Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Necon Vinterkarusell 2022-23

Lignende saker

Startlister og resultater for alle løp i Necon Vinterkarusell som arrangeres fra november 2022 til mars 2023.

Publisert 17. april 2023 i Resultater

Resultater Necon Vinterkarusell 2023-24

Necon Vinterkarusell 2022-23

Dato

8 løp fra november 2022 til mars 2023.

Sted

Fana Stadion, Bergen – Vestland

Program

Datoer for sesongen 2022-23:

Følgende mandager: 7. november  – 28. november  19. desember (flyttes til 17. april) – 16. januar – 30. januar – 20. februar – 6. mars  – 27. mars 

Påmeldte

Resultater alle løp

Topp 5, 5 km menn

1 Marius Garmann Sørli Ask Friidrett M20-34 15:46 00:00
2 Tord Andresen Gneist, IL M15-19 16:54 01:08
3 Anders Veum EY BIL M20-34 17:09 01:23
4 Andreas Fiskerstrand Nesttun M20-34 17:18 01:32
5 Sondre Haukanes Gneist Friidrett M15-19 17:19 01:33

Topp 5, 5 km kvinner

1 Tonja Johansen Oilfield, Schlumberger M20-34 19:42 00:00
2 Karoline Fantoft NHH K20-34 20:25 00:43
3 Inger-Marie Schjøtt Lie Dnb-Klubben K20-34 20:26 00:44
4 Tiril Hausberg Kåstad Fana IL K15-19 20:40 00:58
5 Maren Høviskeland Ask Friidrett K20-34 23:00 03:18

Topp 5, 10 km menn

1 Tor-Aanen Kallekleiv Bergen Triathlon Club / Dale Oen Experience M40-44 34:47:00 00:00
2 Steffen Opheim Bergensavisen M35-39 36:29:00 01:42
3 Marius Paulsen Caverion BIL M20-34 36:49:00 02:02
4 Ole-Jacob Birkeli Blomsterdalen M35-39 37:13:00 02:26
5 Fredrik Meyer-Lampe Odfjell Technology M45-49 37:16:00 02:29

Topp 5, 10 km kvinner

1 Kaja Theis Bergen K20-34 41:48:00 00:00
2 Ingri Birkeland Osterøy IL K35-39 42:20:00 00:32
3 Hilde Beate Daland BFG Bergen Løpeklubb K50-54 43:45:00 01:57
4 Cecilie Lille Dnb-Klubben K45-49 44:53:00 03:05
5 Anne Tveten Søyland TIF Viking K45-49 45:51:00 04:03

Topp 5, 5 km menn

1 Sondre Haukanes Gneist Friidrett M15-19 17:19 00:00
2 Sondre Johan Knutsen Dnb-Klubben M20-34 17:20 00:01
3 Eskil Hagenes Gneist Friidrett M15-19 18:14 00:55
4 Steffen Opheim Bergensavisen M35-39 18:16 00:57
5 Håvard Nøttestad Gneist, IL / Gneist IL M15-19 18:19 01:00

Topp 5, 5 km kvinner

1 Anna Hanstveit Mjøsdalen IL K15-19 19:06 00:00
2 Tiril Hausberg Kåstad Fana IL K15-19 20:54 01:48
2 Inger-Marie Schjøtt Lie Dnb-Klubben K20-34 20:54 01:48
4 Elis Angeli Fana il K15-19 21:16 02:10
5 Karianne Jørgensen Loddefjordløperne K50-54 23:07 04:01

Topp 5, 10 km menn

1 Stian Bråten Johannessen Bagn IL / FM Gruppen M20-34 36:51:00 00:00
2 Fredrik Meyer-Lampe Odfjell Technology M45-49 37:59:00 01:08
3 Marius Paulsen Caverion BIL M20-34 38:13:00 01:22
4 Tore Stakkevold Bergen M35-39 38:15:00 01:24
5 Trygve Halsne Norwegian Meteorological Institute M35-39 38:33:00 01:42

Topp 5, 10 km kvinner

1 Tonja Johansen Oilfield, Schlumberger K20-34 41:37:00 00:00
2 Vita Heine Dnb-Klubben K35-39 44:12:00 02:35
3 Hilde Beate Daland BFG Bergen Løpeklubb K50-54 45:23:00 03:46
4 Lena Bergensavisen K45-49 45:32:00 03:55
5 Hege Bussesund Rådal K40-44 47:27:00 05:50

Topp 5, 5 km menn

1 Marius Garmann Sørli Ask Friidrett M20-34 16:55 00:00
2 Tord Andresen Gneist, IL M15-19 17:29 00:34
3 Sondre Johan Knutsen Dnb-Klubben M20-34 17:57 01:02
4 Oskar Heksem Fana IL Orientering M15-19 18:33 01:38
5 Marius Paulsen Caverion BIL M20-34 18:40 01:45

