Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell| Alle resultater

Resultater Holmenkollmarsjen M40-44 2024

Lignende saker

Resultater for Holmenkollmarsjen M40-44 som arrangeres i Holmenkollen lørdag 10. februar 2024.

Publisert 10. februar 2024 i Resultater

Resultater totalt og alle klasser Holmenkollmarsjen 2024

Holmenkollmarsjen M40-44 2024

1 Tord Asle Gjerdalen Spgprestasjonsboost Ski Team 1:36:28.8 0:00.0
2 Henrik OLIMB Jevnaker Idrettsforening Ski 1:41:20.5 4:51.7
3 Erik Haavardsholm Glipptak/Milslukern 1:45:46.2 9:17.4
4 Nils Ingar Aadne Andebu IL 1:50:13.9 13:45.1
5 Øystein Rodem Kjelsås IL / Team Driv Trening 1:50:18.4 13:49.6
6 Marius Borger Spydeberg IL 1:53:36.8 17:08.0
7 Sigurd-Erik Nissen-Meyer Pareto Securities 1:55:23.5 18:54.7
8 Simen Holtan Intersport Kongsberg 1:55:56.8 19:28.0
9 Eirik BJERREGAARD Krødsherad IL 1:56:16.6 19:47.8
10 Sjur Strand Oppebøen Team Fleischer Finans 1:56:35.2 20:06.4
11 Halvor Brochmann Stabekk 1:56:37.9 20:09.1
12 Erik Hande Oslo 1:57:45.2 21:16.4
13 Kim Baade Oslo 1:59:28.4 22:59.6
14 John Stene Statnett B.I.L. Oslo 1:59:41.3 23:12.5
15 Kittil Bjørnerud Bergan Advokatfirmaet Haavind AS 1:59:49.0 23:20.2
16 Bjørn Petter Grini TTL 2:00:04.3 23:35.5
17 Øivind Bystrøm Kolbotn Sykkelklubb/Team Driv Trening 2:00:51.5 24:22.7
18 Jan Mohr Sunde IL Heming / Falken Sportsklubb 2:01:32.2 25:03.4
19 Haakon Flaaten Rexplaya 2:02:03.2 25:34.4
20 Gudmund Bartnes Kjelsås IL 2:04:23.9 27:55.1
21 Sverre Martinsen Oslo 2:04:25.1 27:56.3
22 Audun Fladmoe Koll, IL / Estenstad Bål, Fisk og Jogg 2:05:43.3 29:14.5
23 Mats Mikael Larsen Rustad IL 2:06:05.9 29:37.1
24 Andreas Smogeli Leite Oslo 2:06:22.5 29:53.7
25 Odd Inge Aas Oslo 2:09:20.7 32:51.9
26 Gaute Høyland DAB Ultra Skaters 2:09:44.6 33:15.8
27 Kristian Ruud Kolbotn Sykkelklubb 2:09:44.7 33:15.9
28 Eivind Aukrust DNB 2:10:16.0 33:47.2
29 Jens Petter Hegseth Bærums Verk 2:10:36.7 34:07.9
30 Vegar Angelo Oslo 2:10:36.8 34:08.0
31 Ole Jacob Eriksen Syrdahl Rustad IL / Blank BIL 2:12:23.1 35:54.3
32 Vegard Book Horten Skiklubb 2:12:55.0 36:26.2
33 Kristoffer Jordheim Oslo 2:13:30.6 37:01.8
34 Thorgeir Anundsen Aktiv mot Kreft 2:13:46.5 37:17.7
35 Fredrik Sponheim Accenture BIL 2:15:03.8 38:35.0
36 Thomas wellén Oslo 2:15:05.9 38:37.1
37 Stian Lindås Oslo 2:15:09.1 38:40.3
38 Asbjørn Lyséll Dølvik Glittertind 2:16:29.0 40:00.2
39 Paal Eirik Syvertsen Stavanger 2:16:30.0 40:01.2
40 Mats Kristoffersen Nhf/Osi 2:18:50.8 42:22.0
41 Espen Beer Prydz Oslo 2:19:43.3 43:14.5
42 Per Kristian Helland Fossum IF / Storebrand / Team TBA 2:20:28.4 43:59.6
43 Øystein Refsnes Oslo 2:20:52.9 44:24.1
44 Hallvard Riiser Evje Oslo 2:22:20.0 45:51.2
45 Jon Kjellum Oslo 2:23:24.4 46:55.6
46 Johan Schwartz Oslo 2:23:45.2 47:16.4
47 Markus Amland Format Eiendom 2:26:01.3 49:32.5
48 Dag Ole Hatlen Huseby Haveråsbakken Pulk Ski og Jogg 2:26:48.9 50:20.1
49 Martin Øiestad Advokatkaill/Zlatandad 2:28:03.5 51:34.7
