Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Etappe 1 Giro d’Italia 2023 | Fossacesia – Ortona

Lignende saker

Resultater, tidskjema og kart for Etappe 1 Giro d'Italia fra Fossacesia - Ortona lørdag 6. mai 2023.

Publisert 6. mai 2023 i Sykkel

Etappe 2Oversikt alle etapper

Etappe 1 Giro d’Italia 2023

Individuell tempo

Dato

6. mai

Etappeprofil

Siste km

Kart

Tidsskjema

Resultater

Liveresultater

Høydepukter

Hjemmeside

Om etappen

The ITT runs flat for approx. 14 km, then ascends slightly all the way to the finish, where KOM points are up for grabs. In the first part, the stage follows the Ciclovia Adriatica, on level and well‑paved roadway, taking in 6 short and well‑lit tunnels along the route. The road narrows slightly when leaving the cycle path. The final climb (approx. 1 km) leading to the urban area of Ortona begins past the second split.

Final kilometres
The route climbs at 5.4% for 1,300 m. After descending gently towards the Castello Aragonese, and plunging to the left, the road goes up again at a mild 2% gradient for the final 750 metres. The home straight (300 m) is on 7 m wide stone‑paved road.

Startliste etappe 1

Order Rider (Country) Team Time
1 Laurens Huys (Bel) Intermarché-Circus-Wanty 13:50:00
2 Campbell Stewart (NZl) Jayco-AlUla 13:51:00
3 Stefano Gandin (Ita) Team Corratec-Selle Italia 13:52:00
4 Thomas Champion (Fra) Cofidis 13:53:00
5 Fernando Gaviria Rendon (Col) Movistar 13:54:00
6 Jasha Dimitri Sütterlin (Ger) Bahrain Victorious 13:55:00
7 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates 13:56:00
8 Luis Leon Sanchez (Esp) Astana Qazaqstan 13:57:00
9 Alberto Dainese (Ita) Team DSM 13:58:00
10 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 13:59:00
11 Davide Ballerini (Ita) Soudal-QuickStep 14:00:00
12 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 14:01:00
13 Fabian Lienhard (Sui) Groupama-FDJ 14:02:00
14 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers 14:03:00
15 Nico Denz (Ger) Bora-Hansgrohe 14:04:00
16 Andréa Vendrame (Ita) AG2R Citroën 14:05:00
17 Luca Covili (Ita) Green Project-Bardiani CSF-Faizanè 14:06:00
18 Stefan De Bod (RSA) EF Education-EasyPost 14:07:00
19 Matthew Riccitello (USA) Israel-Premier Tech 14:08:00
20 Mattia Bais (Ita) Eolo-Kometa 14:09:00
21 Clément Russo (Fra) Arkéa-Samsic 14:10:00
22 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Deceuninck 14:11:00
23 Niccolo Bonifazio (Ita) Intermarché-Circus-Wanty 14:12:00
24 Lukas Pöstlberger (Aut) Jayco-AlUla 14:13:00
25 Charles Quartermann (GBr) Team Corratec-Selle Italia 14:14:00
26 Hugo Toumire (Fra) Cofidis 14:15:00
27 Albert Torres Barcelo (Esp) Movistar 14:16:00
28 Edoardo Zambanini (Ita) Bahrain Victorious 14:17:00
29 Pascal Ackermann (Ger) UAE Team Emirates 14:18:00
30 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana Qazaqstan 14:19:00
31 Niklas Märkl (Ger) Team DSM 14:20:00
32 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 14:21:00
33 Josef Cerný (Cze) Soudal-QuickStep 14:22:00
34 Rohan Dennis (Aus) Jumbo-Visma 14:23:00
35 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 14:24:00
36 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 14:25:00
37 Bob Jungels (Lux) Bora-Hansgrohe 14:26:00
38 Valentin Paret-Peintre (Fra) AG2R Citroën 14:27:00
39 Filippo Fiorelli (Ita) Green Project-Bardiani CSF-Faizanè 14:28:00
40 Ben Healy (Irl) EF Education-EasyPost 14:29:00
41 Sebastian Berwick (Aus) Israel-Premier Tech 14:30:00
42 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa 14:31:00
43 Warren Barguil (Fra) Arkéa-Samsic 14:32:00
44 Kaden Groves (Aus) Alpecin-Deceuninck 14:33:00
45 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Circus-Wanty 14:34:00
46 Filippo Zana (Ita) Jayco-AlUla 14:35:00
47 Nicolas Dalla Valle (Ita) Team Corratec-Selle Italia 14:36:00
48 François Bidard (Fra) Cofidis 14:37:00
