Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell| Alle resultater

Resultater Holmenkollmarsjen M55-59 2024

Lignende saker

Resultater for Holmenkollmarsjen M55-59 som arrangeres i Holmenkollen lørdag 10. februar 2024.

Publisert 10. februar 2024 i Resultater

Resultater totalt og alle klasser Holmenkollmarsjen 2024

Holmenkollmarsjen M55-59 2024

1 Toralf Heimdal Dølaski 1:48:33.3 0:00.0
2 Geir Moe Lyn Ski 1:54:08.5 5:35.2
3 Carl Arthur DAVID-ANDERSEN Lyn Ski 1:55:59.4 7:26.1
4 Frode Lindblom Il Vindbjart / Vindbjart ski 1:56:45.4 8:12.1
5 Morten Garvik Team Driv Trening 1:58:09.1 9:35.8
6 Jan Harald Bråthen Njård 1:58:20.6 9:47.3
7 Dag Haugdal Trondheim 2:01:10.1 12:36.8
8 Haavard Bruland Lyn Ski 2:01:31.7 12:58.4
9 Ole Jakob Sværk Telenor 2:01:34.0 13:00.7
10 Mons Svendal Aase Viking, TIF / dof Group asa 2:02:24.5 13:51.2
11 Thomas Lium Oslo 2:02:36.3 14:03.0
12 Nicholas Martin Hydro Aktiv 2:04:10.5 15:37.2
13 Erik Nickelsen Mandagsklubben 2:06:55.1 18:21.8
14 Jan Ove Pilskog Skiforeningen / Bærum Vest Racing Team 2:07:18.4 18:45.1
15 Lars Erik Hauer Haukåsen Øl & Jogg 2:09:17.3 20:44.0
16 Knut Bergo Skiforeningen 2:12:09.3 23:36.0
17 Truls Raastad Lyn Ski 2:13:02.0 24:28.7
18 Erik B. Holm Skiforeningen / Langhus IL 2:13:21.8 24:48.5
19 Terje Thorstensen Konnerud IL 2:13:39.1 25:05.8
20 Audun Berstad Heming, IL / Radiumhospitalet 2:13:54.9 25:21.6
21 Petter Aasbø Hansen Rustad IL 2:14:06.3 25:33.0
22 Håvard Grenan Høvik 2:15:41.1 27:07.8
23 Tom Brinck-Mortensen Skiforeningen 2:17:59.5 29:26.2
24 Erik Bruun Skiforeningen 2:18:43.8 30:10.5
25 Rolf Ole Jensen DNV BIL 2:19:51.6 31:18.3
26 Svein Trønnes Canon 2:20:46.0 32:12.7
27 Espen Frøyland Podbil 2:21:14.6 32:41.3
28 Tor Olav Styrvold Fossum IF / Team United Fakeries 2:21:14.9 32:41.6
29 Ragnar Andresen Sparebanken Sør 2:21:20.6 32:47.3
30 Tore Øygard Hakadal IL / Opak BIL 2:21:46.0 33:12.7
31 Pål Terje Christensen Asker Seilforening 2:22:00.7 33:27.4
32 Morten Warberg Skiforeningen 2:22:07.2 33:33.9
33 Christian Jomaas Fossum IF 2:22:11.3 33:38.0
34 Steinar Dahlen Nesodden IF 2:22:25.0 33:51.7
35 Per Kristian Vange Løvenstad Langsom 2:22:26.0 33:52.7
36 Ole Gunnar Schmidt Kjelsås Langrenn 2:22:47.0 34:13.7
37 Jan Sævareid Coop 2:23:16.1 34:42.8
38 Erik Røkke IL Lauparen/Sparebanken Møre 2:23:21.2 34:47.9
39 Bjørn Ole Inglingstad Rustad IL / Rustad Il/Team Aktiv Bygg 2:23:21.8 34:48.5
40 Bjørn Olav Aaslund Fet Skiklubb 2:24:12.2 35:38.9
41 Anders Ravik SKI 2:24:28.3 35:55.0
42 Stein Nestvold Heming, IL / Aker Horizons 2:25:22.0 36:48.7
43 Ivar Lydvo Oslo 2:25:50.6 37:17.3
44 Terje Sjøkvist Skanska 2:26:32.1 37:58.8
45 John Åsmund Westberg Koll, IL 2:29:21.2 40:47.9
46 Runar Hansen Moss 2:29:40.3 41:07.0
47 Erik Vikane Equinor 2:31:00.8 42:27.5
48 Lars Andresen Kjelsås IL 2:31:19.7 42:46.4
49 Jon-Kristian Prietz Røa Allianseidrettslag / Overtoppen 2:32:56.8 44:23.5
50 Kjartan Farestveit DNB 2:32:58.0 44:24.7
51 Rune Torgersen Equinor Bergen BIL 2:33:07.2 44:33.9
52 Tim Helmuth Grossmann Løvenskiold Handel 2:33:34.5 45:01.2
53 Jan Reimers Reimers 2:34:00.2 45:26.9
54 Béla Bors Vestre Akers SK / Posten Norge AS 2:34:09.1 45:35.8
55 Inge Bartnes Rykkinn 2:34:30.0 45:56.7
56 Konrad Sel Ottestad IL 2:34:36.4 46:03.1
57 Håvard Ulfsnes Bærums Verk 2:35:54.5 47:21.2
58 Trond Hamre Njård / Clarksons 2:36:13.7 47:40.4
59 Ernst Meyer Klaveness 2:36:18.4 47:45.1
60 Torleif Arnesen Skiforeningen 2:37:02.9 48:29.6
61 Eivind Kloster-Jensen Skiforeningen 2:37:13.3 48:40.0
62 Stefan Midteide Hosle 2:37:32.1 48:58.8
63 Bård Ivar Koppang Stavanger Skiklubb / / Selmer 2:39:22.1 50:48.8
64 Roger Lundby Posten 2:41:12.4 52:39.1
65 Morten Hellum Statnett BIL 2:42:35.3 54:02.0
66 Lars Klatran Nittedal IL / Atea 2:43:16.1 54:42.8
67 Rune Assmann Oslo 2:43:41.9 55:08.6
68 Geir Asle Nydal Høybråten og Stovner IL 2:43:48.3 55:15.0
69 Dag Finstad Oslo 2:44:05.7 55:32.4
70 Arvin Patel Bul IL 2:44:45.3 56:12.0
71 Trond Slethaug Inventura 2:44:54.2 56:20.9
72 Anders Kallerud Foren.Til Ski-Idrettens Fremme 2:46:25.6 57:52.3
73 Sander John Tufte Røa Allianseidrettslag 2:46:32.6 57:59.3
74 Kristian Tunaal Heming, IL 2:47:35.0 59:01.7
75 Espen Gehrken DNB 2:49:18.5 1:00:45.2
76 Hans Ivar Syljuåsen Gjettum 2:52:17.8 1:03:44.5
77 Skiforeningen 2:52:33.0 1:03:59.7
78 Tore Mengshoel Skiforeningen 2:52:43.6 1:04:10.3
79 Morten Hjerpseth Bouvet Norge AS 2:53:17.3 1:04:44.0
80 Øyvind Degnes Haukåsen øl og Jogg 2:53:56.8 1:05:23.5
81 Petter Taugbøl Oslo 2:53:58.8 1:05:25.5
82 JAn Bendheim Norges Offiser og Spsialistforbund 2:54:54.5 1:06:21.2
83 Hans Øyberg Tårnåsen 2:56:25.3 1:07:52.0
84 Engebret Dahm Klaveness Combination Carriers ASA 2:58:42.3 1:10:09.0
85 Jacob Solheim Bekkestua 2:58:51.3 1:10:18.0
86 Arne Baardsen Freidig 2:58:52.4 1:10:19.1
87 Peer Sandborg Oslo 2:59:56.7 1:11:23.4
88 Björn Wigström Bekkestua 3:04:30.9 1:15:57.6
89 Lars Johansson Oslo 3:05:25.6 1:16:52.3
90 Nils Kristian Knudsen Handelsbanken 3:07:41.5 1:19:08.2
91 Einar Tønnessen Oslo 3:08:00.7 1:19:27.4
92 Anders Øvreberg Billingstad 3:09:22.8 1:20:49.5
93 Detlef Wächter Oslo 3:09:39.4 1:21:06.1
94 Asgeir Ohr Skiforeningen 3:10:12.5 1:21:39.2
95 Egil Arne Ulsletten Dombås IL 3:13:15.6 1:24:42.3
96 Ole Jacob Person Pareto Securities 3:13:36.0 1:25:02.7
97 Nils Fossum Krisecup 3:16:17.5 1:27:44.2
98 Thor Magne Engerbakk Aktiv mot Kreft 3:17:34.1 1:29:00.8
99 Gard Ellefsen Hønefoss 3:21:38.1 1:33:04.8
100 Simen Karlstad Skedsmokorset 3:22:32.8 1:33:59.5
101 Helge Nyrønning IF Hellas 3:23:45.5 1:35:12.2
102 Knut Morten Johansen Grane, IK 3:24:29.1 1:35:55.8
103 Brian Chadwell Nannestad 3:27:57.9 1:39:24.6
104 Jens Øyvind Solheim Slå Brutter Klubben 3:30:06.5 1:41:33.2
105 Edvard Cock CLP 3:36:25.0 1:47:51.7
106 Henrik Sagen Haslum 3:39:00.1 1:50:26.8
107 Håvard Cartfjord Oslo 3:43:24.5 1:54:51.2
108 Knut Arvid S. Bendiksen Oslo 3:43:42.6 1:55:09.3
109 Erik Larsen Fossum IF 3:52:10.9 2:03:37.6

