Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

VM skøyter allround og sprint Inzell 2024 program og resultater

Lignende saker

Program, startlister og resultater fra VM skøyter allround og sprint Inzell som arrangeres i Max Aicher Arena fra 7. til 10. mars 2024.

Publisert 10. mars 2024 i Skøyter

VM skøyter allround og sprint Inzell 2024

Dato

7. – 10. mars

Sted

Max Aicher Arena, Inzell – Tyskland

På TV

Løpene sendes direkte på VGTV.

Vintersport på TV

Norges tropp

Kvinner sprint:

Menn sprint:

Kvinner allround:

Menn allround:

Liveresultater

Sammenlagtstilling

Topp 6

Topp 6

Program, startlister og resultater

Torsdag 07. mars

19.00: 1st 500m Women Sprint – StartlisteResultater

Topp 10

Topp 10
20:25: 1st 1000m Women Sprint – StartlisteResultater
Topp 10
21:20: 1st 1000m Men Sprint – StartlisteResultater
Topp 10

Fredag 08. mars

18:30: 2nd 500m Women Sprint – StartlisteResultater
Topp 10
Topp 10
Topp 10
Topp 10

Lørdag 09. mars

12:45: 500m Women AllRound – StartlisteResultater

Topp 10

Topp 10
Topp 10

Topp 10

Søndag 10. mars

13:15: 1500m Women AllRound – StartlisteResultater
Topp 10
Topp 10
Topp 8
Topp 8

Terminliste verdenscup skøyter 2023/24

Tidligere vinnere

År Sted Gull Sølv Bronse
1889 Nederlands flagg Amsterdam ingen kåret ingen kåret ingen kåret
1890 Nederlands flagg Amsterdam ingen kåret ingen kåret ingen kåret
1891 Nederlands flagg Amsterdam USAs flagg Joseph F. Donoghue ingen kåret ingen kåret
1892 Nederlands flagg Amsterdam Avlyst på grunn av isforholdene
1893 Nederlands flagg Amsterdam Nederlands flagg Jaap Eden ingen kåret ingen kåret
1894 Sveriges flagg Stockholm ingen kåret ingen kåret ingen kåret
1895 Norges flagg Hamar Nederlands flagg Jaap Eden ingen kåret ingen kåret
1896 Russlands flagg St. Petersburg Nederlands flagg Jaap Eden ingen kåret ingen kåret
1897 Canadas flagg Montreal Canadas flagg Jack K. McCulloch ingen kåret ingen kåret
1898 Sveits’ flagg Davos Norges flagg Peder Østlund ingen kåret ingen kåret
1899 Tysklands flagg Berlin Norges flagg Peder Østlund ingen kåret ingen kåret
1900 Norges flagg Kristiania (Oslo) Norges flagg Edvard Engelsaas ingen kåret ingen kåret
1901 Sveriges flagg Stockholm Storfyrstedømmet Finlands flagg Franz Frederik Wathén ingen kåret ingen kåret
1902 Storfyrstedømmet Finlands flagg Helsingfors ingen kåret ingen kåret ingen kåret
1903 Russlands flagg St. Petersburg ingen kåret ingen kåret ingen kåret
1904 Norges flagg Kristiania Norges flagg Sigurd Mathisen ingen kåret ingen kåret
1905 Nederlands flagg Groningen Nederlands flagg Coen de Koning ingen kåret ingen kåret
1906 Storfyrstedømmet Finlands flagg Helsingfors ingen kåret ingen kåret ingen kåret
1907 Norges flagg Trondhjem ingen kåret ingen kåret ingen kåret
1908 Sveits’ flagg Davos Norges flagg Oscar Mathisen Norges flagg Martin Sæterhaug Sveriges flagg Moje Öholm
1909 Norges flagg Kristiania Norges flagg Oscar Mathisen Norges flagg Oluf Steen Sveriges flagg Otto Andersson
1910 Storfyrstedømmet Finlands flagg Helsingfors Russlands flagg Nikolaj Strunnikov Norges flagg Oscar Mathisen Norges flagg Martin Sæterhaug