49 José Joaquin Rojas (Esp) Movistar 14:38:00
50 Jonathan Milan (Ita) Bahrain Victorious 14:39:00
51 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 14:40:00
52 Samuele Battistella (Ita) Astana Qazaqstan 14:41:00
53 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Team DSM 14:42:00
54 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 14:43:00
55 Pieter Serry (Bel) Soudal-QuickStep 14:44:00
56 Thomas Gloag (GBr) Jumbo-Visma 14:45:00
57 Jake Stewart (GBr) Groupama-FDJ 14:46:00
58 Laurens De Plus (Bel) Ineos Grenadiers 14:47:00
59 Cesare Benedetti (Pol) Bora-Hansgrohe 14:48:00
60 Mikaël Cherel (Fra) AG2R Citroën 14:49:00
61 Martin Marcellusi (Ita) Green Project-Bardiani CSF-Faizanè 14:50:00
62 Magnus Cort Nielsen (Den) EF Education-EasyPost 14:51:00
63 Simon Clarke (Aus) Israel-Premier Tech 14:52:00
64 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Eolo-Kometa 14:53:00
65 David Dekker (Ned) Arkéa-Samsic 14:54:00
66 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Deceuninck 14:55:00
67 Arne Marit (Bel) Intermarché-Circus-Wanty 14:56:00
68 Alessandro De Marchi (Ita) Jayco-AlUla 14:57:00
69 Karel Vacek (Cze) Team Corratec-Selle Italia 14:58:00
70 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 14:59:00
71 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Movistar 15:00:00
72 Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain Victorious 15:01:00
73 Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates 15:02:00
74 Simone Velasco (Ita) Astana Qazaqstan 15:03:00
75 Florian Stork (Ger) Team DSM 15:04:00
76 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 15:05:00
77 Jan Hirt (Cze) Soudal-QuickStep 15:06:00
78 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 15:07:00
79 Lars Van den Berg (Ned) Groupama-FDJ 15:08:00
80 Pavel Sivakov (Fra) Ineos Grenadiers 15:09:00
81 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 15:10:00
82 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën 15:11:00
83 Alessandro Tonelli (Ita) Green Project-Bardiani CSF-Faizanè 15:12:00
84 Hugh John Carthy (GBr) EF Education-EasyPost 15:13:00
85 Derek Gee (Can) Israel-Premier Tech 15:14:00
86 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa 15:15:00
87 Michel Ries (Lux) Arkéa-Samsic 15:16:00
88 Ramon Sinkeldam (Ned) Alpecin-Deceuninck 15:17:00
89 Laurenz Rex (Bel) Intermarché-Circus-Wanty 15:18:00
90 Callum Scotson (Aus) Jayco-AlUla 15:19:00
91 Alessandro Iacchi (Ita) Team Corratec-Selle Italia 15:20:00
92 Davide Cimolai (Ita) Cofidis 15:21:00
93 Max Kanter (Ger) Movistar 15:22:00
94 Andrea Pasqualon (Ita) Bahrain Victorious 15:23:00
95 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 15:24:00
96 Mark Cavendish (GBr) Astana Qazaqstan 15:25:00
97 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM 15:26:00
98 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo 15:27:00
99 Ilan Van Wilder (Bel) Soudal-QuickStep 15:28:00
100 Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma 15:29:00
101 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 15:30:00
102 Thymen Arensman (Ned) Ineos Grenadiers 15:31:00
103 Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe 15:32:00
104 Paul Lapeira (Fra) AG2R Citroën 15:33:00
105 Henok Muluebrhan (Eri) Green Project-Bardiani CSF-Faizanè 15:34:00
106 Rigoberto Uran Uran (Col) EF Education-EasyPost 15:35:00
107 Domenico Pozzovivo (Ita) Israel-Premier Tech 15:36:00
108 Mirco Maestri (Ita) Eolo-Kometa 15:37:00
109 Maxime Bouet (Fra) Arkéa-Samsic 15:38:00
110 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Deceuninck 15:39:00
111 Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Circus-Wanty 15:40:00
112 Michael Hepburn (Aus) Jayco-AlUla 15:41:00
113 Veljko Stojnic (Srb) Team Corratec-Selle Italia 15:42:00
114 Jonathan Lastra Martinez (Col) Cofidis 15:43:00
115 William Barta (USA) Movistar 15:44:00
116 Jack Leonard Haig (Aus) Bahrain Victorious 15:45:00
