Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Ungdomsbirken 2023 Løp

Lignende saker

Startlister og resultater fra Ungdomsbirken som er et av løpene under Birkebeinerløpet 10. juni 2023.

Publisert 10. juni 2023 i Resultater

Ungdomsbirken 2023

Dato

10. juni

Sted

Lillehammer

Distanse

5 km

Startlister

Resultater

Livetracker

G12

Pl Stnr Deltaker Klubb Åveita Åveita2 Tid
1 67001 Leopold Lutnæs Aigner Nittedal IL 0:05:32 0:19:11 0:23:53
2 67024 Elias Engli-Møller Ullensaker Flyers 0:05:33 0:19:10 0:23:55
3 67016 Oliver Kårstad Nes Ski 0:05:32 0:19:24 0:24:20
4 67008 Oliver Spillum Konnerud IL 0:05:34 0:19:34 0:24:30
5 67009 Oscar Spillum Konnerud IL 0:05:33 0:19:53 0:25:13
6 67019 Mathias Benno Vingrom IL 0:05:53 0:21:04 0:26:03
7 67020 Storm Windju Christiansen Asker Skiklubb 0:05:54 0:21:09 0:26:32
8 67025 Sondre Smogeli Opsann 0:05:33 0:21:02 0:26:59
9 67015 Trygve Kittelsen Søre Ål IL 0:05:58 0:21:47 0:27:11
10 67002 Even Christoffersen Konnerud IL 0:06:09 0:21:47 0:27:22
11 67010 Alvin Utsigt-Karlsen Rælingen skiklubb 0:06:08 0:22:20 0:27:31
12 67026 Mathias Gullaksen Wilkens 0:06:16 0:22:26 0:27:31
13 67018 Alex Bakke 0:06:15 0:22:22 0:27:37
14 67006 Sigve Skjærholt Kjelsås IL 0:06:07 0:22:05 0:27:40
15 67004 Ludvik Berge Kant Støren Sportsklubb 0:05:31 0:21:04 0:27:42
16 67023 Jakob Aarskog Bjerke Ottestad IL 0:06:05 0:22:09 0:27:52
17 67013 Martin Nilsen Granum Raufoss Fotball 0:05:52 0:22:10 0:28:11
18 67017 Halvor Johan Longva 0:06:13 0:22:52 0:28:20
19 67021 Torgrim Mæland Rustad IL 0:06:13 0:22:54 0:28:31
20 67014 Mathias Hoel Bækkelaget SK 0:06:08 0:22:42 0:29:04
21 67022 Theodor Dahlen Røsten Ottestad IL 0:06:26 0:23:50 0:29:58
22 67007 Jonas Håvimb Sperstad Lillehammer Skiklub alpint 0:06:28 0:23:51 0:29:59
23 67011 Nicolai Segadal Moe Kløfta IL 0:06:48 0:24:27 0:30:29
24 67012 Edvard Ourom Øyer-Tretten IF 0:06:27 0:30:06 0:41:31
25 67003 Henrik Jevnesveen 0:06:21 0:34:54