1911 Norges flagg Trondhjem Russlands flagg Nikolaj Strunnikov Norges flagg Martin Sæterhaug Norges flagg Henning Olsen
1912 Norges flagg Kristiania Norges flagg Oscar Mathisen Storfyrstedømmet Finlands flagg Gunnar Strömsten Norges flagg Trygve Lundgreen
1913 Storfyrstedømmet Finlands flagg Helsingfors Norges flagg Oscar Mathisen Russlands flagg Vassilij Ippolitov Russlands flagg Nikita Najdjonov
1914 Norges flagg Kristiania Norges flagg Oscar Mathisen  Vassilij Ippolitov Storfyrstedømmet Finlands flagg Wäinö Wickstrøm
1915–1921 Ikke arrangert grunnet første verdenskrig
1922 Norges flagg Kristiania Norges flagg Harald Strøm Norges flagg Roald Larsen Finlands flagg Clas Thunberg
1923 Sveriges flagg Stockholm Finlands flagg Clas Thunberg Norges flagg Harald Strøm Sovjetunionens flagg Jakov Melnikov
1924 Finlands flagg Helsingfors Norges flagg Roald Larsen Finlands flagg Uuno Pietilä Finlands flagg Julius Skutnabb
1925 Norges flagg Oslo (Kristiania) Finlands flagg Clas Thunberg Finlands flagg Uuno Pietilä Norges flagg Roald Larsen
1926 Norges flagg Trondhjem Norges flagg Ivar Ballangrud Norges flagg Roald Larsen Norges flagg Bernt Evensen
1927 Finlands flagg Tammerfors Norges flagg Bernt Evensen Finlands flagg Clas Thunberg Norges flagg Armand Carlsen
1928 Sveits’ flagg Davos Finlands flagg Clas Thunberg Norges flagg Ivar Ballangrud Norges flagg Bernt Evensen
1929 Norges flagg Oslo Finlands flagg Clas Thunberg Norges flagg Ivar Ballangrud Norges flagg Michael Staksrud
1930 Norges flagg Oslo Norges flagg Michael Staksrud Norges flagg Ivar Ballangrud Nederlands flagg Dolf van der Scheer
1931 Finlands flagg Helsingfors Finlands flagg Clas Thunberg Norges flagg Bernt Evensen Norges flagg Ivar Ballangrud
1932 USAs flagg Lake Placid Norges flagg Ivar Ballangrud Norges flagg Michael Staksrud Norges flagg Bernt Evensen
1933 Norges flagg Trondheim Norges flagg Hans Engnestangen Norges flagg Michael Staksrud Norges flagg Ivar Ballangrud
1934 Finlands flagg Helsingfors Norges flagg Bernt Evensen Finlands flagg Birger Wasenius Norges flagg Ivar Ballangrud
1935 Norges flagg Oslo Norges flagg Michael Staksrud Norges flagg Ivar Ballangrud Norges flagg Hans Engnestangen
1936 Sveits’ flagg Davos Norges flagg Ivar Ballangrud Finlands flagg Birger Wasenius USAs flagg Eddie Schroeder
1937 Norges flagg Oslo Norges flagg Michael Staksrud Finlands flagg Birger Wasenius Østerrikes flagg Max Stiepl
1938 Sveits’ flagg Davos Norges flagg Ivar Ballangrud Østerrikes flagg Karl Wazulek Norges flagg Charles Mathiesen
1939 Finlands flagg Helsingfors Finlands flagg Birger Wasenius Latvias flagg Alfons Berzins Norges flagg Charles Mathiesen
1940–1946 Ikke arrangert grunnet andre verdenskrig
1947 Norges flagg Oslo Finlands flagg Lassi Parkkinen Norges flagg Sverre Farstad Sveriges flagg Åke Seyffarth
1948 Finlands flagg Helsingfors Norges flagg Odd Lundberg USAs flagg Johnny Werket Norges flagg Henry Wahl
1949 Norges flagg Oslo Ungarns flagg Kornél Pajor Nederlands flagg Kees Broekman Norges flagg Odd Lundberg