117 Jay Vine (Aus) UAE Team Emirates 15:46:00
118 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Astana Qazaqstan 15:47:00
119 Marius Mayrhofer (Ger) Team DSM 15:48:00
120 Natnael Tesfatsion (Eri) Trek-Segafredo 15:49:00
121 Louis Vervaeke (Bel) Soudal-QuickStep 15:50:00
122 Michel Heßmann (Ger) Jumbo-Visma 15:51:00
123 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 15:52:00
124 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 15:53:00
125 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 15:54:00
126 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën 15:55:00
127 Filippo Magli (Ita) Green Project-Bardiani CSF-Faizanè 15:56:00
128 Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) EF Education-EasyPost 15:57:00
129 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel-Premier Tech 15:58:00
130 Davide Bais (Ita) Eolo-Kometa 15:59:00
131 Alessandro Verre (Ita) Arkéa-Samsic 16:00:00
132 Nicola Conci (Ita) Alpecin-Deceuninck 16:01:00
133 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Circus-Wanty 16:02:00
134 Michael Matthews (Aus) Jayco-AlUla 16:03:00
135 Aleksander Konychev (Ita) Team Corratec-Selle Italia 16:04:00
136 Alexandre Delettre (Fra) Cofidis 16:05:00
137 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Movistar 16:06:00
138 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious 16:07:00
139 Joao Pedro Gonçalves Almeida (Por) UAE Team Emirates 16:08:00
140 Christian Scaroni (Ita) Astana Qazaqstan 16:09:00
141 Harm Vanhoucke (Bel) Team DSM 16:10:00
142 Otto Vergaerde (Bel) Trek-Segafredo 16:11:00
143 Mattia Cattaneo (Ita) Soudal-QuickStep 16:12:00
144 Edoardo Affini (Ita) Jumbo-Visma 16:13:00
145 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 16:14:00
146 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 16:15:00
147 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 16:16:00
148 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R Citroën 16:17:00
149 Davide Gabburo (Ita) Green Project-Bardiani CSF-Faizanè 16:18:00
150 Jonathan Klever Caicedo Cepeda (Ecu) EF Education-EasyPost 16:19:00
151 Stephen Williams (GBr) Israel-Premier Tech 16:20:00
152 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa 16:21:00
153 Alan Riou (Fra) Arkéa-Samsic 16:22:00
154 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Deceuninck 16:23:00
155 Sven Erik Bystrøm (Nor) Intermarché-Circus-Wanty 16:24:00
156 Edward Dunbar (Irl) Jayco-AlUla 16:25:00
157 Valerio Conti (Ita) Team Corratec-Selle Italia 16:26:00
158 Simone Consonni (Ita) Cofidis 16:27:00
159 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Movistar 16:28:00
160 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious 16:29:00
161 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 16:30:00
162 Gianni Moscon (Ita) Astana Qazaqstan 16:31:00
163 Andreas Leknessund (Nor) Team DSM 16:32:00
164 Daan Hoole (Ned) Trek-Segafredo 16:33:00
165 Remco Evenepoel (Bel) Soudal-QuickStep 16:34:00
166 Primož Roglič (Slo) Jumbo-Visma 16:35:00
167 Stefan Küng (Sui) Groupama-FDJ 16:36:00
168 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 16:37:00
169 Aleksandr Vlasov (Rus) Bora-Hansgrohe 16:38:00
170 Alex Baudin (Fra) AG2R Citroën 16:39:00
171 Samuele Zoccarato (Ita) Green Project-Bardiani CSF-Faizanè 16:40:00
172 Alberto Bettiol (Ita) EF Education-EasyPost 16:41:00
173 Marco Frigo (Ita) Israel-Premier Tech 16:42:00
174 Erik Fetter (Hun) Eolo-Kometa 16:43:00
175 Thibault Guernalec (Fra) Arkéa-Samsic 16:44:00
176 Stefano Oldani (Ita) Alpecin-Deceuninck 16:45:00

Etappe 1 Giro d’Italia Etappe 1 Giro d’Italia Etappe 1 Giro d’Italia Etappe 1 Giro d’Italia Etappe 1 Giro d’Italia Etappe 1 Giro d’Italia Etappe 1 Giro d’Italia Etappe 1 Giro d’Italia Etappe 1 Giro d’ItaliaEtappe 1 Giro d’Italia Etappe 1 Giro d’Italia Etappe 1 Giro d’Italia Etappe 1 Giro d’Italia v

Alle resultater