G13

Pl Stnr Deltaker Klubb Åveita Åveita2 Tid
1 66030 Amund Antczak Bjerregaard Krødsherad IL 0:05:10 0:17:29 0:21:47
2 66034 Benjamin Peter Wiklund Øyen Heming 0:05:10 0:17:42 0:22:00
3 66003 Thomas Hellerud HEMING IL 0:22:01
4 66001 Lars Christian Granaas Bjerke Konnerud IL 0:05:10 0:17:43 0:22:07
5 66005 Halvor Stedje Lier Asker Skiklubb 0:05:11 0:17:43 0:22:18
6 66044 Leander Gjestvang Neverdal Raufoss Fotball 0:05:13 0:17:44 0:22:27
7 66008 Henrik Nordby Skedsmo Skiklubb 0:05:12 0:18:22 0:23:17
8 66019 Nikolai Fosser Erikstein Driv IL 0:05:20 0:18:44 0:23:32
9 66024 Halvor Melbø Vingrom IL 0:05:12 0:18:56 0:23:50
10 66027 Sigurd Aurel Solvang Tynset IF 0:19:10 0:24:08
11 66037 Eirik Solbrekke Vingrom IL 0:05:11 0:18:57 0:24:09
12 66015 Ludvig Ouren Vingrom IL 0:05:30 0:19:22 0:24:16
13 66020 Johannes Herberg Moelv 0:24:32
14 66013 Linus Gregersen Bolstad IL Skrim 0:05:12 0:19:19 0:24:43
15 66026 Lars Holten Raknerud Hamar Skiklubb 0:05:25 0:19:58 0:24:54
16 66011 Olai Strømsholm GUI SK 0:05:30 0:19:45 0:24:56
17 66014 Jens Midling-Hansen Nes Ski 0:05:36 0:19:45 0:24:56
18 66018 Sivert Dåsnes Vang skiløperforening 0:05:09 0:19:30 0:25:43
19 66021 Linus Holum-Jakobsen Moelven IL/Team Sjusjøen 0:05:34 0:20:38 0:25:56
20 66025 Fredrik Ophus 0:05:38 0:20:53 0:25:56
21 66033 Elias Løken-Wiklund Raufoss Fotball 0:05:35 0:20:39 0:25:58
22 66023 Eirik LaForce Halden Hamar Skiklubb 0:05:34 0:20:38 0:25:59
23 66032 Sigurd Botness Greni Nes Ski 0:05:38 0:20:54 0:26:33
24 66040 Ole Jakob Trøan Nittedal IL 0:05:33 0:21:54 0:26:59
25 66039 Erik Beitdokken 0:06:05 0:21:43 0:27:05
26 66006 Elias Molund Lommedalen IL 0:06:02 0:21:57 0:27:18
27 66031 Ola Helge Strand Ellefsen Vingrom Skiskyting 0:06:01 0:21:56 0:27:33
28 66009 Mathias Nøst-Hegge GUI SK 0:05:36 0:21:59 0:27:55
29 66004 Erik Hunsbedt Auran Lommedalen IL 0:05:50 0:22:28 0:28:17
30 66028 Markus Strøm Raufoss 0:06:21 0:22:32 0:28:26
31 66036 Sverre Asdahl Bråten GUI SK 0:06:16 0:22:35 0:28:40
32 66012 Christoffer Undrum 0:06:55 0:23:26 0:29:05
33 66029 Christian Tischbein GUI SK 0:06:04 0:23:54 0:29:55
34 66010 Hans Torje Paulseth Kolbu KK 0:06:29 0:23:55 0:29:55
35 66038 Birk Simonsen 0:07:04 0:24:35 0:30:30
36 66017 Haldir Colbjørnsen Conrad Lillehammer Orienteringsklubb 0:06:58 0:24:36 0:30:37
37 66022 Leopold Kollerud Lillehammer skiklubb 0:07:08 0:30:13 0:38:36
66016 Arian S Skartlien Lillehammer Skiklub

G14

Pl Stnr Deltaker Klubb Åveita Åveita2 Tid
1 64003 Iver Løvgaard Faksvåg Ullensaker/Kisa 0:04:30 0:16:04 0:20:26
2 64015 Eric Haugen Grønvold Nittedal IL 0:04:31 0:16:14 0:20:44
3 64020 Ask Alhaug Hamar Skiklubb 0:04:33 0:16:31 0:20:57
4 64010 Olai Spillum IF Hellas 0:04:46 0:16:40 0:21:06
5 64019 Emil Haave Norderhaug Hamar Skiklubb 0:04:45 0:16:47 0:21:11
6 64001 Iven Bergersen Rælingen skiklubb 0:05:01 0:18:00 0:22:26
7 64025 Trygve Ludahl Lagethon Øyer-Tretten IF 0:05:07 0:18:00 0:22:29
8 64016 Jørgen Koritov 0:05:01 0:18:01 0:22:32
9 64011 Jakob Andreas Sulheim Søreide Røa IL 0:04:58 0:17:45 0:22:34
10 64031 Thomas Helland Tyrving IL 0:05:04 0:17:59 0:22:38
11 64029 Julius Mangset Elstad Ringebu Fåvang Skiklubb 0:05:07 0:18:00 0:22:45
12 64021 Knut Grønnevet Benserud Il Heming 0:22:46
13 64013 Henrik Aasvoll-Rognlien Østre Toten Skilag 0:22:49
14 64023 Mathias Fakstad Lillehammer Skiklub 0:05:07 0:18:19 0:23:02
15 64026 Storm Omsland Oftedal Rælingen Skikubb 0:05:20 0:18:31 0:23:07
16 64012 Nils Aas Ødegård Røa IL 0:23:16
17 64030 Jørgen Mangset Elstad Ringebu Fåvang Skiklubb 0:05:06 0:18:18 0:23:47
18 64009 Erlend Robstad Moelven IL 0:05:06 0:18:51 0:24:00
19 64033 Vemund Kjærnes Hamar Skiklubb 0:05:02 0:18:52 0:24:08
20 64035 Erik Haug Jørstad 0:05:30 0:19:21 0:24:12
21 64028 Mats Gervin Solum Fossum IF 0:05:27 0:19:25 0:24:22
22 64008 Ivan. Moen Tøraasen 0:05:30 0:19:35 0:24:33
23 64022 Martin Amlie Brenna IL TRY 0:05:22 0:19:29 0:24:35
24 64002 Isak Engeskaug MjøsSki 0:05:30 0:19:35 0:24:37
25 64018 Torgrim Haga Flesvig Østre Toten Skilag 0:24:59
26 64017 Lars Nordbø Asker Skiklubb 0:05:20 0:19:54 0:25:23
27 64032 Andreas Lade Sørum IL 0:05:35 0:20:47 0:25:40
28 64038 Wudy Quirin 0:05:21 0:19:38 0:25:50
29 64007 Tobias Langmo Singsås Il 0:05:37 0:20:47 0:26:25
30 64034 Philip Edvard Undheim Høydahl Rælingen skiklubb 0:06:09 0:21:46 0:26:55
31 64037 Per Magnus Lium Skjevdal Sokna 0:05:53 0:22:06 0:28:08
32 64005 Sander Fossum Torpa Ski 0:06:20 0:25:15 0:31:20
33 64014 Sverre Groven Johansen Hernes IL 0:05:06 0:22:17 0:31:23
34 64036 Olav Westrum Nordre Land IL 0:06:31 0:25:15 0:31:38
35 64024 Leon Farstad Farstad Traktor og ski 0:07:00 0:26:46 0:33:43
36 64027 Magnus Skirbekk Sagmoen Strandbygda il 0:07:13 0:27:41 0:34:26
37 64004 Herman Fossum Torpa Ski 0:07:00 0:28:38 0:35:58