1950 Sveriges flagg Eskilstuna Norges flagg Hjalmar Andersen Norges flagg Odd Lundberg USAs flagg Johnny Werket
1951 Sveits’ flagg Davos Norges flagg Hjalmar Andersen Storbritannias flagg Johnny Cronshey Ungarns flagg Kornél Pajor
1952 Norges flagg Hamar Norges flagg Hjalmar Andersen Finlands flagg Lassi Parkkinen Norges flagg Ivar Martinsen
1953 Finlands flagg Helsingfors Sovjetunionens flagg Oleg Gontsjarenko Sovjetunionens flagg Boris Sjilkov Nederlands flagg Wim van der Voort
1954 Japans flagg Sapporo Sovjetunionens flagg Boris Sjilkov Sovjetunionens flagg Oleg Gontsjarenko Sovjetunionens flagg Jevgenij Grisjin
1955 Sovjetunionens flagg Moskva Sveriges flagg Sigvard Ericsson Sovjetunionens flagg Oleg Gontsjarenko Sovjetunionens flagg Boris Sjilkov
1956 Norges flagg Oslo Sovjetunionens flagg Oleg Gontsjarenko Sovjetunionens flagg Robert Merkulov Sovjetunionens flagg Jevgenij Grisjin
1957 Sveriges flagg Östersund Norges flagg Knut Johannesen Sovjetunionens flagg Boris Sjilkov Sovjetunionens flagg Boris Zybin
1958 Finlands flagg Helsingfors Sovjetunionens flagg Oleg Gontsjarenko Sovjetunionens flagg Vladimir Sjilikovskij Norges flagg Roald Aas
1959 Norges flagg Oslo Finlands flagg Juhani Järvinen Finlands flagg Toivo Salonen Sovjetunionens flagg Robert Merkulov
1960 Sveits’ flagg Davos Sovjetunionens flagg Boris Stenin Frankrikes flagg André Kouprianoff Øst-Tysklands flagg Helmut Kuhnert
1961 Sveriges flagg Göteborg Nederlands flagg Henk van der Grift Sovjetunionens flagg Viktor Kositsjkin Nederlands flagg Rudie Liebrechts
1962 Sovjetunionens flagg Moskva Sovjetunionens flagg Viktor Kositsjkin Nederlands flagg Henk van der Grift Sveriges flagg Ivar Nilsson
1963 Japans flagg Karuizawa Sveriges flagg Jonny Nilsson Norges flagg Knut Johannesen Norges flagg Nils Aaness
1964 Finlands flagg Helsingfors Norges flagg Knut Johannesen Sovjetunionens flagg Viktor Kositsjkin Nederlands flagg Rudie Liebrechts
1965 Norges flagg Oslo Norges flagg Per Ivar Moe Finlands flagg Jouko Launonen Nederlands flagg Ard Schenk
1966 Sveriges flagg Göteborg Nederlands flagg Kees Verkerk Nederlands flagg Ard Schenk Sveriges flagg Jonny Nilsson
1967 Norges flagg Oslo Nederlands flagg Kees Verkerk Nederlands flagg Ard Schenk Norges flagg Fred Anton Maier
1968 Sveriges flagg Göteborg Norges flagg Fred Anton Maier Norges flagg Magne Thomassen Nederlands flagg Ard Schenk
1969 Nederlands flagg Deventer Norges flagg Dag Fornæss Sveriges flagg Göran Claeson Nederlands flagg Kees Verkerk
1970 Norges flagg Oslo Nederlands flagg Ard Schenk Norges flagg Magne Thomassen Nederlands flagg Kees Verkerk
1971 Sveriges flagg Göteborg Nederlands flagg Ard Schenk Sveriges flagg Göran Claeson Nederlands flagg Kees Verkerk
1972 Norges flagg Oslo Nederlands flagg Ard Schenk Norges flagg Roar Grønvold Nederlands flagg Jan Bols
1973 Nederlands flagg Deventer Sveriges flagg Göran Claeson Norges flagg Sten Stensen Nederlands flagg Piet Kleine
1974 Vest-Tysklands flagg Inzell Norges flagg Sten Stensen Nederlands flagg Harm Kuipers Sveriges flagg Göran Claeson
