Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

Resultater sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp 2023

Lignende saker

Resultater sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp fredag 17. februar 2023.

Publisert 17. februar 2023 i Resultater

Startlister

Sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp 2023

Menn finaler:

Kvinner finaler:

Offisielle resultater:

Menn:

M18_FA Miehet 18 vuotta A-Finaali 1.3 km P
Nr Nro FIS Navn Land Prolog Nr Kvart Nr Semi Nr Finale Nr
1. 100 8420840 Elling Broberg Norway NOR 2:43.39 1 2:48.32 1 2:46.38 1 2:45.58 1
2. 70 3181673 Anton Packalen Finland FIN 2:50.14 7 2:50.97 2 2:46.96 3 2:47.14 2
3. 63 3390341 Toni Andree Saarepuu Estonia EST 2:46.99 2 2:50.70 1 2:48.18 1 2:47.96 3
4. 61 3531194 Finegan Bailey USA USA 2:49.35 5 2:48.94 2 2:49.07 2 2:48.13 4
5. 66 3502379 Viking Olsson Sweden SWE 2:53.86 14 2:49.76 1 2:46.54 2 3:09.29 5
6. 65 3181671 Jesse Kähärä Finland FIN 2:51.76 10 2:48.82 2 2:47.06 4 3:46.85 6
7. 86 3181749 Juho Länsiluoto Finland FIN 2:56.95 23 2:47.72 1 2:49.11 3
8. 74 8420933 Eskil Skarstein Roed Norway NOR 2:50.92 9 2:51.47 2 2:49.41 4
9. 64 3390300 Ralf Kivil Estonia EST 2:49.08 3 2:47.74 2 2:49.80 5
10. 67 3502386 Tomas Holmgren Sweden SWE 2:55.96 20 2:49.51 3 2:48.33 5
11. 68 3502499 Maans Ravald Sweden SWE 2:49.76 6 2:48.36 1 2:50.35 6
12. 81 8420808 Storm Haugenes Pedersen Norway NOR 2:50.68 8 2:48.56 3 3:31.11 6
13. 79 3181687 Daniel Onnela Finland FIN 2:49.16 4 2:51.27 3
14. 72 3531296 Benjamin Barbier USA USA 2:54.36 16 2:50.67 3
15. 105 8421146 Kristian Kirkeng Norway NOR 2:55.82 19 2:51.78 3
16. 69 3390312 Lars Piirmann Estonia EST 2:52.29 11 2:49.77 4
17. 78 3390305 Richard Piho Estonia EST 2:54.18 15 2:51.68 4
18. 102 8421088 Olav Fugelsoey Norway NOR 2:54.59 17 2:51.46 4
19. 92 3181739 Noah Sjöblom IF Femman FIN 2:55.05 18 2:49.67 4
20. 76 3390303 Andre Luuk Estonia EST 2:58.67 29 2:54.40 4
21. 62 3531223 Owen Young USA USA 2:52.97 13 2:49.87 5
22. 111 3181773 Kalle Tossavainen Äänekosken Huima FIN 2:56.76 22 2:54.52 5
23. 98 8420941 Simen Gloegaard Stensrud Norway NOR 2:57.09 24 2:51.75 5
24. 75 3531294 Landon Wyatt USA USA 2:57.35 25 2:52.99 5
25. 113 3181828 Valtteri Kinnunen Ski Jyväskylä FIN 2:58.73 30 2:53.45 5
26. 73 3181708 Akseli Pitkänen Finland FIN 2:52.83 12 3:00.60 6
27. 77 3502337 Erik Gustafsson Sweden SWE 2:56.66 21 2:54.07 6
28. 89 3181719 Johannes Alarotu Teiskon Urheilijat FIN 2:57.45 26 2:56.01 6
29. 87 3181736 Väinö Kontkanen Finland FIN 2:57.83 27 2:53.81 6
30. 91 3181721 Roni-Eemil Norrbacka Hollolan Urheilijat -46 FIN 2:58.26 28 2:58.86 6
31. 88 3531277 Davis Isom USA USA 2:59.41 31
32. 93 3181705 Lukas Kuuttinen Närpes Kraft Skidförening FIN 2:59.85 32
33. 95 3181784 Kalle Kulju Hämeenlinnan Hiihtoseura FIN 2:59.89 33
34. 84 3181709 Topi Palviainen Mikkelin Hiihtäjät FIN 3:00.44 34
35. 71 3531372 Tabor Greenberg USA USA 3:01.59 35
36. 112 3502529 Ulrik Jonsson Sweden SWE 3:01.64 36
37. 97 3181797 Melker Wikblom IF Minken FIN 3:02.53 37
38. 101 3181676 Pyry Riissanen Espoon Hiihtoseura FIN 3:03.38 38
39. 82 3181788 Jami Rinta-Jaskari Lappeen Riento FIN 3:03.50 39
40. 99 3181789 Miko Haavisto Lahden Hiihtoseura FIN 3:03.72 40
41. 94 3502388 Olle Laangberg Sweden SWE 3:03.86 41
42. 96 3181730 Eero Sinkko Lappeen Riento FIN 3:04.85 42
43. 109 40249338 Konsta Salminen Keuruun Kisailijat FIN 3:06.34 43
44. 106 3181809 Olli Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat FIN 3:07.74 44
45. 103 3181765 Paavo Mäntyvaara Teiskon Urheilijat FIN 3:07.98 45
46. 107 40218308 Vilho Stenman Jämsänkosken Ilves FIN 3:08.36 46
47. 104 3181670 Oliver Suhonen Hollolan Urheilijat -46 FIN 3:11.25 47
DNS. 83 3181804 Topias Vuorela IF Minken FIN
DNS. 108 3181787 Rasmus Saarinen Lahden Hiihtoseura FIN
DNS. 85 3181674 Heikki Sumanen Espoon Hiihtoseura FIN
DNS. 110 3181782 Patrik Rautiainen Ski Jyväskylä FIN
DNS. 80 3390304 Robert Sarapuu Estonia EST
DNS. 90 3181711 Eino Haara Pakilan Veto FIN