G15

Pl Stnr Deltaker Klubb Åveita Åveita2 Tid
1 61009 Kristian Skjeflo Unhjem Isfjorden IL 0:04:50 0:16:48 0:20:49
2 61026 Haakon Sørstad If Sturla 0:04:37 0:16:38 0:20:51
3 61011 Magnus Vestmo Almåsbak Grue IL 0:04:49 0:16:40 0:20:57
4 61016 Oliver Holum-Jakobsen Moelven IL/Team Sjusjøen 0:04:51 0:16:40 0:21:00
5 61008 Bjørnar Skjeflo Unhjem 0:04:51 0:16:59 0:21:18
6 61027 Sigurd Grønvold Hakadal IL 0:04:42 0:16:55 0:21:36
7 61022 Fredrik Signebøen Halden Løpeklubb 0:04:41 0:16:56 0:21:39
8 61013 Arne Ouren Vingrom IL 0:04:51 0:17:09 0:21:47
9 61021 Jacob Aamodt Hoel Nordre Eidsvoll IL 0:05:02 0:17:49 0:22:23
10 61001 Jesper Sande Granås Hakadal IL 0:04:52 0:18:21 0:22:57
11 61025 Trym Coppens Lillehammer 0:05:01 0:18:21 0:23:03
12 61002 Peder Hagen FIK Ren-Eng 0:05:19 0:18:38 0:23:06
13 61012 Emil Stabekk Klingen Strandbygda Ski 0:05:21 0:18:41 0:23:11
14 61020 Simen Midtseim Halvorsrud OPPSTAD IL 0:05:20 0:18:41 0:23:30
15 61023 Erling Bogsti Moelven IL 0:05:27 0:19:09 0:24:15
16 61018 Mats Elverum Skaret Strandbygda Ski 0:05:38 0:19:34 0:24:25
17 61028 Andreas Fyksen Aas Ull/Kisa 0:05:21 0:20:05 0:24:26
18 61010 Cody Øiseth Asker Skiklubb 0:24:38
19 61019 Emil Alexander Steinbru Saugen Åsen IL 0:25:28
20 61029 Andreas Ljåstad Hakadal IL 0:05:37 0:20:38 0:25:42
21 61003 Mattis Hansen Eidsvold Værks Skiklub 0:25:46
22 61015 Oskar Flaen Fjellheim Nes Ski 0:05:46 0:21:16 0:26:42
23 61004 Oskar Jørgensen Brenna Nes Ski 0:05:59 0:21:17 0:26:50
24 61014 Sverre Johannes Roland Kongsberg IF 0:05:51 0:21:39 0:27:20
25 61007 Sondre Malecki Ulsaker Kjelsås 0:05:43 0:21:50 0:27:31
26 61024 Halvor Sandodden Søre Ål IL 0:05:59 0:22:39 0:28:59
27 61017 Sigurd Koller-Sato Røa IL 0:06:34 0:26:09 0:31:40

