Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Tour of the Alps | Boston Marathon| Alle resultater

Resultater Hafjell Ski Marathon 2024

Lignende saker

Startlister, resultater og annen infomasjon for Hafjell Ski Marathon som arrangeres lørdag 24. februar 2024.

Publisert 24. februar 2024 i Resultater

Hafjell Ski Marathon 2024

Dato

Lørdag 24. februar

Sted

Mosetertoppen skistadion, Hafjell – Innlandet

Distanser og starttider

11:00 Klassisk, helmarathon, damer/herrer. Turrenn/ Eliteklasse

11:10 Fristil, helmarathon, damer/herrer. Turrenn

11:10 Fristil, halvmarathon, damer/herrer. Turrenn

11:15 Klassisk, halvmarathon, damer/herrer. Turrenn

11:20 Klassisk/fristil 13 km Trimklasse

Startlister

Alle resultater

Menn elite, topp 30

1 Morten Eide Pedersen Lillehammer Skiklub / Team Eksjöhus Menn Elite 2:01:10.7 0:00.0
2 Simen Christopher Bratberg Ramstad Vind IL / Team Kaffebryggeriet Menn Elite 2:01:20.8 0:10.1
3 Henning Lie Vang Skiløperforening Menn Elite 2:05:18.4 4:07.7
4 Øystein Pettersen Lillehammer Menn Elite 2:07:23.2 6:12.5
5 Eskil Frøisland NTNUI – Ski / Team Ntnui Sweco Menn Elite 2:08:03.8 6:53.1
6 Jonas Bergli Snertingdal IF Ski / Team Synnfjell / Backe BIL Menn Elite 2:09:22.7 8:12.0
7 Vetle Thyli Raufoss IL Langrenn Menn Elite 2:11:15.6 10:04.9
8 Halfdan Thomas Baumann NTNUI – Ski / Team Sweco Ntnui Menn Elite 2:12:27.2 11:16.5
9 Oskar Lunde Ragnhildsløkken Vind IL Menn Elite 2:12:27.9 11:17.2
10 Erik Haavardsholm Milslukern/Glipptak Menn Elite 2:13:56.0 12:45.3
11 Edvard HAMILTON Sør-Fron IL Menn Elite 2:15:56.7 14:46.0
12 Per Christian Wessel Straye Flammekaster Menn Elite 2:17:26.9 16:16.2
13 Matias Sølvsberg Noren Fiskebeinern SK Menn Elite 2:18:02.6 16:51.9
14 Olav Vestøl Vegårshei IL / Fiskebeinern SK Menn Elite 2:18:07.8 16:57.1
15 Bård Eskil Bjørndalen Magnor UL / Team Kaffebryggeriet / Magnor Ul/Team Kaffebryggeriet Menn Elite 2:18:34.5 17:23.8
16 Erik Fresvik Røldal IL Menn Elite 2:18:44.6 17:33.9
17 Ulrik Baksjøberget Vang Skiløperforening Menn Elite 2:19:55.8 18:45.1
18 Torjus Trømborg Fiskebeinern SK Menn Elite 2:20:27.4 19:16.7
19 Henrik Kjærnsli Lillehammer Skiklub Menn Elite 2:21:01.3 19:50.6
20 Knut Ole Simonsen Trøsken IL / Ntg-L Menn Elite 2:23:09.4 21:58.7
21 Vegard Hamnes Lillehammer Skiklub Menn Elite 2:23:26.3 22:15.6
22 Christian Braathen Oslo Menn Elite 2:24:52.9 23:42.2
23 Anders Fiskvik Hasle-Løren IL Menn Elite 2:25:11.3 24:00.6
24 Arild Hagesveen Team Driv Menn Elite 2:25:20.3 24:09.6
25 Lars Vold Gode Dager Menn Elite 2:26:02.3 24:51.6
26 Nicolay Blix Werner Team Alsvinn Menn Elite 2:26:03.9 24:53.2
27 André Botnen Røldal IL Menn Elite 2:26:23.1 25:12.4
28 Valdemar Jørgensen Bygdø IL / Bygdø Menn Elite 2:26:25.4 25:14.7
29 Carl Emil Løvstad Grue IL Menn Elite 2:26:31.9 25:21.2
30 Magnus M Stensby Hamar SK Menn Elite 2:27:47.9 26:37.2