1975 Norges flagg Oslo Nederlands flagg Harm Kuipers Sovjetunionens flagg Vladimir Ivanov Sovjetunionens flagg Jurij Kondakov
1976 Nederlands flagg Heerenveen Nederlands flagg Piet Kleine Norges flagg Sten Stensen Nederlands flagg Hans van Helden
1977 Nederlands flagg Heerenveen USAs flagg Eric Heiden Norges flagg Jan Egil Storholt Norges flagg Sten Stensen
1978 Sveriges flagg Göteborg USAs flagg Eric Heiden Norges flagg Jan Egil Storholt Sovjetunionens flagg Sergej Martsjuk
1979 Norges flagg Oslo USAs flagg Eric Heiden Norges flagg Jan Egil Storholt Norges flagg Kay Arne Stenshjemmet
1980 Nederlands flagg Heerenveen Nederlands flagg Hilbert van der Duim USAs flagg Eric Heiden Norges flagg Tom Erik Oxholm
1981 Norges flagg Oslo Norges flagg Amund Sjøbrend Norges flagg Kay Arne Stenshjemmet Norges flagg Jan Egil Storholt
1982 Nederlands flagg Assen Nederlands flagg Hilbert van der Duim Sovjetunionens flagg Dmitrij Botsjkarov Norges flagg Rolf Falk-Larssen
1983 Norges flagg Oslo Norges flagg Rolf Falk-Larssen Sveriges flagg Tomas Gustafson Sovjetunionens flagg Aleksander Baranov
1984 Sveriges flagg Göteborg Sovjetunionens flagg Oleg Bozjev Øst-Tysklands flagg Andreas Ehrig Nederlands flagg Hilbert van der Duim
1985 Norges flagg Hamar Nederlands flagg Hein Vergeer Sovjetunionens flagg Oleg Bozjev Nederlands flagg Hilbert van der Duim
1986 Vest-Tysklands flagg Inzell Nederlands flagg Hein Vergeer Sovjetunionens flagg Oleg Bozjev Sovjetunionens flagg Viktor Sjasjerin
Mester ble kåret ved laveste poengsum.
1987 Nederlands flagg Heerenveen Sovjetunionens flagg Nikolaj Guljajev Sovjetunionens flagg Oleg Bozjev Østerrikes flagg Michael Hadschieff
1988 Sovjetunionens flagg Medeo USAs flagg Eric Flaim Nederlands flagg Leo Visser USAs flagg Dave Silk
1989 Norges flagg Oslo Nederlands flagg Leo Visser Nederlands flagg Gerard Kemkers Norges flagg Geir Karlstad
1990 Østerrikes flagg Innsbruck Norges flagg Johann Olav Koss Nederlands flagg Ben van der Burg Nederlands flagg Bart Veldkamp
1991 Nederlands flagg Heerenveen Norges flagg Johann Olav Koss Italias flagg Roberto Sighel Nederlands flagg Bart Veldkamp
1992 Canadas flagg Calgary Italias flagg Roberto Sighel Nederlands flagg Falko Zandstra Norges flagg Johann Olav Koss
1993 Norges flagg Hamar Nederlands flagg Falko Zandstra Norges flagg Johann Olav Koss Nederlands flagg Rintje Ritsma
1994 Sveriges flagg Göteborg Norges flagg Johann Olav Koss Nederlands flagg Ids Postma Nederlands flagg Rintje Ritsma
1995 Italias flagg Baselga di Pinè Nederlands flagg Rintje Ritsma Japans flagg Keiji Shirahata Italias flagg Roberto Sighel
Allroundmesterskapene ble arrangert samtidig og på samme sted med mennenes allroundmesterskap fra 1996 –
1996 Tysklands flagg Inzell Nederlands flagg Rintje Ritsma Nederlands flagg Ids Postma Japans flagg Keiji Shirahata
1997 Japans flagg Nagano Nederlands flagg Ids Postma Japans flagg Keiji Shirahata Tysklands flagg Frank Dittrich