50 Haakon Korsnes Sjo Nittedal 2:28:07.4 51:38.6
51 Anders Mohn Lian Oslo 2:28:35.6 52:06.8
52 Øyvind Fjære-Lindkjenn Oslo 2:28:54.9 52:26.1
53 Christian Bohan Falken Sportsklubb 2:29:25.6 52:56.8
54 Espen Opedal DNB BIL 2:31:14.8 54:46.0
55 Petter Omsted Pareto Securities 2:31:48.9 55:20.1
56 Øystein Krøtø Orkla House Care 2:32:01.5 55:32.7
57 Knut Haga Samnanger IL 2:32:03.9 55:35.1
58 2:34:21.3 57:52.5
59 Ole-Henrik Stensrud Oslo 2:34:47.1 58:18.3
60 Erik Drevsjømoen Bærums Verk 2:36:02.4 59:33.6
61 Jan Reidar Andenes JAR 2:36:05.1 59:36.3
62 Morten Ihlen Lysaker 2:36:10.7 59:41.9
63 Simen Mcadam Lium Oslo 2:37:24.5 1:00:55.7
64 Stian Sande Hakadal IL 2:37:40.9 1:01:12.1
65 Eirik Haraldsen DNB 2:38:45.1 1:02:16.3
66 Stian Thaulow Eiendomshuset Malling & Co 2:39:33.2 1:03:04.4
67 Magnus Bårdsen Oslo 2:40:25.4 1:03:56.6
68 Bjørnar Fossolsen Skarnes 2:40:28.3 1:03:59.5
69 Ulrik Rafn PwC BIL 2:40:36.3 1:04:07.5
70 Magnus Line Bane NOR BIL 2:42:29.2 1:06:00.4
71 Fredrik Lund Skyberg Fossum IF 2:43:06.0 1:06:37.2
72 Erik Axel Nielsen Vollen 2:43:27.5 1:06:58.7
73 Jonas Kvalheim Voksenkollen Express 2:44:04.7 1:07:35.9
74 Yngve Ueland Oslo 2:46:17.4 1:09:48.6
75 Hallstein Brøtan Novanet 2:47:18.1 1:10:49.3
76 Per Ferdinand Bach Oslo 2:48:22.5 1:11:53.7
77 Øyvind Torgersrud Rudsbygd IL / Gomc 2:48:30.1 1:12:01.3
78 Karl Viktor Fessl Help 2:48:32.1 1:12:03.3
79 Espen Herulf Strand Oslo Kommune BIL 2:48:32.5 1:12:03.7
80 Michael Legendre Merkle 2:53:00.7 1:16:31.9
81 Colin Simpson Team Driv Trening 2:54:00.3 1:17:31.5
82 Knut Harald Smette Harestua 2:54:35.1 1:18:06.3
83 Lars Astad HPE 2:56:42.8 1:20:14.0
84 Haakon Ødegaard Eiendomshuset Malling & Co 2:57:06.6 1:20:37.8
85 Lars Bjerkek Lillestrøm 2:57:16.6 1:20:47.8
86 Marius Moe Fet Skiklubb 2:58:09.4 1:21:40.6
87 Gard Olav Gabrielsen Help Forsikring AS 2:58:26.8 1:21:58.0
88 Erik Carlberg Oslo 2:58:32.5 1:22:03.7
89 Asgeir Hagen Gjelleråsen IF 2:58:46.4 1:22:17.6
90 Victor Lopez Mexico 2:59:15.5 1:22:46.7
91 Jan Christian Kaltenborn Rustad IL / Oslo Sportslager 3:01:55.1 1:25:26.3
92 Samuele Nanni Oslo 3:02:18.8 1:25:50.0
93 Øyvind Mossige Oslo 3:02:54.5 1:26:25.7
94 Sigurd Korsnes Sigurd Korsnes 3:04:36.2 1:28:07.4
95 Martin Hermstad Løvlien Oslo Brannkorps Idrettslag 3:06:08.4 1:29:39.6
96 Simen Swanstrøm Helly-Hansen Oslo 3:08:04.5 1:31:35.7
97 Morten Christopher Freberg Holme Santander 3:08:07.0 1:31:38.2
98 Henrik Teigøyen Oslo 3:12:25.0 1:35:56.2
99 Carl Tønsberg Dnb/Treningsveggen IL 3:15:26.9 1:38:58.1
100 Tom Einar Drægebø Santander Consumer Bank AS 3:18:36.4 1:42:07.6
101 Philippe Bugge Uecc in Front 3:19:32.8 1:43:04.0
102 Henrik Mühlbradt Bærum OCK 3:21:18.5 1:44:49.7
103 Ole Lien Bærums Verk  Hauger Idrettsforening 3:22:18.7 1:45:49.9
104 Theodor Bye Ørje IL 3:27:43.2 1:51:14.4
105 Jason Thomas Brown Oslo 3:36:33.5 2:00:04.7
106 Per Thomas Høydahl Oslo 3:39:48.3 2:03:19.5
107 Andreas Birkeland Alpha Entreprenør 3:53:02.3 2:16:33.5