Om rennet

Første start er kl. 8. 30. Endelig starttid og antall puljer blir tilgjengelig nærmere rennet.

Pulje 1 (menn) og 2 (kvinner) på begge distanser er forbehold eliteløpere, andre løpere kan også få startplass i disse puljene iht. seedingsresultater.

Hver pulje får oppsatt et tidspunkt for adgang til startområdet. Det er ikke tillatt å entre startområdet eller plassere ut ski før din pulje har adgang. Tidene for adgang til stadion annonseres nærmere rennet.

De antatt beste løpere i pulje 1 og 2 på lang distanse vil få tildelt startplass i plog foran øvrig startfelt. Løperne som blir plassert i plogen informeres dagen før rennet.

Du kan velge mellom to distanser: Lang distanse «Marsjen» går over 36 km, som gjennom en leken trasé fører deg via Ullevålseter og Bjørnsjøhelvete og tilbake gjennom vakker natur, forbi Kobberhaugen og Tryvann tilbake til utgangspunktet. Er du en mindre erfaren skiløper, eller ønsker en kortere distanse, kan du velge «Halvmarsjen», som tar av etter Ullevålseter og fører deg tilbake via Aurtjern til hovedtraséen ved Nordmarkskapellet. Halvmarsjen er 18 km.

Hjemmeside

Løypekart

Arenakart

Værvarsel

Tidligere resultater

Resultater 2022
Resultater 2020
Resultater 2019
Resultater 2018
Resultater 2017
Resultater 2016
Resultater 2015
Resultater 2014
Resultater 2013
Resultater 2012
Resultater 2011
Resultater 2010
Resultater 2009
Resultater 2008
Resultater 2007
Resultater 2006

Flere resultater

Alle resultater