Kvinner elite

1 Oda Nerdrum Ringkollen SK / Team Kaffebryggeriet Kvinner Elite 2:29:31.9 0:00.0
2 Marthe Bjørnsgaard Lillehammer Skiklub Kvinner Elite 2:29:33.2 0:01.3
3 Ingrid Hannestad Kamp/Vestheim IF / Straye Kvinner Elite 2:31:05.5 1:33.6
4 Pernille Gullikstad Søre Ål IL Kvinner Elite 2:43:19.8 13:47.9
5 Marianne Byfuglien MjøsSki Kvinner Elite 2:48:14.3 18:42.4
6 Sunniva Dring Lyn/Milsluker´N Kvinner Elite 2:49:19.2 19:47.3
7 Sofia Johansson Team Raske Gutter/Skipac Kvinner Elite 2:58:47.3 29:15.4
8 Mie CHRISTENSEN Heming, IL Kvinner Elite 3:07:46.7 38:14.8
9 Anniken Sofie RIKSAASEN Vågå IL Kvinner Elite 3:44:17.1 1:14:45.2

Helmaraton klassisk menn, topp 20

1 Mats Kobbersletten JENSEN Gjerdrum IL / BDO Romerike M 21-30 2:16:19.4 0:00.0
2 Håvar Rimfeldt-Kvale Glipptak IL M 31-40 2:16:50.7 0:31.3
3 Olav Nørstebø Lesja IL / Hydro Aktiv M 31-40 2:19:24.3 3:04.9
4 Tryg-Arne Alnes Løkkeborg Emblem IL M 31-40 2:19:48.2 3:28.8
5 Ole Petter Dirdal Moxnes Bergkameratene Ski M 31-40 2:22:34.4 6:15.0
6 Bendik Bang Pedersen Sønn av Tron M 31-40 2:22:38.5 6:19.1
7 Kristian Stensholt Spikkestad M 31-40 2:23:00.7 6:41.3
8 Vegar Jøranli Nordre Land IL M 51-60 2:24:44.6 8:25.2
9 Frode Viberg Jermstad Skogn IL – Ski / Blanktjern Coaching M 41-50 2:25:17.8 8:58.4
10 Vetle Stangstuen Ringkollen Skiklubb M 21-30 2:25:36.7 9:17.3
11 Mathias Lie Petterson Haslum IL M 15-20 2:27:28.4 11:09.0
12 Markus Lie Petterson Haslum IL M 15-20 2:27:28.6 11:09.2
13 Mathias Røer Falch Lyn ski M 31-40 2:27:45.4 11:26.0
14 Bernt Bjørnstad Brøttum M 31-40 2:28:50.1 12:30.7
15 Magnus Braathen Olsen Lillehammer Skiklub M 21-30 2:29:00.5 12:41.1
16 Even Oppegaard Mangenfjellet Turlag M 31-40 2:29:10.6 12:51.2
17 Eirik Skeid Sharkcage M 41-50 2:29:13.8 12:54.4
18 Jo Simen Skog Team Anthon M 41-50 2:29:22.2 13:02.8
19 Richard Høgås Roterud IL M 51-60 2:29:23.7 13:04.3
20 Kristian Løftingsmo Medkila Skilag M 21-30 2:31:00.3 14:40.9