Om rennet

Første start er kl. 8. 30. Endelig starttid og antall puljer blir tilgjengelig nærmere rennet.

Pulje 1 (menn) og 2 (kvinner) på begge distanser er forbehold eliteløpere, andre løpere kan også få startplass i disse puljene iht. seedingsresultater.

Hver pulje får oppsatt et tidspunkt for adgang til startområdet. Det er ikke tillatt å entre startområdet eller plassere ut ski før din pulje har adgang. Tidene for adgang til stadion annonseres nærmere rennet.

De antatt beste løpere i pulje 1 og 2 på lang distanse vil få tildelt startplass i plog foran øvrig startfelt. Løperne som blir plassert i plogen informeres dagen før rennet.

Du kan velge mellom to distanser: Lang distanse «Marsjen» går over 36 km, som gjennom en leken trasé fører deg via Ullevålseter og Bjørnsjøhelvete og tilbake gjennom vakker natur, forbi Kobberhaugen og Tryvann tilbake til utgangspunktet. Er du en mindre erfaren skiløper, eller ønsker en kortere distanse, kan du velge «Halvmarsjen», som tar av etter Ullevålseter og fører deg tilbake via Aurtjern til hovedtraséen ved Nordmarkskapellet. Halvmarsjen er 18 km.

Hjemmeside

Løypekart

Arenakart

Værvarsel

Tidligere resultater

Resultater 2022
Resultater 2020
Resultater 2019
Resultater 2018
Resultater 2017
Resultater 2016
Resultater 2015
Resultater 2014
Resultater 2013
Resultater 2012
Resultater 2011
Resultater 2010
Resultater 2009
Resultater 2008
Resultater 2007
Resultater 2006

Flere resultater

Alle resultater