Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Startlister og resultater Summit 2 Senja 2024

Lignende saker

Startlister og resultater fra Summit 2 Senja søndag 7. april 2024.

Publisert 7. april 2024 i Langrenn

Summit 2 Senja 2024

Dato

Søndag 7. april

Sted

Bardufoss til Finnsnes – Troms og Finnmark

Distanse

60 km klassisk

Start kvinner kl 09.05
Start menn kl 09.00

På TV

NRK sender direkte fra alle rennene i Ski Classics. Se sendingen her.

Langrenn på TV

Pressekonferanse før rennet

Resultater

Menn, topp 30 – Alle resultater

1 Martin Loewstroem Nyenget NOR Team Eksjöhus 2:45:08.0 0:00.0
2 Max Novak SWE Team Aker Daehlie 2:45:22.1 0:14.1
3 Eirik Sverdrup Augdal NOR Team Eksjöhus 2:46:04.1 0:56.1
4 Johan Hoel NOR Team Ragde Charge 2:47:19.0 2:11.0
5 Petter Stakston NOR Team Aker Daehlie 2:47:29.0 2:21.0
6 Magnus Vesterheim NOR Team Kaffebryggeriet 2:47:31.0 2:23.0
7 Amund Riege NOR Team Ramudden 2:48:31.0 3:23.0
8 Kasper STADAAS NOR Team Ragde Charge 2:48:43.0 3:35.0
9 Torleif SYRSTAD NOR Lager 157 Ski Team 2:48:53.0 3:45.0
10 Thomas Ødegaarden NOR Team Eksjöhus 2:49:22.0 4:14.0
11 Axel Jutterström SWE Team Eksjöhus 2:49:36.0 4:28.0
12 Andreas Nygaard NOR Team Ragde Charge 2:50:24.5 5:16.5
13 Erik Valnes NOR Bardufoss og Omegn IF 2:50:29.9 5:21.9
14 Fredrik Helgestad NOR Team Kaffebryggeriet 2:50:34.1 5:26.1
15 Jonas Vika NOR Team Kaffebryggeriet 2:51:04.1 5:56.1
16 Johannes Eklöf SWE Team Ramudden 2:51:13.3 6:05.3
17 Maximilian Von Selchow Bie NOR Team Coop Madshus 2:51:15.3 6:07.3
18 Oskar Kardin SWE Lager 157 Ski Team 2:51:26.0 6:18.0
19 Morten Eide Pedersen NOR Team Eksjöhus 2:52:02.7 6:54.7
20 Iver Tildheim Andersen NOR Team Front Rustad IL 2:52:13.6 7:05.6
21 Johan Tjelle NOR Team Engcon 2:52:49.5 7:41.5
22 Hans Petter Rolke NOR Team Front Rustad IL 2:53:04.1 7:56.1
23 Ole Jørgen Bruvoll NOR Team Engcon 2:53:55.9 8:47.9
24 Simen Christopher Bratberg Ramstad NOR Team Kaffebryggeriet 2:53:56.2 8:48.2
25 Truls Gisselman SWE Team Janteloppet 2:54:04.3 8:56.3
26 Henrik Haugland Syverinsen NOR Team Kaffebryggeriet 2:54:51.2 9:43.2
27 Karstein Johaug NOR Team Ragde Charge 2:55:06.7 9:58.7
28 Stian Hoelgaard NOR Team Aker Daehlie 2:55:07.1 9:59.1
29 Joar Andreas Thele NOR Team Janteloppet 2:55:08.2 10:00.2
30 Edvard Sandvik NOR YC Rør Sjusjøen Ski Team 2:55:22.8 10:14.8

Kvinner, topp 30 – Alle resultater

1 Magni Smedås NOR Team Eksjöhus 3:10:33.0 0:00.0
2 Astrid Øyre Slind NOR Team Aker Daehlie 3:11:40.6 1:07.6
3 Emilie Fleten NOR Team Ramudden 3:11:41.8 1:08.8
4 Kati ROIVAS FIN Team Eksjöhus 3:19:14.0 8:41.0
5 Anikken Gjerde Alnes NOR Team Ragde Charge 3:19:41.5 9:08.5
6 Karolina Hedenström SWE Lager 157 Ski Team 3:20:13.9 9:40.9
7 Anna Svendsen NOR Tromsø SK 3:21:23.3 10:50.3
8 Hedda Bångman SWE Vltava Fund Ski Team 3:22:02.0 11:29.0
9 Hanna Lodin SWE Team Engcon 3:22:51.5 12:18.5
10 Sofie Elebro SWE Team Eksjöhus 3:23:25.2 12:52.2
11 Victoria CARL GER Team Ragde Charge 3:24:44.4 14:11.4
12 Oda Nerdrum NOR Team Kaffebryggeriet 3:25:20.8 14:47.8
13 Katri LYLYNPERA FIN Team Kaski-Ekovilla 3:28:55.1 18:22.1
14 Julie Kvale Støstad NOR Team Næringsbanken Stora Enso 3:30:04.9 19:31.9
15 Silje Theodorsen NOR Team Aker Daehlie 3:30:05.8 19:32.8
16 Ida Palmberg SWE Team Ramudden 3:30:08.3 19:35.3
17 Marie Renee Sørum Gangsø NOR Team Næringsbanken Stora Enso 3:31:32.6 20:59.6
18 Hanna Sandholt Hansen NOR Team Ntnui Sweco 3:33:16.7 22:43.7
19 Katerina Janatova CZE eD System Silvini Team 3:36:52.7 26:19.7
20 Masako Ishida JPN Team BSV Ibex 3:40:35.4 30:02.4
21 Tove Ericsson SWE Team Engcon 3:43:08.1 32:35.1
22 Karolina GROHOVA CZE eD System Silvini Team 3:43:13.3 32:40.3
23 Hanna Fine FRA Team Vercors Isère 3:43:50.8 33:17.8
24 Laurie FLOCHON JOLY FRA Team Nordic Experience 3:45:11.5 34:38.5
25 Julia Angelsiöö SWE Team Næringsbanken Stora Enso 3:45:32.9 34:59.9
26 Tereza HUJEROVA CZE Team Robinson Trentino 3:47:07.8 36:34.8
27 Maren Aaberg NOR Lørenskog SK / Team Vestmarka Fleischer Finans 3:50:04.5 39:31.5
28 Linnea Johansson SWE Lager 157 Ski Team 3:53:05.2 42:32.2
29 Leonie Harivel FRA Team Nordic Experience 3:53:14.3 42:41.3
30 Michaela Patscheider ITA Team Robinson Trentino 3:55:54.5 45:21.5

GPS Tracking

Resultater Reistadløpet 2024

Oppdatert sammenlagtstilling Ski Classics

Startlister

Oppdatert sammenlagtstilling Ski Classics

Terminliste og resultater Ski Classics 2023-24

Løypekart

Værvarsel

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Om rennet

Søndag 7. april arrangeres nykommeren fra forrige sesong, Summit 2 Senja, det 14. og nest siste arrangementet i sesong XV. Det 60 kilometer lange løpet starter på Bardufoss og ender på Finnsnes, og går gjennom fantastiske landskap. Summit 2 Senja er et løp fra fjell til fjord, som involverer ytterligere to kommuner, Sørreisa og Senja.

Rennet har sitt utspring i Reistadløpet sitt motto: «Utvikle skisporten i regionen». Dette er et samarbeidsprosjekt med formål å etablere en unik infrastruktur for ski og folkehelse, med et hovednett på 100k m skiløyper mellom Finnsnes og Setermoen.

Alle resultater