Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Program, resultater og live stream VM kortbane Melbourne 2022

Lignende saker

Resultater og live stream fra VM kortbane i australske Melbourne fra 13.-18. desember 2022.

Publisert 13. desember 2022 i Svømming

VM kortbane 2022

16. verdensmesterskap i kortbanesvømming

Dato

13. – 18. desember

Sted

Melbourne Sports & Aquatics Centre, Melbourne – Australia
(Mesterskapet skulle egentlig vært arrangert i Kazan, Russland, men ble flyttet på grunn av krigen i Ukraina)

Norske utøvere

Silje R Slyngstadli, Bergensvømmerne (50-100 bryst)
Ingeborg V Løyning, Oslo IL (50-100-200 rygg)
Jon Jøntvedt, Bryne SK (400-800-1500 fri)
Henrik Christiansen, Lambertseter SK (800-1500 fri)
Nicholas Lia, Bærumsvømmerne (50-100 fri, 50 fly)
Markus Lie, Bergensvømmerne (50-100 rygg, 100 IM)
Christoffer Tofte Haarsaker, Bergensvømmerne (50-100-200 bryst)

Live stream

Se alle øvelser direkte på All Aquatics. Det er gratis, men krever innlogging/registrering. Følg denne lenken.

SVT sender også direkte fra mesterskapet.

Resultater

Alle resultater

Pressemeldinger:

Markus Lie satt ny norsk og nordisk rekord i forsøket.
Intervju med Henrik Christiansen etter bronsemedaljen
Nicholas Lia med ny norsk rekord på 100 m fri
VM-sølv til Henrik Christiansen
Oppsummering av mesterskapet

Norske medaljer

Henrik Christiansen – bronse 1500 meter fri
Henrik Christiansen – sølv 800 meter fri

Program VM kortbane

M= Morgensesjon starter kl 11.00 (Kl 01.00 norsk tid)
E = Kveldssesjon starter kl 19.30 (Kl 09.30 norsk tid)
H = Heat
SF = Semifinale
1 = Finale

Menn

Date → Tue 13 Wed 14 Thu 15 Fri 16 Sat 17 Sun 18
Event ↓ M E M E M E M E M E M E
50 m freestyle H SF 1st place, gold medalist(s)
100 m freestyle H SF 1st place, gold medalist(s)
200 m freestyle H 1st place, gold medalist(s)
400 m freestyle H 1st place, gold medalist(s)
800 m freestyle H 1st place, gold medalist(s)
1500 m freestyle H 1st place, gold medalist(s)
50 m backstroke H SF 1st place, gold medalist(s)
100 m backstroke H SF 1st place, gold medalist(s)
200 m backstroke H 1st place, gold medalist(s)
50 m breaststroke H SF 1st place, gold medalist(s)
100 m breaststroke H SF 1st place, gold medalist(s)
200 m breaststroke H 1st place, gold medalist(s)
50 m butterfly H SF 1st place, gold medalist(s)
100 m butterfly H SF 1st place, gold medalist(s)
200 m butterfly H 1st place, gold medalist(s)
100 m individual medley H SF 1st place, gold medalist(s)
200 m individual medley H 1st place, gold medalist(s)
400 m individual medley H 1st place, gold medalist(s)
4×50 m freestyle relay H 1st place, gold medalist(s)
4×100 m freestyle relay H 1st place, gold medalist(s)
4×200 m freestyle relay H 1st place, gold medalist(s)
4×50 m medley relay H 1st place, gold medalist(s)
4×100 m medley relay H 1st place, gold medalist(s)

Kvinner

 
Date → Tue 13 Wed 14 Thu 15 Fri 16 Sat 17 Sun 18
Event ↓ M E M E M E M E M E M E
50 m freestyle H SF 1st place, gold medalist(s)
100 m freestyle H SF 1st place, gold medalist(s)
200 m freestyle H 1st place, gold medalist(s)
400 m freestyle H 1st place, gold medalist(s)
800 m freestyle H 1st place, gold medalist(s)
1500 m freestyle H 1st place, gold medalist(s)
50 m backstroke H SF 1st place, gold medalist(s)
100 m backstroke H SF 1st place, gold medalist(s)
200 m backstroke H 1st place, gold medalist(s)
50 m breaststroke H SF 1st place, gold medalist(s)
100 m breaststroke H SF 1st place, gold medalist(s)
200 m breaststroke H 1st place, gold medalist(s)
50 m butterfly H SF 1st place, gold medalist(s)
100 m butterfly H SF 1st place, gold medalist(s)
200 m butterfly H 1st place, gold medalist(s)
100 m individual medley H SF 1st place, gold medalist(s)
200 m individual medley H 1st place, gold medalist(s)
400 m individual medley H 1st place, gold medalist(s)
4×50 m freestyle relay H 1st place, gold medalist(s)
4×100 m freestyle relay H 1st place, gold medalist(s)
4×200 m freestyle relay H 1st place, gold medalist(s)
4×50 m medley relay H 1st place, gold medalist(s)
4×100 m medley relay H 1st place, gold medalist(s)

Mixed-øvelser

 
Date → Tue 13 Wed 14 Thu 15 Fri 16 Sat 17 Sun 18
Event ↓ M E M E M E M E M E M E
4×50 m freestyle relay H 1st place, gold medalist(s)
4×50 m medley relay H 1st place, gold medalist(s)

Detaljert program alle øvelser

Resultater svømming og andre idretter

Hjemmesidene til mesterskapet

VM kortbane VM kortbane vm svømming

Alle resultater