Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell| Alle resultater

Resultater Holmenkollmarsjen M50-54 2024

Lignende saker

Resultater for Holmenkollmarsjen M50-54 som arrangeres i Holmenkollen lørdag 10. februar 2024.

Publisert 10. februar 2024 i Resultater

Resultater totalt og alle klasser Holmenkollmarsjen 2024

Holmenkollmarsjen M50-54 2024

1 Birger Andreas Bråthen Magnor UL 1:47:19.0 0:00.0
2 Morten Grøan Høybråten og Stovner IL 1:52:15.8 4:56.8
3 Jo Simen Skog Team Anthon 1:53:43.1 6:24.1
4 Ulf Brenna Dnb/Il Try 1:54:57.3 7:38.3
5 Geir Inge Hansen Oslo 1:56:01.6 8:42.6
6 gøran andreassen Klaveness / Lyn Ski 1:59:19.0 12:00.0
7 Morten Andreas Lerø Fossum IF 1:59:51.8 12:32.8
8 Arnstein Jørgensen Fossum IF 2:03:25.8 16:06.8
9 Øystein Lie Røa Allianseidrettslag 2:05:07.3 17:48.3
10 2:05:28.4 18:09.4
11 Jens Borge-Andersen Heming, IL 2:05:43.0 18:24.0
12 Eirik Bentzen Milslukern Sport 2:06:38.9 19:19.9
13 Anders Hov Lommedalens IL / Storebrand 2:06:41.2 19:22.2
14 Thomas V Schuler Skiforeningen / Team Kondis 2:07:06.2 19:47.2
15 Asle Slettemoen Bul IL 2:07:25.9 20:06.9
16 Trond Myhre Norges Banks Idrettslag 2:08:53.7 21:34.7
17 Fridtjof Heyerdahl Lyn Ski 2:09:25.5 22:06.5
18 Haakon Solheim Rustad IL 2:10:07.0 22:48.0
19 Henrik Rådström Snö & Tö Skidklubb 2:10:21.6 23:02.6
20 Tore Strandbakken Help 2:10:22.1 23:03.1
21 Sivert Angel Uio-Bil 2:10:25.3 23:06.3
22 Eivind Meen Ås IL 2:12:17.6 24:58.6
23 Henrik Wolf Meedom Eiendomshuset Malling & Co 2:12:44.4 25:25.4
24 Tor Brenna Nittedal IL 2:12:54.3 25:35.3
25 Jes Chr. Knudsen Holte Ski 2:13:21.4 26:02.4
26 Erik Baardsgaard SK Rye/Aker Solutions/Hmk 2:13:38.9 26:19.9
27 Martin Sagen Aktiv mot Kreft 2:13:50.4 26:31.4
28 Marius Trøseid Koll, IL 2:14:28.7 27:09.7
29 Lars Laukeland Jutul  IL / Dr. Techn. Olav Olsen AS 2:14:45.3 27:26.3
30 Øyvind Hovde Fossum IF 2:15:03.0 27:44.0
31 Tor Egil Kaasa Aston Villa 2:15:05.6 27:46.6
32 Snorre Blix Klaveness 2:15:07.1 27:48.1
33 Erik Kardash BW Gas 2:16:33.4 29:14.4
34 Ole Rønningen Skiforeningen 2:16:43.0 29:24.0
35 Heming Harnæs Kjelsås IL 2:17:06.8 29:47.8
36 Morten Berg Swiss Life 2:17:47.6 30:28.6
37 Eigil Henninen Oslo 2:18:10.1 30:51.1
38 Petter Johnsen Oslo 2:18:18.2 30:59.2
39 Martin Fleischer Team Fleischer Finans 2:18:27.5 31:08.5
40 Bengt Solheimdal Johansen Veritas BIL 2:18:34.2 31:15.2
41 Lars Petter Kleven Nilsen Brandr 2:18:42.4 31:23.4
42 Eirik Haaversen Ebil 2:18:43.4 31:24.4
43 Svein Flaten Vegårshei 2:20:36.1 33:17.1
44 Albert Fiddan Nilsen Norges Banks Idrettslag 2:20:36.8 33:17.8
45 Christopher Winge Møller BIL 2:20:50.7 33:31.7
46 Alexander Christiansen Fredrikstad SK 2:21:24.8 34:05.8
47 Mads Aarhus Heming, IL 2:21:35.0 34:16.0
48 Ole Christian Evensen Fredrikstad Skiklubb 2:22:08.1 34:49.1
49 Simen Sellevold Sørkedalens IF 2:22:17.8 34:58.8
50 Henrik Thuseth-Berg Fondberg Beverage Group 2:23:03.2 35:44.2
51 Christofer Solbakken Skiforeningen 2:23:09.2 35:50.2
52 Patrik Oreman Tranby 2:23:12.6 35:53.6
53 Øyvind Utby Oppegård IL 2:23:19.6 36:00.6
54 Morten Bråten Hydro 2:23:26.9 36:07.9
55 Håvard Atle Skaug Oslo 2:24:04.9 36:45.9
56 Sven Hegstad Pareto Active 2:24:05.9 36:46.9
57 Frode Brogren Lid JM Norge 2:24:06.1 36:47.1
58 Torgeir Esmann Røa Allianseidrettslag 2:24:17.3 36:58.3
