IL Snøhætta 2:07:58
1964 31. mars Sveriges flagg Melcher Risberg Hammerdals IF 2:02:15
1965 28. mars Norges flagg Lorns Skjemstad Inderøy IL 2:08:23
1966 27. mars Sveriges flagg Melcher Risberg Hammerdals IF 2:21:14
1967 2. april Sveriges flagg Melcher Risberg Hammerdals IF 2:07:44
1968 6.-7. april Sveriges flagg Melcher Risberg Hammerdals IF 2:05:08
1969 29.-30. mars Norges flagg Pål Tyldum IL Hållingen 2:10:50
1970 21.-22. mars Norges flagg Pål Tyldum IL Hållingen 2:03:39
1971 3.-4. april Norges flagg Pål Tyldum IL Hållingen 1:59:16
1972 25.-26. mars Sveriges flagg Jan Halvarsson Hammerdals IF 2:05:16
1973 31. mars-1. april Sveriges flagg Sven-Åke Lundbäck Bergneset IK 2:01:25
1974 30.-31. mars Sveriges flagg Jan Halvarsson Hammerdals IF 1:47:29
1975 22.-23. mars Norges flagg Pål Tyldum IL Hållingen 1:48:08
1976 27.-28. mars Norges flagg Pål Tyldum IL Hållingen 2:12:26
1977 26.-27. mars Norges flagg Oddvar Brå og
Norges flagg Magne Myrmo
Idrettslaget Leik
Rennebu IL
1:46:41
1:46:41
1978 1.-2. april Norges flagg Ove Aunli Kyrksæterøra IL 1:46:27
1979 31. mars-1. april Norges flagg Oddvar Brå Idrettslaget Leik 1:48:46
1980 29.-30. mars Norges flagg Oddvar Brå Idrettslaget Leik 1:59:32
1981 28.-29. mars Sveriges flagg Thomas Wassberg Åsarna IK 1:51:30
1982 3.-4. april Avlyst pga. flom
1983 26.-27. mars Norges flagg Ove Aunli Kyrksæterøra IL 1:44:57
1984 31. mars-1. april Sveriges flagg Lars Göran Dahl Hammerdals IF 1:51:53
1985 30.-31. mars Norges flagg Ove Aunli Kyrksæterøra IL 1:57:58
1986 22.-23. mars Norges flagg Terje Langli Henning IL 1:52:11
1987 28.-29. mars Norges flagg Sture Sivertsen Leirådal IL 1:59:52
1988 26.-27. mars Norges flagg Ola Berget Leksvik IL 1:57:20
1989 1.-2. april Norges flagg Oddvar Brå Idrettslaget Leik 1:47:04
1990 31. mars-1. april Sveriges flagg Gunde Svan Dala-Järna IL 1:47:04
1991 23.-24. mars Norges flagg Terje Langli Henning IL 1:52:58
1992 21.-22. mars Norges flagg Sture Sivertsen Leirådal IL 1:47:44
1993 3.-4. april Russlands flagg Aleksej Prokurorov Cska Moscow 1:56:42
1994 19.-20. mars Norges flagg Sture Sivertsen Leirådal IL 1:49:36
1995 25.-26. mars Norges flagg Terje Langli Henning IL 1:51:26
1996 30.-31. mars Norges flagg Erling Jevne Øyer-Tretten IF 1:54:30
1997 22.-23. mars Norges flagg Erling Jevne Øyer-Tretten IF 1:49:37
1998 4.-5. april Norges flagg Frode Estil Byåsen IL 1:43:01
1999 27.-28. mars Norges flagg Frode Estil Byåsen IL 1:43:21
2000 1.-2. april Norges flagg Erling Jevne Øyer-Tretten IF 1:43:21
2001 7.-8. april Norges flagg Erling Jevne Øyer-Tretten IF 1:45:55
2002 13.-14. april Norges flagg Frode Estil Byåsen IL 1:54:18
2003 5.-6. april Sveriges flagg Anders Södergren Östersunds SK 2:05:29
2004 3.-4. april Sveriges flagg Anders Södergren Östersunds SK 1:58:13