Kvinner:

N18_FA Kvinner 18 år A-finale 1,3 km P
Nr Startnr F SKARP Navn Land Prolog Plass Kvart Plass Semi Plass Finale Plass
1. 1 3427874 Malin Hoelsveen Norge ELLER 3:03.07 1 3:11,91 1 3:13,84 1 3:05,81 1
2. 8 3428022 Marie Wollan Benum Norge ELLER 3:17,50 6 3:14,86 2 3:15,31 3 3:13,67 2
3. 12 3428059 Kamilla Aaseboe Norge ELLER 3:13,08 2 3:14,34 1 3:15.30 2 3:13,84 3
4. 17 3186106 Silva Kemppi Finland FIN 3:18,92 9 3:14,88 2 3:16,59 4 3:14,52 4
5. 3 3395202 Gerda Kivil Estland EST 3:20,67 14 3:16,55 1 3:16,99 2 3:15,55 5
6. 5 3506670 Alva Svahn Sverige SWE 3:18.14 8 3:16,25 1 3:14,84 1 3:22,56 6
7. 4 3506651 Sofia Pedersen Sverige SWE 3:16,68 4 3:17,59 2 3:17,78 3
8. 10 3506697 Kajsa Johansson Sverige SWE 3:23,36 21 3:16,33 2 3:18,50 4
9. 31 3186153 Wilma Hjerpe Finland FIN 3:16,91 5 3:14.07 1 3:19.00 5
10. 6 3506602 Nora Wallenius Sverige SWE 3:20.00 1. 3 3:16,67 2 3:17.09 5
11. 41 3427919 Matilde Stroem Norge ELLER 3:22,99 19 3:15,91 4 3:19.10 6
12. 2 3506611 Lina Lantto Sverige SWE 3:28.06 29 3:15,76 3 3:22,27 6
1. 3. 14 3186161 Blå Hietamäki Finland FIN 3:16,10 3 3:16,72 3
14. 24 3186148 Nelli-Lotta Karppelin Finland FIN 3:17,60 7 3:18.03 3
15. 16 3186151 Signe Jakobsson IF Minken FIN 3:19,76 11 3:16,53 3
16. 57 3186163 Ellinor Halonen Närpes Kraft Skidförening FIN 3:22,20 16 3:19,41 3
17. 30 3427889 Eline Klevberg Lerfall Norge ELLER 3:19,17 10 3:17,32 4
18. 33 3186199 Hanni Koski Stoffkonkurranse FIN 3:22,96 18 3:18,67 4
19. 21 3186147 Emelie Hägglund Borgå Akilles FIN 3:25,65 26 3:20.15 4
20. 46 3186205 Aada Rautiainen Idrettsutøvere i fare for akselerasjon FIN 3:25,79 27 3:20,33 4
21. 22 3395198 Anlourdees Veerpalu Estland EST 3:23.03 20 3:18.03 5
22. 1. 3 3395199 Hedvig Altmae Estland EST 3:24.19 22 3:16,06 5
23. 25 3186119 Selene Rossi Finland FIN 3:24,29 23 3:19,89 5
24. 27 3186143 Assi Hakala Finland FIN 3:24,67 24 3:20,83 5
25. 15 3536083 Neve Gerard OSS. OSS. 3:25,37 25 3:20,37 5
26. 38 3186191 Iris Voutilainen Joensuu Juniper FIN 3:19,81 12 3:16,99 6