G16

Pl Stnr Deltaker Klubb Åveita Åveita2 Tid
1 60003 Martin Holtet Kongsvinger I.L friidrett 0:04:28 0:15:31 0:19:33
2 60012 Emil August Longva Rustad IL 0:20:12
3 60016 Karsten Ellevold OPPSTAD IL 0:04:32 0:16:24 0:20:28
4 60017 Ole Jacob Ellevold OPPSTAD IL 0:04:30 0:16:47 0:21:02
5 60008 Edvard Martinius Ustad Oseberg Skilag 0:04:38 0:16:47 0:21:13
6 60011 Simen Antonsen MjøsSki 0:05:00 0:17:37 0:22:05
7 60013 Gustav Bru Sørfonn MjøsSki 0:05:00 0:17:35 0:22:08
8 60006 Johannes Kornstad Vaaler Friidrett 0:05:00 0:17:38 0:22:08
9 60001 Tobias Hansen Skovseth Nordre Eidsvoll IL 0:04:59 0:17:47 0:22:09
10 60009 Sebastian Vangen Rønning Biri IL 0:04:59 0:18:42 0:23:56
11 60005 Jesper Berge Kant Støren Sportsklubb 0:05:27 0:19:34 0:24:28
12 60018 Sigurd Utseth-Hauge Brumunddal SK/MjøsSki 0:05:18 0:19:32 0:24:41
13 60020 Embrik Segelvik Aasen Mjøndalen IF – Team Aasen 0:05:33 0:19:50 0:24:55
14 60004 Nataniel Bjugan Haanshus Lillehammer Skiklub 0:05:41 0:20:15 0:25:33
15 60015 Magnus Borgen Didriksen Totenåsen Løp 0:05:45 0:21:36 0:27:17
16 60010 Jonas Torp Eidsvold Værks Skiklub 0:27:20
17 60019 Johannes Giertsen Myhre Skedsmo Skiklubb 0:27:25
18 60002 Jacob Haugen 0:06:10 0:23:39 0:29:57
19 60014 Henrik Tømterud Harestua IL 0:07:33 0:26:33 0:33:25

J12

Pl Stnr Deltaker Klubb Åveita Åveita2 Tid
1 69003 Kristin Haug Lillehammer Orienteringsklubb 0:05:22 0:18:51 0:23:34
2 69002 Carmen Aasvoll-Rognlien Østre Toten Skilag 0:24:06
3 69004 Lara Moe Øyer Tretten 0:05:48 0:21:04 0:26:40
4 69009 Kristina Aasebø Kjelsås IL 0:06:08 0:22:28 0:28:29
5 69005 Oda Mørk Furunes Gjøvard orienteringslag 0:06:18 0:23:50 0:29:40
6 69011 Anna Husnes Lillehammer Skiklub 0:06:37 0:24:01 0:30:08
7 69010 Pernille Gamst Strandberg Nittedal Orientering 0:06:26 0:24:28 0:30:24
8 69006 Ingrid Koller-Sato Røa IL 0:07:19 0:28:03 0:34:38
9 69008 Signe Morten 0:07:15 0:28:02 0:35:27
10 69007 Nora Isabell Madsen Clason Nes Ski 0:08:05 0:29:40 0:37:49

J13

Pl Stnr Deltaker Klubb Åveita Åveita2 Tid
1 69003 Kristin Haug Lillehammer Orienteringsklubb 0:05:22 0:18:51 0:23:34
2 69002 Carmen Aasvoll-Rognlien Østre Toten Skilag 0:24:06
3 69004 Lara Moe Øyer Tretten 0:05:48 0:21:04 0:26:40
4 69009 Kristina Aasebø Kjelsås IL 0:06:08 0:22:28 0:28:29
5 69005 Oda Mørk Furunes Gjøvard orienteringslag 0:06:18 0:23:50 0:29:40
6 69011 Anna Husnes Lillehammer Skiklub 0:06:37 0:24:01 0:30:08
7 69010 Pernille Gamst Strandberg Nittedal Orientering 0:06:26 0:24:28 0:30:24
8 69006 Ingrid Koller-Sato Røa IL 0:07:19 0:28:03 0:34:38
9 69008 Signe Morten 0:07:15 0:28:02 0:35:27
10 69007 Nora Isabell Madsen Clason Nes Ski 0:08:05 0:29:40 0:37:49