2005 18.-19. mars Norges flagg Frode Estil Lierne Ski 1:59:15
2006 25.-26. mars Norges flagg Frode Estil Lierne Ski 1:48:41
2007 24.-25. mars Sveriges flagg Oskar Svärd Ulricehamns IF 1:51.44
2008 29.-30. mars Norges flagg Petter Northug Henning Skilag 2:01:33
2009 14.-15. mars Sveriges flagg Anders Högberg IFK Umeå 2:02.14
2010 27.-28. mars Norges flagg Petter Northug Strindheim IL 1:58:54
2011 2.-3. april Norges flagg Eldar Rønning Skogn IL 2:02:07
2012 31. mars-1. april Norges flagg Niklas Dyrhaug Tydal IL 1:18:17
2013 23.-24. mars Norges flagg John Kristian Dahl Strindheim IL 1:49:57
2014 5.-6. april Norges flagg Niklas Dyrhaug Tydal IL 1:57:02
2015 29.-30. mars Norges flagg John Kristian Dahl Strindheim IL 1:43:53
2016 2.-3. april Norges flagg Johan Kjølstad[3] Team United BakeriesSkogn IL 1:57:52
2017 1.–2. april Norges flagg Petter Northug[4] Strindheim IL 1:47:23
2018 24.–25. mars Norges flagg Petter Northug Strindheim IL 2:03:18
2019 23.–24. mars Sveriges flagg Oskar Kardin Team Ragde Eiendom 2:04:07
2020 4.–5. april Avlyst på grunn av koronaviruspandemien
2021 26.–28. mars Avlyst på grunn av koronaviruspandemien
2022 2.–3. april Norges flagg Ole Jørgen Bruvoll Lierne IL 2:01:37
2023 25.–26. mars Sveriges flagg Emil Persson Östersunds SK 1:59:46

Kvinner

År Dato Kvinner15 km / 44 km (fra 2009) KlubbIdrettslag Vinnertidi mål
1964 31. mars Sveriges flagg Britt Strandberg Edsbyns IF 1:02:27
1965 28. mars Sveriges flagg Britt Strandberg Edsbyns IF 1:06:01
1966 27. mars Sveriges flagg Barbro Martinsson Skellefteå SK 1:03:10
1967 2. april Sveriges flagg Britt Strandberg Edsbyns IF 1:09:03
1968 6.-7. april Norges flagg Babben Enger SPKL Freidig 1:06:44
1969 29.-30. mars Norges flagg Berit Mørdre Romerikslaget IL 1:08:25
1970 21.-22. mars Norges flagg Inger Aufles Kjærstad IL 1;05:52
1971 3.-4. april Norges flagg Berit Mørdre Romerikslaget IL 1:02:15
1972 25.-26. mars Norges flagg Berit Mørdre Romerikslaget IL 0:54:14
1973 31. mars-1. april Norges flagg Berit Mørdre Romerikslaget IL 1:04:54
1974 30.-31. mars Sveriges flagg Lilian Olsson Offerdals IF 0:52:01
1975 22.-23. mars Norges flagg Inger Aufles Kjærstad IL 0:54:03
1976 27.-28. mars Sveriges flagg Meeri Bodelid Edsbyns IF 0:56:39
1977 26.-27. mars Norges flagg Vigdis Rønning Skogn IL 0:51:14
1978 1.-2. april Norges flagg Vigdis Rønning Skogn IL 0:45:48
1979 31. mars-1. april Norges flagg Marit Myrmæl IL Nor 0:48:43
1980 29.-30. mars Norges flagg Vigdis Rønning Bul IL 0:55:55
1981 28.-29. mars Norges flagg Vigdis Rønning Bul IL 0:53:31
1982 3.-4. april Avlyst pga. flom
1983 26.-27. mars Norges flagg Vigdis Rønning Bul IL 0:51:00
1984 31. mars-1. april Norges flagg Vigdis Rønning Bul IL 0:51:17
1985 30.-31. mars Norges flagg Berit Aunli Strindheim IL 0:57:09