59 Terje Flaten Vegårshei IL 2:24:58.0 37:39.0
60 Hubert Waschinger WSV Skadi Bodenmais 2:25:04.2 37:45.2
61 Stig Audun Motzfeldt Motzfeldt 2:25:41.5 38:22.5
62 2:26:22.7 39:03.7
63 Tom Olav Bruaas Lommedalen 2:26:28.8 39:09.8
64 Børge Filseth Lommedalens IL 2:26:31.7 39:12.7
65 Tor Henrik Hauge Oslo 2:28:13.0 40:54.0
66 Christoffer Sundin Norges Bank / Røa IL 2:28:59.9 41:40.9
67 Thor Øivind Ødegaard JIL Grorud 2:29:27.9 42:08.9
68 Per-Ola Baalerud Skiforeningen 2:30:25.1 43:06.1
69 Erik Stensrud Hobøl IL 2:31:58.8 44:39.8
70 Knut Snorre Bach Corneliussen Oslo 2:32:29.5 45:10.5
71 Philipp Engedal Team Coop 2:35:45.7 48:26.7
72 Emil Urnes Asker 2:36:00.7 48:41.7
73 Stein Ove Ødegård Lørenskog SK 2:36:28.9 49:09.9
74 Arve Karlsson Kjelsås IL / Telenor BIL 2:36:42.3 49:23.3
75 Mads Peder Solem Oslo 2:37:36.7 50:17.7
76 Ulrich Spreng Team Rynkeby 2:38:24.0 51:05.0
77 Anders Hjelbak Rønningen Oslo 2:38:27.3 51:08.3
78 Grunde Eriksen Kompani Karlsen 2:38:33.5 51:14.5
79 Simen Skou Telia BIL 2:39:29.3 52:10.3
80 Simen Sætre Oslo 2:39:33.9 52:14.9
81 svein Ornæs Jardar IL 2:40:06.8 52:47.8
82 Even Neeb Nasse Nøffs Venner 2:40:22.0 53:03.0
83 Klaus Kellermeier WSV Skadi Bodenmais 2:42:15.5 54:56.5
84 Ørjan Gamst Nittedal 2:43:47.5 56:28.5
85 Cato Rachlew Oslo 2:44:30.0 57:11.0
86 Martin Hay Skiforeningen/Haslum 2:44:31.4 57:12.4
87 John-Ragnar Aarset Oslo 2:45:08.0 57:49.0
88 Preben Haugmoen Mo Heming 2:45:16.7 57:57.7
89 Karl Inge Eidsvik Kjelsås IL 2:46:23.9 59:04.9
90 Thor Werner Kristiansen Afgruppen 2:47:04.2 59:45.2
91 Ingulf Nordahl Lillehammer Skiklub 2:47:34.3 1:00:15.3
92 Jonas Karlsen Lillehammer 2:48:44.4 1:01:25.4
93 Steinar Lande Skarphedin, IL 2:48:46.0 1:01:27.0
94 Atle Håvåg Søreidgrend 2:49:32.4 1:02:13.4
95 Are Gauslaa Rederiforbundet BIL 2:49:40.8 1:02:21.8
96 Tormod Berg D’herrer 2:50:03.1 1:02:44.1
97 Bjørn Thomas Kleven Nannestad 2:52:47.7 1:05:28.7
98 Jostein Løvoll Kjelsås IL 2:53:34.8 1:06:15.8
99 Stephan Brodschöll CLP 2:53:39.6 1:06:20.6
100 Bjørnar Nilsen Brdr Nilsen 2:55:31.0 1:08:12.0
101 Preben Holthe Tornes Team ESV 2:59:01.3 1:11:42.3
102 Nils Glatved Oslo 3:01:17.4 1:13:58.4
103 Mikkel Tørud JAR 3:02:41.4 1:15:22.4
104 Espen Berglund Rottefella 3:02:44.5 1:15:25.5
105 Stian Flatebø Bøverbru 3:03:11.3 1:15:52.3
106 Trond-Vidar Due Hansen Sellebakk 3:03:53.0 1:16:34.0
107 Tore Bakken Rygnestad HPE 3:03:56.6 1:16:37.6
108 Hernan Vargas Snarøya 3:10:58.0 1:23:39.0
109 Mats Rinaldo Vbil 3:11:27.9 1:24:08.9
110 Erik Giercksky Ungc Ocean 3:12:04.0 1:24:45.0
111 Nicolay Nickelsen Oslo 3:12:39.6 1:25:20.6
112 Lars Johannessen Oslo 3:13:52.0 1:26:33.0
113 Christopher Browning Oslo 3:15:06.6 1:27:47.6
114 Øyvind Langeland Bærums Verk 3:16:01.4 1:28:42.4
115 Malcolm Langford Larkollherrenes Sport og Opplevelsesklubb 3:17:00.2 1:29:41.2
116 Svein K Davidsen Exorlive AS 3:20:47.8 1:33:28.8
117 Vilhelm Heiberg Exorlive AS 3:26:14.8 1:38:55.8
118 Fredrik Bolstad Team Lapskaus 3:27:57.9 1:40:38.9
119 Bernt Martin Vestlund Grua 3:29:49.3 1:42:30.3
120 Gustav Heiberg Veritas BIL 3:30:32.7 1:43:13.7
121 Roy Blixt Oslo 3:33:58.9 1:46:39.9
122 Dag Are Borresen Help Forsikring 3:37:01.5 1:49:42.5
123 Bill Søbstad Hagan 3:50:14.6 2:02:55.6
124 Magne Nesbø Mørch Sika Norge AS 3:55:13.8 2:07:54.8
125 Rune Pedersen Asker 3:56:02.7 2:08:43.7