27. 34 3186170 Emmi Nieminen Esbo Skiklubb FIN 3:21,86 15 3:23,24 6
28. 39 3186190 Nella Voutilainen Joensuu Juniper FIN 3:22,72 17 3:23,48 6
29. 7 3506609 Alva Ersson Sverige SWE 3:26,50 28 3:27,63 6
30. 52 3536149 Sydney Drevlow OSS. OSS. 3:28,65 30 3:23,82 6
31. 40 3186172 Aida Koivisto Seinäjoki skiklubb FIN 3:28,80 31
32. 20 3395207 Kjære Rajas Estland EST 3:29,49 32
33. 49 3186142 Emma Korhonen IF Femma FIN 3:30.08 33
34. 35 3395181 Triinu Kresmer Estland EST 3:30.23 34
35. 18 3536070 Delaney Jackson OSS. OSS. 3:32.18 35
36. 26 3536037 Rose Horning OSS. OSS. 3:32,50 36
37. 36 3427872 Sofie Kjær Jørgensen Norge ELLER 3:33.04 37
38. 53 3186229 Rebecca Malmberg Österby Sportklubb FIN 3:33,94 38
39. 42 3186168 Linda Hyöty IF Femma FIN 3:34,27 39
40. 23 3536088 Ally Wheeler OSS. OSS. 3:34,39 40
41. 28 3395172 Kretel Kaljumae Estland EST 3:34,81 41
42. 32 3186077 Hanna Niskanen Visa Ski Team Kemi FIN 3:34,84 42
43. 43 3186121 Jenna Rautiala Pyhäjärvi Pohti FIN 3:37,43 43
44. 50 3395208 Pillens Vilipuu Estland EST 3:37,50 44
45. 55 60246710 Mea Rutanen Ski Jyväskylä FIN 3:41,17 45
46. 19 3536093 Lena Poduska OSS. OSS. 3:41,78 46
47. 45 3186165 Ronja Kronvall Borgå Akilles FIN 3:43,05 47
48. 51 3186132 Miina Koivisto Junkkaris i Kalajoki FIN 3:44,91 48
49. 44 3186137 Elina Kansanaho Siilinjärvi Skiklubb FIN 3:49,53 49
50. 56 40483155 Aini Soanvaara Ski Jyväskylä FIN 3:53,77 50
DNS. 9 3186098 Ella Noora Haapalehto Finland FIN
DNS. 37 3186208 Anna Stenroos Kankaanpää idrettsutøvere FIN
DNS. 58 Rebecca Backholm Pargas IF FIN
DNS. 48 Ellen Jordan Borgå Akilles FIN
DNS. 47 3186221 Johanna Naskali Tampere Purintö FIN
DNS. 54 Nora Torkkola Ski Jyväskylä FIN
DNS. 29 3186181 Linnea Salo Tampere Purintö FIN
DNS. 11 3186100 Emmi Henriksson Finland FIN

Alle resultater Nordisk juniorlandskamp

Arrangementets hjemmeside

Terminliste Norgescup junior

Terminlister langrenn

sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp sprint klassisk Nordisk Juniorlandskamp

Alle resultater