1986 22.-23. mars Norges flagg Gunn Finne Kolvereid IL 0:54:21
1987 28.-29. mars Norges flagg Inger Lise Hegge Henning IL 0:57:28
1988 26.-27. mars Norges flagg Unni Hovdal Vinne Skilag 0:57:38
1989 1.-2. april Norges flagg Unni Hovdal Vinne Skilag 0:54:30
1990 31. mars-1. april Norges flagg Inger Lise Hegge Henning IL 0:51:02
1991 23.-24. mars Norges flagg Inger Lise Hegge Henning IL 0:56:29
1992 21.-22. mars Norges flagg Inger Helene Nybråten (44 km) Skrautvål IL 2:07:54
1993 3.-4. april Norges flagg Line Selnes (15 km)Norges flagg Anita Moen (44 km) Bratsberg ILNannestad IL 0:54:332:08:12
1994 19.-20. mars Norges flagg Kristin Kjesbu (15 km)Norges flagg Kari Grindberg (44 km) Stiklestad ILHenning IL 0:55:052:13:55
1995 25.-26. mars Norges flagg Mari Storeng (15 km)Norges flagg Inger Lise Hegge (44 km) Tynset IFHenning IL 0:48:172:09:33
1996 30.-31. mars Norges flagg Marit Mikkelsplass Kjelsås IL 0:43:42
1997 22.-23. mars Norges flagg Trude Dybendahl-Hartz Kjelsås IL 0:44:09
1998 4.-5. april Sveriges flagg Antonina Ordina SK Tegnäspojkarna 0:45:01
1999 27.-28. mars Norges flagg Bente Martinsen Nittedal IL 0:49:00
2000 1.-2. april Norges flagg Anita Moen Trysilfjellet SKL 0:44:45
2001 7.-8. april Norges flagg Elin Nilsen Bossmo & Ytteren IL 0:48:34
2002 13.-14. april Norges flagg Kine Beate Bjørnås IL Varden 0:48:57
2003 5.-6. april Norges flagg Marit Bjørgen Rognes IL 0:55:23
2004 3.-4. april Norges flagg Kristin Mürer Stemland Byåsen IL 0:44:46
2005 18.-19. mars Sveriges flagg Susanne Nyström Piteå Elit 0:53:16
2006 25.-26. mars Norges flagg Kine Beate Bjørnås IL Varden 0:47:03
2007 24.-25. mars Norges flagg Marte Elden Namdalseid IL 0:49:49
2008 29.-30. mars Norges flagg Ragnhild Hoel IL Nor 0:49:41
2009 14.-15. mars Sveriges flagg Ida Olsson Åsarna IK 2:21:03
2010 27.-28. mars Norges flagg Karianne Bjellånes Henning Skilag 2:21:27
2011 2.-3. april Norges flagg Marte Elden Henning Skilag 2:07:06
2012 31. mars-1. april Norges flagg Sara Svendsen Tromsø IL 1:26:14
2013 23.-24. mars Norges flagg Heidi Weng IL BUL 2:06:94
2014 5.-6. april Norges flagg Astrid Øyre Slind Oppdal IL 2:05:00
2015 29.-30. mars Japans flagg Masako Ishida Team United Bakeries 1:59:21
2016 2.-3. april Japans flagg Masako Ishida[5] Team United Bakeries 2:12:49
2017 1.–2. april Sveriges flagg Ida Ingemarsdotter[6] Åsarna IK 1:57.55
2018 24.–25. mars Norges flagg Astrid Øyre Slind Oppdal IL 2:19:37
2019 23.–24. mars Norges flagg Astrid Øyre Slind Oppdal IL 2:19.55
2020 4.–5. april Avlyst på grunn av koronaviruspandemien
2021 26.–28. mars Avlyst på grunn av koronaviruspandemien
2022 2.–3. april Norges flagg Laila Kveli Lierne IL 2:19.37
2023 25.–26. mars Sveriges flagg Ida Dahl IFK Mora 2:18:40
2024 23.–24. mars

Flere resultater

Alle resultater