Helmaraton klassisk kvinner, topp 20

1 Anna Elise Jevne BDO AS K 21-30 2:36:17.4 0:00.0
2 Ragnhild Haukåen Ringebu/Fåvang SK K 21-30 2:41:40.7 5:23.3
3 Karoline Bye Øren Lillehammer Skiklub K 21-30 2:45:40.5 9:23.1
4 Guro Ørbeck Gjerdrum IL K 21-30 2:49:11.0 12:53.6
5 Anne Hørsand Ilseng IL K 31-40 2:50:49.9 14:32.5
6 Elin Hamrefors Dponly Ski Club K 31-40 2:51:51.1 15:33.7
7 Marte NORDLUNDE Thon Bygg AS K 21-30 2:52:38.7 16:21.3
8 Kari Lier Ring IL K 41-50 2:57:42.5 21:25.1
9 Gunn Karoline Høgset Ål IL K 21-30 3:01:49.7 25:32.3
10 Eva Gustumhaugen Flo Oslo K 41-50 3:03:01.5 26:44.1
11 Kristine Engeseth ROS, IL K 31-40 3:07:23.4 31:06.0
12 Karianne Saue Lyn Ski K 51-60 3:07:36.7 31:19.3
13 Liv Monsbakken Hamar Skiklubb K 41-50 3:07:49.8 31:32.4
14 Christine Williksen Høiland Fossum IF K 21-30 3:09:02.6 32:45.2
15 Kristin Aamodt Oslo K 41-50 3:10:25.0 34:07.6
16 Maren Transet ROS, IL / Skanska Norge AS K 21-30 3:10:36.2 34:18.8
17 Kristin Holt Rustad IL K 51-60 3:11:39.9 35:22.5
18 Charlotte Williksen Høiland Deloitte BIL / Twr K 31-40 3:14:08.0 37:50.6
19 Julie Flatner HANSEN Gjerdrum IL K 21-30 3:16:25.8 40:08.4
20 Marthe Haavind Rustad IL K 41-50 3:19:29.8 43:12.4

Halvmaraton klassisk menn, topp 20

1 Daniel Henriksen Gunnerød Njård M 15-20 1:06:13.2 0:00.0
2 Aksel Bjørkhaug Førde IL Langrenn M 15-20 1:06:15.4 0:02.2
3 Espen Bjerknes Team Driv Trening M 31-40 1:10:12.2 3:59.0
4 Eirik Hauer Aalberg Lillehammer Skiklub M 15-20 1:10:50.9 4:37.7
5 Thomas Grønnern Trømborg IL M 41-50 1:10:53.8 4:40.6
6 Aksel S. Saghaug Lyn Ski M 15-20 1:11:07.9 4:54.7
7 Ivar Jevne ARNESEN SML M 21-30 1:12:51.0 6:37.8
8 William Tømterud Harestua IL M 15-20 1:13:21.5 7:08.3
9 Ola Vardebakken Team Driv Trening / Telenor BIL M 31-40 1:20:08.6 13:55.4
10 Petter Sylliåsen Lillehammer M 21-30 1:23:48.2 17:35.0
11 Stig Benestad Skiforeningen M 61-70 1:24:48.4 18:35.2
12 Kristian Håkonssønn Aanerud Odalskiklubb M 15-20 1:29:46.0 23:32.8
13 Olav Brun Eidsvold Værks Skiklub M 51-60 1:34:30.6 28:17.4
14 Bjørn Offigstad Øyer-Tretten IF M 61-70 1:35:54.1 29:40.9
15 Jens Jahren Haslum IL M 41-50 1:38:45.8 32:32.6
16 Petter Nilsen Haugen Raufoss IL Langrenn M 15-20 1:40:25.5 34:12.3
17 Åsmund Holt Gjelleråsen IF M 71+ 1:40:46.9 34:33.7
18 Bengt Erik Werner Santander M 61-70 1:41:01.2 34:48.0
19 Snorre Frydenlund Equinor BIL Oslo M 61-70 1:45:59.0 39:45.8
20 Vidar Sanderud Norges Fotballforbund M 61-70 1:46:00.5 39:47.3