J14

Pl Stnr Deltaker Klubb Åveita Åveita2 Tid
1 69003 Kristin Haug Lillehammer Orienteringsklubb 0:05:22 0:18:51 0:23:34
2 69002 Carmen Aasvoll-Rognlien Østre Toten Skilag 0:24:06
3 69004 Lara Moe Øyer Tretten 0:05:48 0:21:04 0:26:40
4 69009 Kristina Aasebø Kjelsås IL 0:06:08 0:22:28 0:28:29
5 69005 Oda Mørk Furunes Gjøvard orienteringslag 0:06:18 0:23:50 0:29:40
6 69011 Anna Husnes Lillehammer Skiklub 0:06:37 0:24:01 0:30:08
7 69010 Pernille Gamst Strandberg Nittedal Orientering 0:06:26 0:24:28 0:30:24
8 69006 Ingrid Koller-Sato Røa IL 0:07:19 0:28:03 0:34:38
9 69008 Signe Morten 0:07:15 0:28:02 0:35:27
10 69007 Nora Isabell Madsen Clason Nes Ski 0:08:05 0:29:40 0:37:49

J15

Pl Stnr Deltaker Klubb Åveita Åveita2 Tid
1 63019 Julie Haug Lundby Østre Toten Skilag 0:05:31 0:19:22 0:24:25
2 63005 Emilie Ruud Lia Team Vinger 0:05:31 0:19:32 0:24:36
3 63015 Emma Lefort Isfjorden IL 0:05:36 0:20:17 0:25:23
4 63009 Hedda Faraasen Alme Strandbygda Ski 0:05:58 0:21:02 0:26:01
5 63004 Sina Hovde Gjøvik skiklubb 0:26:12
6 63014 Frida A. Sletmoen Fagernes 0:06:03 0:21:55 0:27:19
7 63012 Idun Skjerve-Hansen Kjelsås IL langrenn 0:06:13 0:22:10 0:27:19
8 63007 Frida Jakobsen Jensen Kjelsås IL 0:06:22 0:22:18 0:27:49
9 63013 Kajsa Marie Ellevold Ull / Kisa 0:06:13 0:22:31 0:28:01
10 63016 Viktoria Johannessen Eiker Ski 0:06:36 0:22:49 0:28:09
11 63001 Nora Bartnes Kjelsås IL 0:06:33 0:22:31 0:28:20
12 63008 Anna Julsrud Nordre Eidsvoll IL 0:06:31 0:22:48 0:28:34
13 63017 Nelly Therese Bergum Øyer-Tretten IF 0:06:35 0:24:30 0:30:22
14 63018 Sanna Bjerke Lillehammer Skiklub 0:30:23
15 63011 Ingrid Nordseth Nordre Land IL 0:06:27 0:24:30 0:30:55
16 63010 Olaug Bjørklund Odal Skiklubb 0:06:44 0:26:18 0:32:45
17 63003 Randi Halset 0:06:48 0:26:24 0:32:51

J16

Pl Stnr Deltaker Klubb Åveita Åveita2 Tid
1 62005 Ingeborg Synstnes Hole Åndalsnes If 0:21:09
2 62008 Andrea Brække Hamar 0:05:16 0:18:16 0:22:54
3 62007 Julie Borge Granli IL 0:05:40 0:24:58
4 62009 Anna Jensen Il Heming / Sk Rye 0:25:11
5 62004 Kristiane Antczak Bjerregaard Krødsherad IL 0:05:57 0:21:11 0:26:36
6 62002 Marte Nyland Ottestad fotball 0:06:17 0:22:00 0:27:29
7 62010 Kaja Aarskog Bjerke Ottestad IL 0:06:19 0:22:13 0:27:39
8 62003 Maria de Presno 0:06:17 0:22:42 0:28:40
9 62001 Hannah Midtlien Langlie GUI 0:06:33 0:24:37 0:30:47
10 62006 Emilie Starheim Werven MjøsSki 0:06:24 0:17:43

Resultater andre distanser under Birkebeinerløpet:

UngdomsBirken – 5 km
Birken 5 km – 5 km
Halvbirken – 12 km
Birkebeinerløpet – 21 km
Birken fjellmaraton – 42 km
UltraBirken – 60 km

Løypekart

Program

Lørdag 10. juni

Sjusjøen langrennsarena

Birkebeineren skistadion, start

Håkons Hall, Lillehammer

Premieseremonier fra scene ved Håkons Hall  med forbehold om klokkeslett

Lillehammer sentrum

Alle resultater