Om rennet

Første start er kl. 8. 30. Endelig starttid og antall puljer blir tilgjengelig nærmere rennet.

Pulje 1 (menn) og 2 (kvinner) på begge distanser er forbehold eliteløpere, andre løpere kan også få startplass i disse puljene iht. seedingsresultater.

Hver pulje får oppsatt et tidspunkt for adgang til startområdet. Det er ikke tillatt å entre startområdet eller plassere ut ski før din pulje har adgang. Tidene for adgang til stadion annonseres nærmere rennet.

De antatt beste løpere i pulje 1 og 2 på lang distanse vil få tildelt startplass i plog foran øvrig startfelt. Løperne som blir plassert i plogen informeres dagen før rennet.

Du kan velge mellom to distanser: Lang distanse «Marsjen» går over 36 km, som gjennom en leken trasé fører deg via Ullevålseter og Bjørnsjøhelvete og tilbake gjennom vakker natur, forbi Kobberhaugen og Tryvann tilbake til utgangspunktet. Er du en mindre erfaren skiløper, eller ønsker en kortere distanse, kan du velge «Halvmarsjen», som tar av etter Ullevålseter og fører deg tilbake via Aurtjern til hovedtraséen ved Nordmarkskapellet. Halvmarsjen er 18 km.

Hjemmeside

Løypekart

Arenakart

Værvarsel

Tidligere resultater

Resultater 2022
Resultater 2020
Resultater 2019
Resultater 2018
Resultater 2017
Resultater 2016
Resultater 2015
Resultater 2014
Resultater 2013
Resultater 2012
Resultater 2011
Resultater 2010
Resultater 2009
Resultater 2008
Resultater 2007
Resultater 2006

Flere resultater

Alle resultater