Halvmaraton klassisk kvinner

1 Hedda Stenumgard Ringebufåvangskiklubb K 15-20 1:21:11.0 0:00.0
2 Martha Håkonsdatter Aanerud Odalskiklubb K 15-20 1:35:45.9 14:34.9
3 Linda Kverneng Oslo K 31-40 1:43:57.8 22:46.8
4 Ellen Gjemdal Skiforeningen K 51-60 1:48:49.8 27:38.8
5 Ellen Sjølie JAR K 51-60 1:48:53.3 27:42.3
6 Vibeke Stiansen Øvrevoll Hosle IL K 51-60 1:49:12.4 28:01.4
7 Eva Sylliåsen Sulland Bedriftsidrettslag K 51-60 1:53:23.0 32:12.0
8 Vibeke Hoel Johansen Nordea K 51-60 2:02:13.8 41:02.8
9 Lisa Kollerud Lillehammer Ski K 41-50 2:09:29.3 48:18.3
10 Marta Lysne Bergen K 31-40 2:10:47.4 49:36.4
11 Shauna Perry K 21-30 2:13:54.3 52:43.3
12 Lena Wistveen Lillehammer K 31-40 2:30:00.6 1:08:49.6
13 Merethe Skoglund Knutsen Bjørkelangen K 51-60 3:04:21.8 1:43:10.8

Helmaraton fri teknikk menn

1 Mattis Sjøli Halmsås og Omegn Skilag M 21-30 1:59:38.9 0:00.0
2 Sjur Obrestad Gabrielsen Sandnes IL / Lyn Ski Moseteråsen M 31-40 2:03:24.8 3:45.9
3 Håkon Ramstad Gjøvik Skiklubb M 31-40 2:04:27.8 4:48.9
4 Ole Christian Wendel Anna Asset Management M 31-40 2:08:19.6 8:40.7
5 Vebjørn Rønning Sandvika Cykle Club M 21-30 2:10:03.9 10:25.0
6 Torbjørn Svanstrøm Fet SK / Fet Sk/Aas-Jakobsen M 31-40 2:11:22.0 11:43.1
7 Håvard Berge Oslo M 21-30 2:11:43.6 12:04.7
8 Ole Kristian Bergsland Hansen Sandnes IL / Bane NOR BIL M 31-40 2:13:29.1 13:50.2
9 Martin THON Thon Bygg AS M 21-30 2:15:33.2 15:54.3
10 Ole Anders ek LUNDBY Drøbak-Frogn IL / Norconsult BIL M 21-30 2:15:44.1 16:05.2
11 Fredrik Svendal Sandnes IL / SFF Group M 31-40 2:16:28.7 16:49.8
12 Amund Hagen Kristiansen Spreke Opplevelser M 31-40 2:16:56.0 17:17.1
13 Tor-Håkon Hellebostad Nesodden IF – Ski M 31-40 2:17:35.3 17:56.4
14 Lars ENGSETH Lillehammer Skiklub / Team Mosteretoppen Skiline M 31-40 2:18:10.0 18:31.1
15 Paul Vanberg Fossum IF M 61-70 2:19:17.2 19:38.3
16 Jonas Vey Lyn Ski / WSV Schwoich M 21-30 2:19:30.2 19:51.3
17 Øyvind Hasli Eina Sportsklubb M 41-50 2:19:40.9 20:02.0
18 Gisli Einar Arnason Danni og Dvergarnir M 41-50 2:22:09.7 22:30.8
19 Henning Kårstad /Gubbetrim.No M 41-50 2:24:07.7 24:28.8
20 Fredrik Starheim Rambøll M 21-30 2:25:13.3 25:34.4

Helmaraton fri teknikk kvinner

1 Madelène Wanvik Holum Melhus IL K 21-30 2:28:28.9 0:00.0
2 Angell Tori Odda IL K 21-30 2:36:04.1 7:35.2
3 Pia Sofie Måbø NTNUI / Ntnui Langrenn K 31-40 2:37:44.9 9:16.0
4 Birgitte Økland twr K 31-40 2:42:15.1 13:46.2
5 Stine Skaarseth Oslo K 31-40 2:44:40.0 16:11.1
6 Mari Brøndbo Dahl Borgen K 31-40 2:45:30.2 17:01.3
7 Rikke Melstrøm Odal Skiklubb K 31-40 2:45:59.1 17:30.2
8 Ingunn Husmoen Rustad IL K 51-60 2:55:21.4 26:52.5
9 Janne-Beate Jeremiassen Norstad Hamar K 31-40 2:56:51.7 28:22.8
10 Natalie Aasen Oslo K 31-40 2:58:00.9 29:32.0
11 Pernille Ski Torp Oslo K 31-40 2:58:06.9 29:38.0
12 Sofia Marie Lindberg Lysaker K 21-30 2:59:26.3 30:57.4
13 Hanna Sofie Romstad Fet Skiklubb K 41-50 3:08:28.2 39:59.3
14 Jelena Hadina Jelena Hadina / SK Sljeme K 31-40 3:26:19.7 57:50.8