Topp 5, 5 km kvinner

1 Rebekka Birkeland Ask Friidrett K20-34 19:25 00:00
2 Tonja Johansen Oilfield, Schlumberger M20-34 20:26 01:01
3 Inger-Marie Schjøtt Lie Dnb-Klubben K20-34 21:15 01:50
4 Elis Angeli Fana il K15-19 21:36 02:11
5 Gro Tufte Varegg K55-59 22:50 03:25

Topp 5, 10 km menn

1 Tor-Aanen Kallekleiv Bergen Triathlon Club / Dale Oen Experience M40-44 35:37:00 00:00
2 Magne Knudsen Okea M35-39 37:04:00 01:27
3 Anders Veum EY BIL M20-34 37:13:00 01:36
4 Magnus Kallager Cameron, Schlumberger M20-34 38:41:00 03:04
5 Bjarte Haugland Varegg Fleridrett M45-49 39:31:00 03:54

Topp 5, 10 km kvinner

1 Hilde Beate Daland BFG Bergen Løpeklubb K50-54 44:26:00 00:00
2 Hege Bussesund Rådal K40-44 48:22:00 03:56
3 Madelen Eide Isaksen Odfjell Drilling B.I.L. K20-34 48:37:00 04:11
4 Monica Rekdal Nesttun K35-39 49:42:00 05:16
5 Ingun Risa Dnb-Klubben K45-49 50:04:00 05:38

Topp 5, 5 km menn:

1 774 Magnus Hauge Øyen Gneist, IL M1-14 18:48 00:00
2 346 Marius Paulsen Caverion BIL M20-34 19:09 00:21
3 79 Anders Søyland Viking, TIF / Tif Viking M50-54 19:18 00:30
4 731 Daniel Wasbø Gneist, IL M1-14 19:24 00:36
5 5445 Christian Vognstølen Godvik M40-44 19:36 00:48

Topp 5, 5 km kvinner:

1 608 Inger-Marie Schjøtt Lie Dnb-Klubben K20-34 21:39 00:00
2 917 Elis Angeli Fana il K15-19 22:25 00:46
3 5441 Gro Tufte Bergen K55-59 23:18 01:39
4 595 Kristin Tunsberg Dnb-Klubben K35-39 23:51 02:12
5 47 Karianne Jørgensen Loddefjordløperne K50-54 24:56:00 03:17

Topp 5, 10 km menn:

1 607 Leif Kåre Hatlevoll Dnb-Klubben M40-44 37:31:00 00:00
2 426 Magnus Kallager Cameron, Schlumberger M20-34 38:18:00 00:47
3 151 Torstein Klokk Pettersen Fana IL M40-44 39:06:00 01:35
4 5430 Bjarte Haugland Varegg Fleridrett M45-49 39:53:00 02:22
5 188 Jan Åge Sundnes Blubbelubb Sportsklubb M35-39 40:00:00 02:29

Topp 5, 10 km kvinner:

1 735 Leni Økland Necon K35-39 40:04:00 00:00
2 422 Tonja Johansen Oilfield, Schlumberger K20-34 43:50:00 03:46
3 785 Hilde Beate Daland BFG Bergen Løpeklubb K50-54 47:44:00 07:40
4 330 Hege Bussesund Rådal K40-44 49:20:00 09:16
5 363 Madelen Eide Isaksen Odfjell Drilling B.I.L. K20-34 50:01:00 09:57

Topp 5, 10 km kvinner:

1 108 Renate Galleberg NESTTUN K40-44 38:43:00 00:00
2 304 Anne Tveten Søyland TIF Viking K45-49 42:59:00 04:16
3 785 Hilde Beate Daland BFG Bergen Løpeklubb K50-54 44:39:00 05:56
4 5336 Marie Rasch Jakobsen BERGEN K20-34 44:48:00 06:05
5 626 Camilla Øvstetun Clampon K35-39 47:50:00 09:07

Topp 5, 10 km menn:

1 505 Tor-Aanen Kallekleiv Bergen Triathlon Club / Dale Oen Experience M35-39 34:04:00 00:00
2 5399 Steffen Kjønnås Brøttum il M35-39 35:48:00 01:44
3 549 Magne Knudsen Okea M35-39 35:49:00 01:45
4 346 Marius Paulsen Caverion BIL M20-34 36:27:00 02:23
5 316 Sondre Haukanes Gneist Friidrett M1-14 36:48:00 02:44