1998 Nederlands flagg Heerenveen Nederlands flagg Ids Postma Nederlands flagg Rintje Ritsma Italias flagg Roberto Sighel
1999 Norges flagg Hamar Nederlands flagg Rintje Ritsma Russlands flagg Vadim Sajutin Norges flagg Eskil Ervik
2000 USAs flagg Milwaukee Nederlands flagg Gianni Romme Nederlands flagg Ids Postma Nederlands flagg Rintje Ritsma
2001 Ungarns flagg Budapest Nederlands flagg Rintje Ritsma Nederlands flagg Ids Postma Belgias flagg Bart Veldkamp
2002 Nederlands flagg Heerenveen Nederlands flagg Jochem Uytdehaage Russlands flagg Dmitrij Sjepel USAs flagg Derek Parra
2003 Sveriges flagg Göteborg Nederlands flagg Gianni Romme Nederlands flagg Rintje Ritsma Nederlands flagg Ids Postma
2004 Norges flagg Hamar USAs flagg Chad Hedrick USAs flagg Shani Davis Nederlands flagg Carl Verheijen
2005 Russlands flagg Moskva USAs flagg Shani Davis USAs flagg Chad Hedrick Nederlands flagg Sven Kramer
2006 Canadas flagg Calgary USAs flagg Shani Davis Italias flagg Enrico Fabris Nederlands flagg Sven Kramer
2007 Nederlands flagg Heerenveen Nederlands flagg Sven Kramer Italias flagg Enrico Fabris Nederlands flagg Carl Verheijen
2008 Tysklands flagg Berlin Nederlands flagg Sven Kramer Norges flagg Håvard Bøkko USAs flagg Shani Davis
2009 Norges flagg Hamar Nederlands flagg Sven Kramer Norges flagg Håvard Bøkko Italias flagg Enrico Fabris
2010 Nederlands flagg Heerenveen Nederlands flagg Sven Kramer USAs flagg Jonathan Kuck Norges flagg Håvard Bøkko
2011 Canadas flagg Calgary Russlands flagg Ivan Skobrev Norges flagg Håvard Bøkko Nederlands flagg Jan Blokhuijsen
2012 Russlands flagg Moskva Nederlands flagg Sven Kramer Nederlands flagg Jan Blokhuijsen Nederlands flagg Koen Verweij
2013 Norges flagg Hamar Nederlands flagg Sven Kramer Norges flagg Håvard Bøkko Belgias flagg Bart Swings
2014 Nederlands flagg Heerenveen Nederlands flagg Koen Verweij Nederlands flagg Jan Blokhuijsen Russlands flagg Denis Juskov
2015 Canadas flagg Calgary Nederlands flagg Sven Kramer Russlands flagg Denis Juskov Norges flagg Sverre Lunde Pedersen
2016 Tysklands flagg Berlin Nederlands flagg Sven Kramer Norges flagg Sverre Lunde Pedersen Nederlands flagg Jan Blokhuijsen
2017 Norges flagg Hamar Nederlands flagg Sven Kramer Nederlands flagg Patrick Roest Nederlands flagg Jan Blokhuijsen
2018 Nederlands flagg Amsterdam Nederlands flagg Patrick Roest Norges flagg Sverre Lunde Pedersen Nederlands flagg Marcel Bosker
2019 Canadas flagg Calgary Nederlands flagg Patrick Roest Norges flagg Sverre Lunde Pedersen Nederlands flagg Sven Kramer
Allroundmesterskapene ble arrangert samtidig med sprintmesterskapene og på samme sted fra 2020 –
2020 Norges flagg Hamar Nederlands flagg Patrick Roest Norges flagg Sverre Lunde Pedersen Japans flagg Seitaro Ichinohe
Allroundmesterskapene og sprintmesterskapene blir arrangert i partalls-år og samtidig og på samme sted og blir i tillegg og inkludere lagsprint-øvelsen i Vinter-OL år fra og med 2022 –
2022 Norges flagg Hamar Sveriges flagg Nils van der Poel Nederlands flagg Patrick Roest Belgias flagg Bart Swings
2024 Tysklands flagg Inzell

 

Alle resultater