Halvmaraton fri teknikk menn, topp 20

1 Christoffer Widding Heming, IL / Heming il M 15-20 1:00:26.8 0:00.0
2 Jørgen Landmark Johansen Lillehammer Skiklub / Ntg-L M 15-20 1:00:35.1 0:08.3
3 Emil Reite Hammerfest SK / Ntg-L M 15-20 1:00:41.3 0:14.5
4 August Marendor Hauger Åsen IL / Team AF M 15-20 1:02:48.1 2:21.3
5 Eirik Sjøl Værnes Asker SK M 15-20 1:04:56.2 4:29.4
6 Rune Nordgård Hurdal IL M 41-50 1:05:27.7 5:00.9
7 Vetle Østlien Evensen Vind IL M 15-20 1:07:20.7 6:53.9
8 Sondre Signebøen Tistedalen FL M 15-20 1:07:23.2 6:56.4
9 Wilhelm Hjelpdahl Deinboll Bækkelagets SK M 15-20 1:08:56.8 8:30.0
10 Kjetil Øygard Lillehammer M 31-40 1:09:20.1 8:53.3
11 Daniel Egedius Vind IL / Team Gtl M 15-20 1:09:42.4 9:15.6
12 Christer Kaarfald-Elvland Lillehammer M 31-40 1:09:59.7 9:32.9
13 Nicklas Jørgensen Trøskenil M 15-20 1:10:50.8 10:24.0
14 Peter Alexander Hjelpdahl Deinboll Bækkelagets SK M 15-20 1:11:12.7 10:45.9
15 Fredrik Signebøen Tistedalen FL M 15-20 1:13:49.7 13:22.9
16 Ketil Pettersen Leinstrand IL M 51-60 1:16:52.6 16:25.8
17 Rolf Arild Myran Rødberg M 51-60 1:17:26.8 17:00.0
18 Christian Young SK Skar M 31-40 1:17:43.7 17:16.9
19 Alfred Baggetun Høyanger M 61-70 1:20:53.8 20:27.0
20 Espen Andreassen Driv Idrettslag M 31-40 1:21:57.3 21:30.5

Halvmaraton fri teknikk kvinner

1 Oline Vestad Vågå IL K 15-20 1:03:53.3 0:00.0
2 Sandra Keith Hanevold Oslo K 41-50 1:11:34.2 7:40.9
3 Andrine Øverland Hatling Fana IL K 21-30 1:13:28.3 9:35.0
4 Janne Østlien Vind IL K 41-50 1:16:50.1 12:56.8
5 Camilla Aastorp Andersen Team Propud K 41-50 1:25:45.7 21:52.4
5 Inger Reidun Fleischer Team Fleischer Finans K 41-50 1:25:45.7 21:52.4
7 Kristine Trettsveen Biri IL K 21-30 1:32:35.8 28:42.5
8 Carolin Wörter Schwoich K 21-30 1:38:34.4 34:41.1
9 Kate Gasperan Hvam K 31-40 2:20:11.4 1:16:18.1

Om rennet

Hafjell Ski Marathon skal være skirennet for alle; uansett stilart eller alder, uansett om du er mosjonist og eliteutøver. Vi skal formidle ren skiglede og levere en unik opplevelse til deltagerne.

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Tidligere resultater

Resultater 2023

Resultater 2022

Søkbare resultatlister 2022

Resultater 2021

(Avlyst grunnet Corona)

Resultater 2020

Søkbare resultatlister 2020

Resultater 2019

Søkbare resultatlister 2019

Resultater 2018

Søkbare resultatlister 2018

Resultater 2017

Søkbare resultatlister 2017

Resultater 2016

Søkbare resultatlister 2016

Resultater 2015

Søkbare resultatlister 2015

Resultater 2014

Søkbare resultatlister 2014

Resultater 2013

Søkbare resultatlister 2013

Flere resultater

Alle resultater