Topp 5, 5 km kvinner

1 200 Eli Anne Dvergsdal Gneist Friidrett K20-34 17:15 00:00
2 422 Tonja Johansen Oilfield, Schlumberger M20-34 19:49 02:34
3 107 Mathea Galleberg Fana il K15-19 20:02 02:47
4 608 Inger-Marie Schjøtt Lie Dnb-Klubben K20-34 20:05 02:50
5 5334 Ronja Furevik Ask Friidrett K1-14 20:21 03:06

Topp 5, 5 km menn:

1 773 Tord Andresen Gneist, IL M15-19 16:57 00:00
2 5369 Ådne Nesje Hernes NESTTUN M20-34 17:38 00:41
3 5388 Espen Utgård Sæther LAKSEVÅG M20-34 17:41 00:44
4 5327 Remy Furevik Ask Friidrett M20-34 17:49 00:52
4 821 Didrik Stuhaug Hatlelid BERGEN M15-19 17:49 00:52

Topp 5, kvinner 10 km:

1 108 Renate Galleberg NESTTUN K40-44 38:34:00 00:00
2 776 Silje Lindstad Varegg Fleridrett / Varegg K20-34 43:31:00 04:57
3 304 Anne Tveten Søyland TIF Viking K45-49 44:08:00 05:34
4 785 Hilde Beate Daland BFG Bergen Løpeklubb K50-54 44:29:00 05:55
5 189 Cathrine Ø. Mellingen BERGEN K20-34 47:11:00 08:37

Topp 5, menn 10 km:

1 5317 Marius Garmann Sørli Ask Friidrett M20-34 32:58:00 00:00
2 5257 Daniel Melling Varegg Fleridrett M20-34 33:23:00 00:25
3 549 Magne Knudsen Okea M35-39 36:15:00 03:17
4 5275 Steffen Kjønnås BRØTTUM M35-39 36:26:00 03:28
5 339 Anders Aarvold Fana IL M35-39 36:54:00 03:56

Topp 5, kvinner 5 km:

1 422 Tonja Johansen Oilfield, Schlumberger M20-34 19:51 00:00
2 107 Mathea Galleberg Fana il K15-19 20:32 00:41
3 128 Kaja Theis BERGEN K20-34 20:33 00:42
4 608 Inger-Marie Schjøtt Lie Dnb-Klubben K20-34 20:53 01:02
5 282 Tiril Hausberg Kåstad Fana IL K15-19 21:07 01:16

Topp 5, menn 5 km:

1 505 Tor-Aanen Kallekleiv Bergen Triathlon Club / Dale Oen Experience M35-39 16:41 00:00
2 773 Tord Andresen Gneist, IL M15-19 17:20 00:39
3 426 Magnus Kallager Cameron, Schlumberger M20-34 17:36 00:55
4 316 Sondre Haukanes Gneist Friidrett M1-14 17:42 01:01
5 127 Ole-Jacob Birkeli BLOMSTERDALEN M35-39 18:12 01:31

Værvarsel

Om Necon Vinterkarusellen 2022-23:

Karusellen vender nå tilbake til Flyplassvegen. Dette er i utgangspunktet en langt letter løype enn alternativet vi hadde ifm utbyggingen av Sandslikrysset (ny overbygget rundkjøring). Løypen er nå en ren fram og tilbake løype både for 5 og 10 km. Dvs det løpes nøyaktig samme veg tilbake både for 5 og 10 km.

Løypekart:

5 km

10 km

Starttidspunkt:
5 km /10 km – start fra kl 19.00 (Puljer på ca 150 med intervaller på 1 minutt)
(10 km tidligstart 18.45 for over 1 time)

Pulje 1: 19.00 (5km under 19min/10km under 39min).
Pulje 2: 19.01 (5km under 21min/10km under 41min).
Pulje 3: 19.02 (5km under 24min/10km under 43min).
Pulje 4 : 19.03 (5km under 28min/10km under 45min).
Pulje 5 : 19.04 (5km over 28 min/10km over 45min).

For sesongen 2022/2023 er vi tilbake til vanlig påmelding, du melder deg på 5 km og velger løpsdagen hvilke distanse du ønsker løpe. 

Er du påmeldt hele karusellen må du ta vare på startnummeret, det skal benyttes gjennom hele karusellen.

Melder du deg på enkeltløp må du hente nytt startnummer for hver gang.

Kun startnummer for NECON Vinterkarusellen 2022 – 2023 vil fungere.

Friidrett på TV

Hjemmeside

necon vinterkarusellen resultater vinterkarusell bergen Necon vinterkarusell Necon vinterkarusell Necon Vinterkarusell Necon Vinterkarusell Necon Vinterkarusell Necon Vinterkarusell Necon Vinterkarusell Necon Vinterkarusell Necon Vinterkarusell
Alle resultater